Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-01-2020, 08:38   #1
Dorek77
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-01-2020
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 5
Question Jak wyłączyć tryb serwisowy alarmu Challenger PC

Witam, mam dosyć dziwny (moim zdaniem przynajmniej) problem.

Otóż kilka miesięcy temu kupiłem używanego oczywiście Focusa 1 z 2002, ogólnie autko super zadbane jak na swój wiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jakiś miesiąc temu musiałem wymienić w nim akumulator. Pojechałem do sklepu, na miejscu wyjęli stary i włożyli nowy. Wszystko niby ok, ale auto zaczęło mrugać awaryjnymi i nie dało się odpalić silnika (nie kręcił w ogóle, ale np. kontrolki świeciły).
Zajrzałem w końcu do instrukcji alarmu, że jest coś takiego jak tryb serwisowy, więc chcąc w końcu zjechać do domu, to odszukałem ten Magiczny Guziczek, który umożliwiał włączenie tegoż trybu.
No i mój problem polega teraz na tym, że nie wiem jak ten tryb serwisowy wyłączyć. Od miesiąca na tym jeżdżę, niebieska dioda daje po oczach (co po zmroku wyjątkowo dokucza). Niby jest opisane w instrukcji "Powrót systemu do normalnej pracy polega na uzbrojeniu i rozbrojeniu alarmu pilotem" ale nic to nie daje.

Może ktoś z użytkowników miał podobny problem i wie jak to zrobić, bo już pomijam kwestie możliwej kradzieży, ale jak mnie ta dioda tak razi to rozprasza moją uwagę a nie jestem doświadczonym kierowcą, więc bezpieczeństwo spada na łeb na szyję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dorek77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2020, 08:55   #2
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Problem z wyłączeniem trybu serwisowego alarmu Challenger PC

Wytnij ten alarm w ****ooo.

Na szybko... Zdemontuj diodę
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2020, 09:05   #3
Dorek77
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-01-2020
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Problem z wyłączeniem trybu serwisowego alarmu Challenger PC

Cytat:
Napisał Marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wytnij ten alarm w...
Czyli aż takie dziadostwo? Nawet w sumie nie mam pewności czy to akurat ten alarm, bo kluczyki w instrukcji mają inny wygląd niż mój. Mój jest taki jak w instrukcji samochodu, ale stwierdziłem, że to Challenger, bo sposób na włączenie trybu serwisowego zadziałał z instrukcji tego alarmu.

Ja jestem laikiem w sprawach samochodów, bo praktycznie nigdy nie miałem styczności z samochodem :/
Dorek77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2020, 14:37   #4
Dorek77
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-01-2020
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć tryb serwisowy alarmu Challenger PC

To nikt już nie poda jakiegoś innego mniej 'inwazyjnego' sposobu?
Dorek77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2020, 17:02   #5
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,329
Domyślnie Odp: Problem z wyłączeniem trybu serwisowego alarmu Challenger PC

Cytat:
Napisał Dorek77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
ale stwierdziłem, że to Challenger, bo sposób na włączenie trybu serwisowego zadziałał z instrukcji tego alarmu.

[...]
a jak mamy pomóc, skoro sam nawet nie wiesz jaki masz alarm tylko zgadujesz

pozdrawiam
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2020, 19:52   #6
slawek_s
ford::beginner
 
Avatar slawek_s
 
Imię: Sławomir
Zarejestrowany: 13-11-2012
Skąd: Śrem
Model: Focus x100 MK1 FL Sedan
Silnik: 1.6 16V Zetec-SE 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 45
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć tryb serwisowy alarmu Challenger PC

Cytat:
Napisał Dorek77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nikt już nie poda jakiegoś innego mniej 'inwazyjnego' sposobu?
Spróbuj sposobu z instrukcji dla Challenger NT Ford.

Cytat:
Wyłączenie trybu serwisowego funkcji immobilizera:
1. Włączyć stacyjkę w pozycję zapłon.
2. Wprowadzić PINKOD, po wprowadzeniu ostatniej cyfry usłyszymy krótki sygnał syreny, dioda LED zgaśnie, tryb serwisowy został wyłączony.
slawek_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2020, 22:09   #7
Dorek77
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-01-2020
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć tryb serwisowy alarmu Challenger PC

Cytat:
Napisał pankrakus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak mamy pomóc, skoro sam nawet nie wiesz jaki masz alarm tylko zgadujesz
Bo nie wiem, nie znam się na tym, mam tylko instrukcję tego Challengera, która zadziałała z tym trybem serwisowym no i instrukcję samochodu, w której są tylko opisane funkcje systemu alarmowego i centralnego zamka: jak uzbroić i rozbroić system, funkcja antynapadowa, podwójne ryglowanie itp. i jak to załączyć. W instrukcji alarmu są pokazane inne kluczyki, ja mam takie jak w instrukcji samochodu, więc zakładam, że oryginalne. Uruchomienie trybu serwisowego zadziałało według instrukcji alarmu. Dlatego zdurniałem o co chodzi. Jeśli uzbroję i rozbroję alarm kluczykiem czy pilotem, to nic się nie dzieje, a powinno to wyłączyć tryb serwisowy.
Również pozdrawiam.

Cytat:
Napisał slawek_s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spróbuj sposobu z instrukcji dla Challenger NT Ford
Też tak myślałem jak to forum przeglądałem, ale nie wiem jak ten kod mam wprowadzić... Mam tylko ten jeden "sekretny" guzik od alarmu i 3 przyciski na pilocie, diody w samochodzie nie są przyciskami, bo takie opcje
też gdzieś wypatrzyłem.
Dorek77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2020, 14:10   #8
slawek_s
ford::beginner
 
Avatar slawek_s
 
Imię: Sławomir
Zarejestrowany: 13-11-2012
Skąd: Śrem
Model: Focus x100 MK1 FL Sedan
Silnik: 1.6 16V Zetec-SE 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 45
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć tryb serwisowy alarmu Challenger PC

Cytat:
Napisał Dorek77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) Mam tylko ten jeden "sekretny" guzik od alarmu i 3 przyciski na pilocie (...)
Cytat:
Wprowadzenie cyfry
W celu wprowadzenia cyfry należy przycisnąć i zwolnić przycisk tyle razy, ile wynosi zaprogramowana cyfra. Następnie poczekać na sygnał dźwiękowy i migniecie diody LED (sygnały te nie oznaczają poprawnej cyfry, tylko informują, że możemy rozpocząć wprowadzanie następnej).
Jeśli chodzi o przycisk to używasz tego"sekretnego" guzika na centralce alarmu.
slawek_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2020, 17:25   #9
Dorek77
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-01-2020
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć tryb serwisowy alarmu Challenger PC

Spróbowałem z tym PINem, gdzieś wyczytałem, że fabrycznie nadawano pojedynczą cyfrę 2, chociaż wątpliwe było czy tak by było, ale co mi szkodziło. Niestety nic to nie dało, niebieska dioda jak świeciła tak świeci.

Jeszcze przejrzałem wszystko co dostałem do auta i był tam pilot taki jak w instrukcji alarmu Challenger PC. Wcisnąłem przyciski od uzbrojenia i rozbrojenia alarmu (tak jak w instrukcji), ale to też nic nie daje. Widać jak dioda reaguje na pilota, bo tak delikatnie mruga, ale system nie reaguje na przyciski w żaden inny sposób, więc nie zamyka drzwi ani nic. Podczas wciskania przycisków na pilocie jedynie świeci na nim taka malutka czerwona lampka i tyle (baterię dzisiaj kupiłem nową) no i ta dioda w aucie "reaguje". Ktoś wie o co by mogło chodzić?
Sorry, że tak męczę, no ale skoro mam alarm w aucie to czemu ma nie działać? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dorek77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2020, 11:42   #10
slawek_s
ford::beginner
 
Avatar slawek_s
 
Imię: Sławomir
Zarejestrowany: 13-11-2012
Skąd: Śrem
Model: Focus x100 MK1 FL Sedan
Silnik: 1.6 16V Zetec-SE 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 45
Domyślnie Odp: Jak wyłączyć tryb serwisowy alarmu Challenger PC

Cytat:
Napisał Dorek77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) kilka miesięcy temu kupiłem używanego oczywiście Focusa 1 z 2002 (...)
Czy odkąd zapaliła Ci się ta dioda odłączałeś akumulator? Jeśli nie to odłącz obie klemy i podłącz jeszcze raz; najpierw "+" potem "-".
U mnie zrzucenie tylko jednej klemy lub podłączenie akumulatora w odwrotnej kolejności przynosi taki skutek, że zapala się dioda i nie można jej skasować w inny sposób jak tylko przez ponowne odłączenie akumulatora i podłączenie w w/w kolejności.
Ostatnio nawet mechanik po odłączeniu akumulatora poległ, ale na jego oczach diodę wyłączyłem; jakież było jego zdziwienie.

A co z poprzednim właścicielem? O ile auto zakupiłeś w Polsce to nie powinieneś mieć problemów z kontaktem; może pamięta kod.
slawek_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alarm , focus i


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.