Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2016, 11:06   #241
spenser696969
ford::advanced
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: SOCHACZEW
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI z DPF
Rocznik: 2011
Postów: 307
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

mam pytanko czy jak wymienię licznik a nie zrobię od razu korekty licznika to przebieg w modułach i na liczniku będzie w czasie jazdy dopisywać normalnie bez żadnych błędów(komputer nie wyłapie że jest różnica w liczniku i modułach)? Przykład licznik ma 100 km a w modułach jest zapisane 300km i po zrobieniu 5 km na liczniku przebieg wzrośnie o 105 i w modułach też o 305? Wiem że trochę głupie pytanie ale logicznie tak powinno się stać jak w przykładzie ale w rzeczywistości też tak będzie?

spenser696969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2016, 11:08   #242
aquatarion
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 05-09-2011
Skąd: SILESIA
Model: Ford Focus 2 / Ford Focus 3
Silnik: 1.6 TDCI 90HP / 1.6 TDCI 115HP
Rocznik: 2005 / 2011
Postów: 35
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Cytat:
Napisał spenser696969 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam pytanko czy jak wymienię licznik a nie zrobię od razu korekty licznika to przebieg w modułach i na liczniku będzie w czasie jazdy dopisywać normalnie bez żadnych błędów(komputer nie wyłapie że jest różnica w liczniku i modułach)? Przykład licznik ma 100 km a w modułach jest zapisane 300km i po zrobieniu 5 km na liczniku przebieg wzrośnie o 105 i w modułach też o 305? Wiem że trochę głupie pytanie ale logicznie tak powinno się stać jak w przykładzie ale w rzeczywistości też tak będzie?
Ja zrobiłem korektę po tygodniu u @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] -k, zrobiłem zdjęcie starego przebiegu i do tego w nowym liczniku dodałem to co przez tydzień przejeździłem. Kilometry zliczał normalnie.
aquatarion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2016, 17:49   #243
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Cytat:
Napisał aquatarion Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... u @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] -k, ....
Ten kolega ze wzmianki to nie ja...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście nie ma żadnego problemu po założeniu licznika. Dla samochodu "jedyny prawdziwy" przebieg to aktualny przebieg (na aktualnych zegarach). Dla dokładności warto zrobić jak kol. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - zrobić fotkę "starego" przebiegu przed wymianą zegarów oraz fotkę "nowego" przebiegu tuż po wymianie zegarów. Wtedy wiadomo ile zrobiliśmy na "nowych" - czyli ile dodać do oryginalnego przebiegu aby być dokładnym...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2016, 12:58   #244
mefisto72
ford::average
 
Imię: Darth Mondeo
Zarejestrowany: 08-08-2012
Skąd: Gryfino-Pniewo
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2000cm benzin/lpg
Rocznik: 2012
Postów: 91
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Ja mam do kolegów inne pytanie. Czy jak kupie licznik od angola benzynę to będzie możliwość przerzucenia tarczy z km z mojego obecnego? Czy ktoś próbował taki wariant? Angielskie są dużo tańsze na alledrogo, reszta powinna pasować.
mefisto72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2016, 17:18   #245
przemouk84
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: C-MAX GRAND
Silnik: 1.6 Eco & Booost
Rocznik: 2011
Postów: 60
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Cytat:
Napisał mefisto72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam do kolegów inne pytanie. Czy jak kupie licznik od angola benzynę to będzie możliwość przerzucenia tarczy z km z mojego obecnego? Czy ktoś próbował taki wariant? Angielskie są dużo tańsze na alledrogo, reszta powinna pasować.
Jest taka możliwość, nawet jest to wykonalne ale uprzedzam, że łatwe to nie będzie.
Najwięcej jazdy jest przy ponownym, prawidłowym ustawieniu wskaźników zegarów.
przemouk84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2016, 17:43   #246
mefisto72
ford::average
 
Imię: Darth Mondeo
Zarejestrowany: 08-08-2012
Skąd: Gryfino-Pniewo
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2000cm benzin/lpg
Rocznik: 2012
Postów: 91
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Dziękuję za informację. Teraz trzeba to przemyślećGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mefisto72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2016, 18:02   #247
aquatarion
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 05-09-2011
Skąd: SILESIA
Model: Ford Focus 2 / Ford Focus 3
Silnik: 1.6 TDCI 90HP / 1.6 TDCI 115HP
Rocznik: 2005 / 2011
Postów: 35
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Cytat:
Napisał mefisto72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję za informację. Teraz trzeba to przemyślećGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie warto, poczekaj na okazję z EU licznikiem, ostatnio do benzyny był za 150 zł + kurier na allegro. To jest tanio. Ja do diesla za 100 zł + kurier dorwałem. A też polowałem jakiś czas.
aquatarion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2016, 18:16   #248
mefisto72
ford::average
 
Imię: Darth Mondeo
Zarejestrowany: 08-08-2012
Skąd: Gryfino-Pniewo
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2000cm benzin/lpg
Rocznik: 2012
Postów: 91
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Śledzę już z 3 tydzień i nici. Sądze, że wyczuli temat i na razie chyba się nie zapowiada na obniżkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mefisto72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2016, 06:42   #249
spenser696969
ford::advanced
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: SOCHACZEW
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI z DPF
Rocznik: 2011
Postów: 307
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Najlepsze jest to, że wyświetlacze kolorowe do radia są droższe od liczników z dużym wyświetlaczem.
spenser696969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2016, 10:03   #250
aquatarion
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 05-09-2011
Skąd: SILESIA
Model: Ford Focus 2 / Ford Focus 3
Silnik: 1.6 TDCI 90HP / 1.6 TDCI 115HP
Rocznik: 2005 / 2011
Postów: 35
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Cytat:
Napisał spenser696969 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najlepsze jest to, że wyświetlacze kolorowe do radia są droższe od liczników z dużym wyświetlaczem.

Też mnie to irytuje... Też*poluje na kolorowy LCD do radia...
aquatarion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.