Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-01-2015, 22:53   #21
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Awaryjne otwieranie maski bez kluczyka????

Cytat:
Napisał slyboots Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dotyczy to dodatkowo tylko modelu po FL ( gdzie występuje stałe sprzęgiełko a nie linka ) bo wcześniejsze modele mają linkę w gumowej osłonie gdzie nie ma możliwości zastosować metody którą opisuje.
to jest kluczowe info.

z linka jest niestety nieco gorzej, trzeba wbić przez grill cos w linke tak by nią przekręcić. bo to linka sie rozkręca i nie przenosi obrotu.

__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2015, 16:23   #22
MichalRSM
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-01-2015
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Awaryjne otwieranie maski bez kluczyka????

Cięgno można naprawić

wystarczy zrobić małą dziurkę w tym jasnym plastiku, i w częśći czarnego uchwytu, którego niestety niema na poniższym zdjęciu, następnie zapiąć to na plastikową cienką opaskę. Czerwonymi kropkami zaznaczyłem gdzie trzeba zrobić dziurki, a fioletowa to opaska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A jeśli ktoś ma zablokowaną maskę to najłatwiej się do tego dostać przez te dziury w zderzaku, otworzenie wtedy juz nie stanowi problemu, jedyne co potrzeba to mieć dosyć szczupła rękę, mi się udało, a jeśli spadnie cięgno potrzebne będą kombinerki ;-))

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam, mam nadzieje że komuś pomogłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez MichalRSM ; 21-01-2015 o 16:26
MichalRSM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2015, 18:55   #23
pogon21
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 08-04-2014
Model: Focus
Silnik: tdci 1.6 (109km)
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Awaryjne otwieranie maski bez kluczyka????

ja dokładnie tak samo sobie poradziłem, przez dziury oznaczone na czerwono w masce wkładam rękę, wyjmuję cięgno, następnie trzonkiem długiej łyżki stołowej przekręcam zamek,
choć spróbuję wykorzystać drut aluminiowy z pętelką jak powyżej przedstawiono
swój przypadek odgrzałem w [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jeśli masz może zdjęcie naprawionego cięgna z opaskę to proszę o jego zamieszczenie, bo jakoś nie mogę sobie tego zobrazować
pogon21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2015, 23:41   #24
stapik
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 20-07-2014
Skąd: Miranda de Ebro
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDi
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Awaryjne otwieranie maski bez kluczyka????

Cytat:
Napisał KZT1974 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobacz zdjęcie. Wszystkie części są na miejscu. Zerwane jest tylko sprzęgiełko od strony silnika. Jeśli sytuacja byłaby taka, że zerwane jest sprzegiełko od strony wkładki to to sprzegiełko spokojnie wyjmiesz z zaczepu od strony silnika i operacja jest taka sama. Pętelkę z drutu wkładasz przez grill w zaczep ze zdjęcia nr 2 i kręcisz jak kluczykiem, by otworzyć maskę.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Poszedłem za twoją wskazówką, jednak zamiast drutu z pętelką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. użyłem klucza impulsowego 8 idealnie spasował się ze zaczepem kombinerki lewo prawo i otwarte Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
stapik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2015, 19:32   #25
Aduger
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-05-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6TDI
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Awaryjne otwieranie maski bez kluczyka????

Cytat:
Napisał zimny13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A więc:
Naprawiłem. Zabierać się za to należy od spodu auta. Demontujemy małą osłonę chłodnicy - tą od zderzaka, i ....

1) o ile jest cięło teleskopowe urwane od strony grilla lub zepsuta jest wkładka zamka i nie można przekręcić kluczyka - po prostu kręcimy cięgłem (zdjęcie1) i maska powinna się otworzyć.

2) gdy cięgło spadło, urwało się od strony zatrzasku maski albo wcale go niema - musimy włożyć rękę wyżej, i jakoś przekręcić taką częścią przy zatrzasku (zdjęcie2)

zdjęcie1

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


zdjęcie 2

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Naprawa u mnie polegała na połączenie cięgła zamka z zatrzaskiem - zsunęło się.

Dla wiadomości innych: zestaw naprawczy u mnie w ASO to koszt około 180PLN (nawet mieli na miejscu bo to dość częsta usterka)

Podsumowując: nie panikujemy, wchodzimy pod auto (mi nawet nie był potrzebny ani kanał ani podnośnik, położyłem się po prostu pod zderzakiem), otwieramy maskę w/g wskazówek powyżej, potem demontujemy grilla i do dzieła (wymieniamy części, łączymy to co spadło itp.)
Mnie zajęło to około 25min. Powodzenia!!!
zimny13, Wielkie dzieki za tego posta! Poradzilam sobie w 3 minuty.
Co za fatalne wykonanie, jeden z "zabkow" jasnej czesci jest zlamany u mnie. Plastiki maja swoj okres zycia i oczywiscie taki material to porazka w tym miejscu.
Czy moze ktos wie jak sie profesjonalnie nazywa ta czesc albo moze mi podac jakis numer katalogowy? Musze to dziadostwo wymienic, poki co naprawilam tasma klejaca i lekko przytopilam temperaturowo, zeby nadac troche elastycznosci i gladkosci mojej domowej wersji.
Bede wdzieczna za jakikolwiek link!
Aduger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2015, 09:21   #26
zimny13
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 08-01-2011
Skąd: Ełk
Model: Focus MK3
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 95
Domyślnie Odp: Awaryjne otwieranie maski bez kluczyka????

Cieszę się że post się przydaje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zimny13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2015, 19:27   #27
Veris
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 28-02-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fokus Hatchback mk2
Silnik: 1.6 Ti-VCT 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 198
Domyślnie Odp: Awaryjne otwieranie maski bez kluczyka????

Cytat:
Napisał zimny13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cieszę się że post się przydaje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oj przydał się! Dzięki wielkie ziomuś bo już miałem do warsztatu jechać a wyszło na to że ten teleskopik wypadł z tego zatrzasku w grillu, wsadziłem rękę po łokieć w te listwe pod grillem i nasunąłem teleskopik we właściwe miejsce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Props!
Veris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2016, 09:39   #28
ufoludas
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-01-2016
Model: focus mk2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Awaryjne otwieranie maski bez kluczyka????

Może ktoś odświeżyć zdjęcia użytkownika zimny13?
ufoludas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2016, 19:59   #29
copytco
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-07-2014
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Awaryjne otwieranie maski bez kluczyka????

Mam podobny problem, tylko mi "łapka" w kształcie litery C się ułamała.

Czy ten plastikowy element mniej więcej na środku zdjęcia to element od strony silnika? Wolałbym poszukać tylko tej części, a nie cały pakiet kupować.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
copytco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2016, 19:35   #30
-qamiqadze-
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-04-2009
Model: focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Awaryjne otwieranie maski bez kluczyka????

Witajcie,
mam podobny problem - odpadło cięgno między zamkiem a zatrzaskiem maski.
Nie mam warunków, by spróbować naprawić to samodzielnie, stąd pytanie, czy zna ktoś warsztat we Wrocławiu, który podjąłby się rozwiązania problemu z otwarciem maski?
Byłbym wdzięczy za ewentualne namiary.
-qamiqadze- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.