Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-09-2018, 14:25   #21
seal2000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-04-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.6 105KM
Rocznik: 2018
Postów: 22
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 ( kilka pytań )

Wydaje mi się, że rdzewienie to kwestia egzemplarza i jak kto dbał, mam Focusa 1.6 z 2008r korozja pojawiła się na styku błotnik/zderzak - ponoć więcej osób tak ma - ale zrobiłem to i myślę, że na jakiś czas będzie spokój. Jeśli chodzi o podwozie to wiadomo jakaś rdzawy nalot tam jest ale nic nie jest przegnite.

Natomiast co do samego Focusa to jestem bardzo zadowolony i następny będzie na 99% Focus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał Tomek1990 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W ogóle zauważyłem , że rynek aut w Gdańsku jest tragiczny i samochodów od osób prywatnych jak na lekarstwo...
Heh to ciekawe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo jak ja coś znajduje ciekawego to też zawsze na drugim końcu Polski tj Gdańsku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S. Jeden z kolegów (@czeslaw555 - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ) z forum pisał ze ten komis ma sensowne auta: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez seal2000 ; 24-09-2018 o 14:31
seal2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2018, 08:01   #22
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 ( kilka pytań )

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Jak szukałem sobie samochodu ponad 4 lata temu i wpadłem na Focusa, oglądałem 2 egzemplarze. Pierwszy wyglądał na oko w porządku, w sumie nigdy nie jeździłem tym modelem, nikt z moich znajomych również nie, więc ciężko było coś porównać. Sprawdziłem typowe bolączki, czyli rdzę pod wycieraczką, rdzę w bagażniku, ogólny stan samochodu - wyglądało ok. Umówiłem się jeszcze na sprawdzenie w ASO na Elbląskiej w Gdańsku. Zapłaciłem 200-coś złotych, niecałe 2h później mechanik przyniósł mi 2 kartki A4 usterek (na jednej się nie zmieścili). Szacowany koszt naprawy ok. 10 tys. zł. Facet chciał 20 tys. za auto, mówię mu - nie ma mowy, za więcej niż 15 tys. nie wezmę. Ten się zaparł bo jak się okazało, parę miesięcy temu sam go kupił od jakiegoś "znajomego". No i wyszło że kupił trupa. Z ceny zejść nie chciał więc odpuściłem.

Znalazłem następnego, też 1.6 tdci. Poflotowy. Facet chciał 19 tys. Jazda próbna, też wszystko w porządku. Nauczony doświadczeniem zdecydowałem się ponownie na sprawdzenie, tym razem kolejne 2 stówki zostawione na Elbląskiej bolały już mniej. Mechanik mnie poznał, bo to było w ciągu jednego tygodnia bodajże - jak wychodził z wynikami, to nawet zażartował, że "mam się nie martwić, bo ten jest dużo lepszy". No i co - jakieś pierdoły, zapocenie przekładni kierowniczej, gdzieś tam obcierka lakierowana o której facet który jeździł tym autem w firmie nie wiedział. Wycena napraw na jakieś 2 tys. zł. Zaproponowałem 18 tys. i gość się zgodził.
Od tamtej pory do 110 tys. dołożyłem swoje 80 tys. i w zasadzie nic się nie dzieje. Czy gnije? Zdecydowanie nie - jest rdza tam gdzie konstrukcyjnie dali ciała (półeczka na rdzę) ale reszta nie sprawia problemów. Na pewno nie ma purchli rdzy jak w niektórych autach. Mi zdecydowanie wystarcza. Jeśli chodzi o silnik diesla, mam najsłabszy, 90-konny 1.6 tdci - bardzo przyjazny, sam byłem na początku bardzo sceptyczny, ale niepotrzebnie. Jeżdżę raczej w trasy więc silnik w sam raz dla mnie. Z problemów było 2 razy łożysko koła z przodu, świece żarowe no i co roku filtry zżerają sporo kasy. No i w sumie tyle.

Aha, jeśli chodzi o biedne wersje... W ciągu ostatnich 4 lat za łączną kwotę niecałych 1000 zł (wliczając w to zysk ze sprzedaży starych części) we własnym zakresie dołożyłem sobie:
- poliftowe zegary z komputerem
- kierownicę skórzaną z tempomatem
- elektryczną nagrzewnicę powietrza
- czujniki parkowania
- drugi kluczyk typu scyzoryk
- oświetlenie LED wewnątrz (LEDy w lampce na górze, podświetlenie nóg, dołożyłem drugą lampkę LED w bagażniku)

Dodatkowo dorzuciłem kamerkę i moduł bluetooth podpięty pod AUX i włączany po zapłonie dzięki czemu pomimo biednego radia mogę sobie odtwarzać utwory z telefonu. Telefon zamocowany na kratce nawiewu robi za panel dotykowy, nawigację itd więc nie czuję potrzeby zmiany radia na Androidowe.

Reasumując - moim zdaniem nie ma się co bać rdzy tylko oglądać konkretne sztuki. Pamiętaj, że nie ma idealnego samochodu. Każdy ma swoje usterki. Dla mnie Focus ma świetny potencjał do modzenia, łatwo go ulepszyć za niewielkie pieniądze. A @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] marudzi, nie przejmuj się nim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez hindus ; 25-09-2018 o 08:11
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2018, 09:27   #23
Tomek1990
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-11-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Brak
Silnik: Brak
Rocznik: Brak
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 ( kilka pytań )

Dziękuje bardzo za obszerną odpowiedź. Fajne forum bo tutaj chociaż nikt nie gada głupot jak na innych forach ( nazw nie będę podawać ) .

A co powiecie o :

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Przyznam , że Mondeo mi się bardzo podoba ale ja sam raczej wątpię aby dało się kupić mondeo za 20 tysięcy w dobrym stanie. Myślę , że te 25 k trzeba dać . No ale z ciekawości Was zapytam o zdanie na temat tego samochodu co podałem link . Wysłałem sms do sprzedawcy aby podał numer VIN bo telefonu nie odbierał ale póki co cisza. Auto jest z Dani a widzę , że forumowy kolega może coś zweryfikować po numerze VIN jak np. przebieg . Także jestem w ogóle ciekawy co odpisze lub oddzwoni .

Ostatnio edytowane przez Tomek1990 ; 25-09-2018 o 10:00
Tomek1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2018, 05:06   #24
rav 75
ford::professional
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-03-2016
Skąd: uć
Model: ford focus 3 i pół
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2017
Postów: 1,163
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 ( kilka pytań )

Na Duńskiej stronie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] widnieje auto z takim numerem rejestracyjnym tyle że jest to Suzuki (!!!).
rav 75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2018, 06:10   #25
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 ( kilka pytań )

Cytat:
Napisał rav 75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na Duńskiej stronie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] widnieje auto z takim numerem rejestracyjnym tyle że jest to Suzuki (!!!).
Ja na nim duńskich numerów nie widzę.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2018, 06:12   #26
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 ( kilka pytań )

Zmyła, bo w ogłoszeniu kraj pochodzenia jest wpisany jako Dania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2018, 08:32   #27
Tomek1990
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-11-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Brak
Silnik: Brak
Rocznik: Brak
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 ( kilka pytań )

Nie no kit z tym mondeo. Facet telefonu nie odbierał ani nie podał numeru VIN a wysyłałem sms . Pewnie zobaczył , że chce coś sprawdzać i sobie moją osobę podarował. Ktoś kto chce sprzedać i się niczego nie boi inaczej do tematu podchodzi.

Wczoraj Focusa oglądałem ale w wersji przed liftem takiego granatowego. Niestety akurat ten egzemplarz widać już ruda zaatakowała. Ale to pewnie przez te obcierki parkingowe jak to ta kobieta powiedziała. Jak widziałem jedno nadkole to już nie chciałem jechać fatygować się oglądać podwozie . Zresztą auto oglądałem z ciekawości i nie nastawiałem się na nie bo jak już Focus to tylko i wyłącznie po liftingu bo po prostu bardziej mi się podoba. Szukamy dalej ale nie tylko Focusa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tomek1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2018, 19:48   #28
Tomek1990
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-11-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Brak
Silnik: Brak
Rocznik: Brak
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 ( kilka pytań )

Przepraszam . Auto już nie aktualne a więc post można skasować.

Ostatnio edytowane przez Tomek1990 ; 05-10-2018 o 19:51
Tomek1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2018, 19:52   #29
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 ( kilka pytań )

Homologacja ciężarowa i 4 drzwi?
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2018, 21:06   #30
kobrys
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-02-2013
Skąd: Krosno
Model: Galaxy A8
Silnik: 2.0 EcoBlue 150km
Rocznik: 11.2018
Postów: 183
Domyślnie Odp: Ford Focus MK2 ( kilka pytań )

Tomek1990 - będę miał za około tydzień-dwa do sprzedania MOJEGO Focusa Mk2-lift wyprodukowanego w grudniu 2009 roku i spokojnie zmieścisz się w budżecie.

Co prawda 2.0 TDCi 136koni oraz co prawda kombi, a Ty pytałeś o hatchbacka natomiast:
- auto z polskiego salonu - absolutnie bezwypadkowe/bez kolizyjne etc
- fabrycznie bez filtra DPF (ostatni miesiąc produkcji samochodów bez DPF) - więc jazda tylko po mieście mu nie straszna
- przejechane niecałe 180 tys km
- jestem drugim właścicielem - pierwszy przejechał 78tys km w 5 lat
- pierwszy właściciel (znajomy z firmy) robił absolutnie wszystko w Ford ASO
- ja drugi właściciel absolutnie wszystko robię w ASO Fiat (ASO Ford w moim mieście to nieporozumienie - tylko raz u nich coś robiłem)
- wersja wyposażenia Ghia (coś jak Titanium, ale dla starych dziadków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
- w sumie w aucie jest max wyposażenie jakie było za wyjątkiem: ksenonów, skóry, wentylacji foteli radia z nawigacją (jest super radio sony fabryczne) oraz webasto
- dodatkowo założona oryginalna nagrzewnica kabiny
- auto bezwypadkowe (jedna przycierka na tylnym zderzaku, której prawie nie widać, ale to na plastiku więc blacha nietknięta)
- poprzedni właściciel miał auto oblepione naklejkami więc przed sprzedażą całe w ASO zostało przemalowane z zewnątrz jeszcze raz (za wyjątkiem dachu) - czujnik grubości powłoki lakierniczej pokazuje drugie malowanie - gwarantuje równy wynik
- z mojej strony wymiany oleju, filtra oleju i filtra paliwa max co 17-18tys km
- w moich 100tys km tym samochodoem minimum 50tys to przebieg po autostradzie A4, a kolejne 40tys to drogi ekspresowe i czasem DK1 Katowice-Częstochowa (a domu mam drugi samochód do jazdy krótkodystansowej)
- absolutnie żadnej korozji na samochodzie/pod samochodem nie ma
- w tym roku w pełni wymienione zestawy hamulcowe przód/tył oraz piasta prawego przedniego koła
- jestem spokojnym kierowcą, auto nigdy nie dostało ode mnie po dupie
- auto przy spokojnej jeździe w terenie niezabudowanym pali 4.5-5.0 litrów (pomiar z baku), w mieście ok 7-8 litrów, na autostradzie dokładnie 6.2 litra

Wszystkie części oryginalne kupowane w ABC Focus w Krakowie.
Auto spokojnie można oglądać z mechanikiem/mechanikami brać do ASO - gdzie chcesz.

Sprzedaję bo kupuję S-Maxa ze względu na powiększającą się dalej rodzinę jak i potrzeby prywatne.

Bywam też nim u rodziców pod Częstochową więc połowa dystansu z pomorza mniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


P.S.
Ja kiedy szukałem Focusa w 2015 roku szukałem go przez 9 miesięcy.

Ostatnio edytowane przez kobrys ; 06-10-2018 o 21:14
kobrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.