Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-10-2018, 15:21   #1
terragady
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-04-2018
Model: Mondeo (+ Transit)
Silnik: 2.0 TDCI 115hp
Rocznik: 2010 - przedlift
Postów: 107
Domyślnie Woda z klimy/parownika leje sie do środka

Witam, od jakiegoś czasu miałem problem z wodą w kabinie pod wykładziną, nie wiedziałem skąd ona się bierze wychodzi na to że chyba jest to woda skraplająca się z klimy (rur/parownika) i jakoś trafiająca do kabiny, teraz jest dośc wilgotno i była włączona klima i aż widać jak cieknie spod plastików pod drazkiem od skrzyni biegów (bardziej od strony podłogi a nie na górze).

Czy ktoś to przerabiał? Czy dobrze wnioskuję że to klima? Woda jest raczej bez smaku i zapachu, chyba przebicia w klimie nie mam bo chodzi dobrze i czynnik troche inaczej wygląda.

Teraz pytanie co z tym zrobić? Rozebrać plastiki i zobaczyć co i jak? Czy może jakiś odpływ mi się zapchał od tego, czy tam nie ma odpływu i tak po prostu już jest?

Z tego co rozumiem w parowniku zbiera się woda jak oddaje on zimno? I ta woda ma tam jakiś zbiornik i jak się przepełni albo jego odpływ się zapcha o ile jest to przelatuje gdzieś gdzie nie powinna i pewnie jest nie szczelnie więc leci do kabiny jakoś? Rury w silniku sprawdzałem od klimy też mam mokro, skrapla się, ta centralnie pod szybą i tam gdzie wchodzi już w karoserie w stronę kabiny też tam mokro ale chyba tam akurat powinno być szczelne łączenie.

PS. Ew nagrzewnica?


Ostatnio edytowane przez terragady ; 21-10-2018 o 15:40
terragady jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2018, 21:27   #2
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: Woda z klimy/parownika leje sie do środka

Jest takie pojęcie fizyczne punkt rosy lub temperatura rosy. Skraplanie nie jest bezpośrednie lecz jest wynikiem prawdopodobnie wypadkową wilgotności i temperatury w kabinie. Nie koniecznie jest to w wyniku przesączania się wilgoci z komory silnika - tam raczej jest silna wentylacja. Dla mnie (poza ew. nieszczelną nagrzewnicą) pozostaje tylko problem coraz szczelniejszych wykonań kabin (nadwozi) dla pewnie efektywniejszego efektu grzania. Może nie trafiam, ale dlaczego nie przetrawić tematu - właśnie jesienią się pojawił...
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2018, 21:43   #3
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Woda z klimy/parownika leje sie do środka

Wilgoć zawarta w przedmuchiwanym przez parownik powietrzu skrapla się na nim i ścieka do korytka nagrzewnicy, następnie odprowadzana jest rurką przez przegrodę do komory silnika w dół i ścieka na jezdnię. Prawdopodobnie albo rurka spadła z korytka, albo się zatkała.
Ja u siebie koniec tej rurki widzę tylko na kanale/podnośniku. Stąd efekt błyskawicznego odparowania zaparowanej szyby, przy nawiewie na nią suchego powietrza z klimy.

Niestety, nie znam na pamięć szczegółów jak się dobrać do króćca tej rurki pod parownikiem. W tej sytuacji wpierw próbowałbym ją delikatnie przedmuchać sprężonym powietrzem od spodu auta.
----------------------------------------------------------------------------------

Spojrzałem na te zdjęcia z innego twojego wątku - u ciebie nie ma tej rurki, została wyrwana lub usunięta.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 22-10-2018 o 07:37
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2018, 00:33   #4
terragady
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-04-2018
Model: Mondeo (+ Transit)
Silnik: 2.0 TDCI 115hp
Rocznik: 2010 - przedlift
Postów: 107
Domyślnie Odp: Woda z klimy/parownika leje sie do środka

Tak zdjęcia tutaj wstawiłem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czyli ta rurka powinna wychodzić z tego otworu co zlokalizowałem? Teoretycznie woda tamtędy też kapie (na wydech głównie i na okładzinę komory silnika). Czy tam się coś jeszcze mogło stać? Bo jeżeli woda uchodzi z tego otworu to znaczy że jest drożny więc to może coś innego?

Rozumiem że od strony kabiny będzie mi ciężko się dobrać do tego odpływu?

Nagrzewnica to raczej nie to bo płyn chłodniczy mi nie ucieka.
terragady jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2018, 18:45   #5
terragady
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-04-2018
Model: Mondeo (+ Transit)
Silnik: 2.0 TDCI 115hp
Rocznik: 2010 - przedlift
Postów: 107
Domyślnie Odp: Woda z klimy/parownika leje sie do środka

ehh ciężko tam się dostać z którejkolwiek strony myślałem że dziś rozbiorę trochę od przodu i się dostanę ale nic z tego. Od silnika też nie idzie się do tego dostać więc chyba zostawię na razie jak jest.
terragady jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2018, 10:53   #6
yatzek.tm
ford::average
 
Avatar yatzek.tm
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Skąd: Świdnica (DSW)
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.0 TDCi 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 84
Domyślnie Odp: Woda z klimy/parownika leje sie do środka

Niestety, ale i nagrzewnicę i parownik od klimy masz w dość szczelnej obudowie pod kokpitem, na środku. Wymieniałem w tym roku parownik i nie jest tam łatwo się dostać - trzeba odkręcić cały kokpit.
__________________
MAKE YOUR TRUCK GREAT AGAIN!
Transit Euroline, czyli jechać, żeby... jechać -> http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255838
yatzek.tm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2018, 17:48   #7
terragady
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-04-2018
Model: Mondeo (+ Transit)
Silnik: 2.0 TDCI 115hp
Rocznik: 2010 - przedlift
Postów: 107
Domyślnie Odp: Woda z klimy/parownika leje sie do środka

Zostawiłem to w spokoju, tymbardziej jak mówisz że ciężko się dostać.
terragady jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.