Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-11-2015, 19:44   #1
Wykopowicz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-11-2015
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 95KM
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Montaż halogenów przeciwmgielnych w wersji TREND

Dzień dobry.
Jestem posiadaczem Forda Focusa w wersji TREND (być może ta wersja posiadała halogeny w swoim wyposażeniu - mój egzemplarz tego nie ma). Auto nie posiada w swoim wyposażeniu halogenów przeciwmgielnych. Nie ukrywam iż, z powodu warunków pogodowych panujących w mojej okolicy, przydały by się one w moim aucie.
Szukam informacji które rozwiałyby następujące wątpliwości:
- czy w miejsce halogenów jest doprowadzona wiązka elektryczna?
- czy montaż przełącznika świateł z auta z halogenami nie zaszkodzi memu autku?
- czy liczyć się z jakimiś niespodziankami?

AUTO:
Fokus MK3 Kombi
Rocznik 2012
Silnik 1,6 TDCI 95KM

Pozdrawiam.

Wykopowicz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2015, 06:22   #2
Jacek_l
ford::average
 
Avatar Jacek_l
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 29-08-2009
Skąd: koło Tarnowa
Model: Focus MKIII
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 150
Domyślnie Odp: Montaż halogenów przeciwmgielnych w wersji TREND

Musisz zdjąć zaślepki halogenów i zobaczyć czy jest jakiś kabel ale prawdopodobnie go nie ma. Aby móc zamontować światła będziesz musiał podpiąć wiazkę od czujników parkowania bo w niej są kabelki do halogenow. Tylko jak z tym podłączeniem tej wiązki to nie wiem.

Zmiana przełącznika jest bezproblemowa, nie kupuj jedynie przełącznika z A (auto), jeżeli nie masz obecnie tej funkcji.
__________________
A6 C5 2.7T
Jacek_l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2015, 08:05   #3
Wykopowicz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-11-2015
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 95KM
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Montaż halogenów przeciwmgielnych w wersji TREND

Dziękuję za odpowiedź. Aktualnie nie mam funkcji auto w przełączniku. Światła jednak same mi się zaświecają.
Wykopowicz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2015, 08:43   #4
Jacek_l
ford::average
 
Avatar Jacek_l
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 29-08-2009
Skąd: koło Tarnowa
Model: Focus MKIII
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 150
Domyślnie Odp: Montaż halogenów przeciwmgielnych w wersji TREND

Bo masz światła tak zwane skandynawskie. Gdy masz automatyczne to same zmieniają się z mijania na drogowe.

Szukasz czegoś takiego? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
A6 C5 2.7T
Jacek_l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2015, 10:13   #5
Wojtek O.
ford::advanced
 
Avatar Wojtek O.
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Przyczajony z Czajowic :)
Model: Foka mk.3 Dłuuuga
Silnik: 1,6TDCi 95KM
Rocznik: 2011
Postów: 341
Domyślnie Odp: Montaż halogenów przeciwmgielnych w wersji TREND

Wyjmij reflektor przedni od strony kierowcy. Wiązka przewodów od niego idzie dalej w dół i powinna mieć jeszcze 2 wolne wtyczki ta większa jest do przeciwmgielnych.
Tu masz instrukcje jak zdemontować przedni zdeżak co będziesz potrzebował do pociągnięcia dalszej części wiązki której na 90% nie posiadasz:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
W 8:30s filmu gość odłącza wtyczkę instalacji o której wcześniej wspominałem. Jeśli ją masz to jest pociągnięta instalacja i do kupienia masz tylko wiązkę do zdeżaka halogeny osłony w których te są zamocowane i przełącznik o którym pisał kolega powyżej. Nawet bezpiecznik już pewnie jest wsadzonyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Ogólnie temat był już ruszany.
Wojtek O. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2015, 21:19   #6
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Montaż halogenów przeciwmgielnych w wersji TREND

Cytat:
Napisał Jacek_l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdy masz automatyczne to same zmieniają się z mijania na drogowe.
Nie, to o czym piszesz to jest funkcja asystenta świateł drogowych (trzeba mieć kamerę na szybie, która czyta też znaki i monitoruje pas ruchu)- włącza lub wyłącza się ją przez menu komputera. Światła automatyczne to tryb, w którym światła mijania samoczynnie włączają się, gdy czujnik zmierzchu wykryje niskie natężenie światła na zewnątrz. Ze względu na obowiązujące m.in. u nas regulacje prawne, których wprowadzenia inżynierowie forda nie przewidzieli projektując focusa mk3, foki sprzedawane w naszym kraju wyjeżdżały z automatycznie włączającymi się światłami mijania (tak jak piszesz tzw. skandynawskimi). Na szczęście, inaczej niż to miało miejsce w przypadku focusów mk2, jeżeli na pokładzie mk3 był montowany czujnik deszczu/zmierzchu to wkładali też przełącznik z funkcją auto- dzięki temu po wstawieniu jakiś dziennych wystarczyć dezaktywować skandynawskie, aby mieć automatyczne światła mijania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do istoty tematu- to tak jak koledzy pisali- halogeny są podłączone do wiązki w zderzaku, która z resztą instalacji łączy się wtyczka znajdującą się pod lewym reflektorem. Dołożenie wiązki w zderzak to nie jest jakiś wielki problem (oprócz konieczności zdjęcia zderzaka) za to kluczowe jest, aby było ją do czego podłączyć. Nie wydaje mi się jednak, aby były wersje instalacji komory silnika bez wyjścia na halogeny. Złącze to jest wielopinowe- cztery przewody do instalacji przeciwmgłowych, a pozostałe- jeżeli są- do przednich czujników parkowania.
Po dołożeniu wszystkich gratów pozostaje jeszcze aktywacja świateł przeciwmgłowych w komputerze.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2017, 21:09   #7
PREZES98
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-04-2016
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2012
Postów: 5
Domyślnie Odp: Montaż halogenów przeciwmgielnych w wersji TREND

Przepraszam za odkopanie tematu, ale mam pytanie, mianowicie czy to możliwe że wiązki oświetlenia jednak różnią się od siebie? mam wersje ambiente i pod lewą lampą nie mam żadnych kostek w które mógłbym wpiąć się z instalacją zderzaka
PREZES98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2017, 22:13   #8
u08mlap
ford::advanced
 
Avatar u08mlap
 
Zarejestrowany: 06-10-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1,0
Rocznik: 2013
Postów: 233
Domyślnie Odp: Montaż halogenów przeciwmgielnych w wersji TREND

Powiem szczerze halogeny sa tylko po to zeby auto ładnie wyglądało bo bez nich to bidnie ale co do ich uzycia to raz no może dwa uzyłem halogenów po pierwsze nic nie dają
u08mlap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2017, 08:17   #9
PREZES98
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-04-2016
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2012
Postów: 5
Domyślnie Odp: Montaż halogenów przeciwmgielnych w wersji TREND

nie chodzi o to czy często się ich używa czy nie, po prostu jak coś mam to chciałbym żeby to działało a nie tylko na "sztukę" zamontowane w zderzaku, mam już zamontowane halogeny, wiązkę zderzaka którą zrobiłem sam, przełącznik też jest na swoim miejscu, tylko właśnie nie mam się gdzie wpiąć z tym bo nie ma, lub nie widzę kostki gdzie u wszystkich występuje pod lewą lampą
PREZES98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2017, 10:20   #10
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,363
Domyślnie Odp: Montaż halogenów przeciwmgielnych w wersji TREND

Cytat:
Napisał u08mlap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no może dwa uzyłem halogenów po pierwsze nic nie dają
Czyli jesteś z tych, co to uważają, że halogeny przeciwmgielne to mają Tobie coś doświetlać. Bez obrazy, ale te światła nie mają Tobie ułatwiać życia, tylko świecić ładnie w twarz kierowcy z naprzeciwka..
Wyjedź kiedyś w porządnej mgle i zwróć proszę uwagę, które auta (jadące z naprzeciwka) dostrzeżesz szybciej. Te na zwykłych mijania, czy te na mijania plus halogeny.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.