Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-04-2014, 19:18   #1
u08mlap
ford::advanced
 
Avatar u08mlap
 
Zarejestrowany: 06-10-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1,0
Rocznik: 2013
Postów: 233
Domyślnie Parowanie szyb

Witam
mam taki problem pod czas deszczu zaczyna parować przednia szyba ale dzieje sie to nie od razu o rozpoczęciu jazdy tylko po przejechaniu np 10 km mam cały czas włączona klimę na auto jak zaparują daje nawiew na szybę i powoli odparowuje lub uruchamiam podgrzewanie przedniej szyby jak odparują daje na auto i już dalej nie parują czasami się tak dzieje też rano jak jadę do pracy nawet jak nie pada czy ktoś tak też mam auto mam przejechane 5,5 tyś wieć wykluczam zapchany filtr

u08mlap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2014, 20:48   #2
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Parowanie szyb

Ja tak mam podczas baaardzo dużych opadów i też nie wiem od czego, bo auto szczelne i nigdzie nie cieknie. Zdarza się to raz na kilka ulew. Proponuję przywyknąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2014, 20:56   #3
u08mlap
ford::advanced
 
Avatar u08mlap
 
Zarejestrowany: 06-10-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1,0
Rocznik: 2013
Postów: 233
Domyślnie Odp: Parowanie szyb

no właśnie nie jest to za każdym razem raz jest raz nie ma problemu w FF MK2FL nie miałem tego problemu ale jak widzę nie jestem odosobnionym przypadkiem
u08mlap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2014, 21:10   #4
Kokosoweclio
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 17-08-2013
Skąd: Chełm
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 T 150/206
Rocznik: 2013
Postów: 26
Domyślnie Odp: Parowanie szyb

Zdarza się, ale u mnie wystarczy zwiększyć siłę nawiewu i po kłopocie. Należy także pamiętać, że na auto czasami klima nie działa bo nie ma potrzeby - właśnie w szczególności jak przy deszczu się schłodzi i do utrzymania zadanej temperatury wystarczy powietrze z zewnątrz.

Tak mi się wydaje, nie znam się, trochę wypiłem więc mogę się mylić
__________________
Było: renault 19, clio, megane II, suzuki gs
Jest: Ford Focus i Suzuki Bandit
Kokosoweclio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2014, 21:53   #5
elkom-gsm
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-06-2012
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 58
Domyślnie Odp: Parowanie szyb

Miałem podobny klopot. proponuje wymienic filtr kabinowy. moj byl zajechany i pomoglo. pozdrawiam.
elkom-gsm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2014, 22:57   #6
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Parowanie szyb

Mi pomaga też częste i dokładne mycie szyb od środka. Wtedy, to jak nawet kilka zawianych imprezowiczów wsiądzie, to nie parują tak mocno, zwykły nawiew bez klimy wystarcza. Grunt, to nie dotykać i nie przecierać szyby, wtedy dłużej jest czysta i wolniej zachodzi parą. Chociaż muszę stwierdzić, że mój focus jakoś mocno nie zaparowuje. Jak czasami widzę auta w deszczu, te pojedyńcze wytarte "okienka" na szybie czołowej, że ledwo twarz widać, a reszta zaparowana, białe jak mleko pozostałe szyby, to stwierdzam, że u mnie problem zaparowania nie występuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 07:18   #7
deem73
ford::average
 
Avatar deem73
 
Zarejestrowany: 19-09-2013
Model: Focus/Titanium Candy Red
Silnik: 1.6 125 KM
Rocznik: 2013
Postów: 104
Domyślnie Odp: Parowanie szyb

Mi to się zdarzyło raz przy duzym deszczu. Nawiew na szybę plus wlączyłam na chwilę ogrzewanie grzyby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 2 minuty i po problemie.
deem73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 07:26   #8
gaxxx
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-03-2013
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 150 -> 199
Rocznik: 2013
Postów: 69
Domyślnie Odp: Parowanie szyb

Co za dziwny temat, przecież to całkowicie normalne że wam parują szyby w aucie. Spójrzcie na busy, deszczowa pogoda, kupa ludzi w środku, nawiew/klima na full a i tak zaparowane szyby. wilgoć w aucie jest to parują. wystarczy włączyć nawiew na szyby na 30 sec i po sprawie. to trzeba aż temat na forum zakładać??
gaxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 11:43   #9
Blood
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-10-2011
Skąd: południe
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Duratec 125 KM
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie

Umyć porządnie szyby od wewnątrz, najlepiej używając środka zapobiegającego parowaniu. That's it.

Wystukane na Z1
Blood jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 11:53   #10
Barracudda
ford::amateur
 
Avatar Barracudda
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 15-04-2014
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1.9
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Parowanie szyb

Włącz ogrzewanie na przednią szybę i powinno być spoko. Mi przeważnie parują jak jedziemy w 5 to jak wsiądziemy to z automatu zaparuje całe auto. I potem trzeba czekać, no ale zdarza się... Możesz też spróbować tym środkiem zapobiegającym parowaniu chociaż sam tego nie testowałem i nie wiem czy to działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
naprawa turbiny
Barracudda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.