Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-09-2015, 06:04   #1
zubr34
ford::amateur
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 23-09-2015
Skąd: Gliwice
Model: focus MK1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie otwieranie drzwi tylko z pilota?

Witam
Kilka dni temu kupiłem Focusa kombi 2003 r. Zauważyłem że nie można otworzyć drzwi kluczykiem a tylko z pilota. Natomiast nie ma problemu z zamknięciem. Jest to mój pierwszy ford (a drugi samochód ogólnie). Nie wiem czy "tak ma być" czy jest coś z zamkiem(zamkami). Proszę o radę.

I druga sprawa - muszę wymienić zamek na wlewie paliwa (nie zamyka) i w związku z tym mam pytanie - czy kluczyk który mam będzie pasował do nowego zamka??

Jestem zielony jeżeli chodzi o samochody więc z góry przepraszam jeżeli moje pytania są dziecinne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

zubr34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2015, 06:28   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: otwieranie drzwi tylko z pilota?

Nie powinno tak być, najlepiej podjedż do naprawy zamków samochodowych, i zrobi jak trzeba, lub jak Ty będziesz chciał.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2015, 06:49   #3
miery
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 03-06-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Focus MK1 Sedan
Silnik: 1.6L Zetec-S
Rocznik: 2002
Postów: 409
Domyślnie Odp: otwieranie drzwi tylko z pilota?

A próbowałeś prysnąć do zamka WD40? Może coś się zapiekło bo poprzedni właściciel otwierał tylko z pilota. Jeżeli weszła rdza to jest to doraźne rozwiązanie i pozostaje demontaż i czyszczenie lub wymiana.

Co do wszelkich zamków w Fordzie to swoim kluczykiem otworzysz drzwi/bagażnik/wlew każdego innego Forda.
miery jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2015, 09:16   #4
marcin2105
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-07-2015
Skąd: Jaszczew
Model: Focus Mk1/ Focus Mk3
Silnik: 1,8 TDCI/ 1,6 TDCI
Rocznik: 2004/ 2014
Postów: 78
Domyślnie Odp: otwieranie drzwi tylko z pilota?

Cytat:
Napisał miery Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A próbowałeś prysnąć do zamka WD40? Może coś się zapiekło bo poprzedni właściciel otwierał tylko z pilota. Jeżeli weszła rdza to jest to doraźne rozwiązanie i pozostaje demontaż i czyszczenie lub wymiana.

Co do wszelkich zamków w Fordzie to swoim kluczykiem otworzysz drzwi/bagażnik/wlew każdego innego Forda.
Mylisz sie kolego swoim kluczykiem zamkniesz kazdego forda ale nie otworzysz. Jak zmienisz zamek to mozesz go dorobic xo swojego kluczyka. Ja tak zrobilem z przednia klapa kupilem na szrocie inny zamek i w zakladzie gdzie dorabia sie klucze dorobili mi zamek do klucza
U mnie niestety tez tak jest kluczykiem otworze tylko wlew paliwa i teraz klape przednia bo jak go kupilem to klape otwieralo sie srubokretem. Zastanawiam sie czy u mnie ktos nie zmienial drzwi od kierowcy bo tak jak u ciebie nie otworze ich kluczykiem

Ostatnio edytowane przez marcin2105 ; 24-09-2015 o 09:35
marcin2105 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2015, 09:41   #5
zubr34
ford::amateur
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 23-09-2015
Skąd: Gliwice
Model: focus MK1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: otwieranie drzwi tylko z pilota?

Cytat:
Napisał marcin2105 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w zakladzie gdzie dorabia sie klucze dorobili mi zamek do klucza
ZAMEK DO KLUCZA?? a nie na odwrót ???
Cytat:
Napisał marcin2105 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawiam sie czy u mnie ktos nie zmienial drzwi od kierowcy bo tak jak u ciebie nie otworze ich kluczykiem
U mnie nie można otworzyć drzwi od kierowcy jak i od pasażera.
zubr34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2015, 10:56   #6
marcin2105
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-07-2015
Skąd: Jaszczew
Model: Focus Mk1/ Focus Mk3
Silnik: 1,8 TDCI/ 1,6 TDCI
Rocznik: 2004/ 2014
Postów: 78
Domyślnie Odp: otwieranie drzwi tylko z pilota?

Tak zamek do klucza. Wkladke od zamka mozna rozebrac i jak ktos sie zna na tym to moze podszlifowac na maszynie pod odpowiednim katem takim jak na kluczyku. Mnie to kosztowalo 40 zl i godzine oczekiwania. U mnie nie ma zamka na kluczyk w drzwiach pasazera jest tylko w dzwiach kierowcy
marcin2105 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2018, 20:09   #7
arturek69
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 10-08-2018
Skąd: Głuszyca
Model: Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 2
Post Brak reakcji na kluczyk

Witam niewiem czy wczesniej takie teamaty były ale potrzebuje pomocy gdyż mam nastepujące objawy( i to nagle sie stało przyjechałem pod dom i pozniej chciałem podjechać do sklepu i juz nie mogłem nic zrobić brak jakich kolwiek kontrolek): brak jakiekolwiek reakcji na kluczyk w stacyjce, żadna kontrolka się nie zapala jedyne co działa to radio.
Ciekawostka to taka że w momencie włożonego kluczyka i przekręceniu jakby się chciało odpalić to po naciśnięciu przycisku otwarcia drzwi na pilocie kontrolki zapalają się i nawet odpala jednak gdy kierunki gasną kończąc sygnalizację otwarcia drzwi to wszystko umiera i auto gaśnie. tak samo jest przy włczonych światłach awaryjnych wszystko sie zapala i gasnie.
Za każdym razem powtarzając sekwencję zamknięcia i otwarcia auta sytuacja z możliwością odpalenia działa. Jednak tylko w czasie gdy kierunki się świecą.
Wymieniłem juz Kostke od stacyjki, podmieniałem przekaźniki, sprawdziłem elektryke po wieszku nic nie wpada w oczy, proszę o pomoc bo niewiem co mam robić
Mam forda focusa 2004 r 1.8 tdci.

Ostatnio edytowane przez arturek69 ; 10-08-2018 o 20:41
arturek69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2018, 08:08   #8
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: Brak reakcji na kluczyk

A banalna sprawa - Akumulator jest OK?
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2018, 08:16   #9
arturek69
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 10-08-2018
Skąd: Głuszyca
Model: Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Brak reakcji na kluczyk

Sprawny na 100%

Bump: Niewiem czy to ważne ale mam 2 piloty jeden od alarmu a drugi to z kluczykiem standardowy od otwierania zamykania drzwi i klapy bagażnika i dzisiaj zauwazyłem ze tym pilotem od alarmu nie moge zamknąc ani otworzyć auta i co dziwniejsze tym pilotem z kluczykiem to samo nie moge zamknac auta choc otwieranie działa bo nawet kierunkowskazy działaja jak naciskam otwieranie
arturek69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2020, 05:58   #10
vin324pl
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 16-12-2018
Skąd: Myślenice
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie nie działa otwieranie samochodu kluczykiem

Witam, mam problem z drzwiami kierowcy a dokładniej z wkładką zamka, z pilota wszystko działa ale już samo mechanicznie otwieranie kluczykiem nie.
Rozebrałem drzwi żeby zobaczyć o co kaman i jedno cięgno właśnie te odpowiedzialne za przełożenie kluczyk - zamek wyskoczyło z dziurki u dołu.
No to ulokowałem końcówkę cięgna w otworze ale Franca siedzi tak że w każdym momencie może wyskoczyć, do tego manewr otwierania drzwi (kluczykiem w lewo) wygina cięgno pod koniec zakresu obrotu kluczyka zamiast otwierać drzwi, jak złapie i pomogę ciegnu ręką to da radę.
Teraz meritum rozkminy, mam dostęp do 2 Forda na części, doradźcie czy da radę coś poprzekładać od "dawcy" żeby nie trzeba było osobnego kluczyka z 2 Forda wozić?

Fotka gdzie cięgno wyskakuje

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez vin324pl ; 26-09-2020 o 06:10
vin324pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.