Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2020, 19:26   #1
dyziunio
ford::amateur
 
Imię: MArio
Zarejestrowany: 29-06-2019
Model: C-Max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Czy zawieszenie jest takie samo w różnych wersjach silnika?

Witam,
Stało się na całe szczęście "małe nieszczęście". Mianowicie córka miała mały wypadek. Uszkodzony zderzak przód, prawe drzwi przednie i tylne. Ale i uszkodzona prawa strona zawieszenia. I tu mam pytanie.
Jest to C-max 2005 1.6 benzyna 100KM.
Muszę kupić części (raczej używane) i wszystko prawa strona:
-wahacz
-półoś
-ława lub sanki
-komplet mcpherson lub golem bez zacisku
- belka pod chłodnicę
- osuszacz z rurkami

Nie bardzo mam o tym pojęcie i dlatego potrzebuję informacji czy te części będą pasowały tylko od auta z takim samym silnikiem czyli C-max 2005 1.6 benzyna 100KM, czy też to nie ma znaczenia i będą pasowały od innych wersji silnikowych.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

dyziunio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2020, 07:13   #2
Istvan
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2017
Skąd: Białystok
Model: C-max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 178
Domyślnie Odp: Czy zawieszenie jest takie samo w różnych wersjach silnika?

No to niezłe j.......cie.Może lepiej orzec szkodę całkowitą? Tak ,od każdej wersji silnikowej pasuje w tym zestawie wszystko.Jedynie tarcze i klocki hamulcowe nie moga isć od 2,0 TDCI.W tym przypadku są większe 300 mm.No póloś również musi być od 1,6.
Gruba jak na ten rocznik naprawa.
Istvan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2020, 21:03   #3
filip.amator
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2019
Model: C-MAX
Silnik: 1.6EB 150PS
Rocznik: 2012
Postów: 51
Domyślnie Odp: Czy zawieszenie jest takie samo w różnych wersjach silnika?

Cytat:
Napisał dyziunio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mianowicie córka miała mały wypadek. Uszkodzony zderzak przód, prawe drzwi przednie i tylne. Ale i uszkodzona prawa strona zawieszenia.
Nie ma co reanimować 15-letniego trupa, to auto już się skończyło. Wyskoczysz z kilku tysięcy a na koniec okaże się że nie da się ustawić zbierzoności, auto zostawia trzy ślady i zdziera opony bo buda jest krzywa.
filip.amator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2020, 22:50   #4
mirek8423
ford::beginner
 
Avatar mirek8423
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 14-09-2014
Skąd: Klucze
Model: C-Max
Silnik: 2,0 TDCi 110KM z PowerShift
Rocznik: 2010
Postów: 49
Domyślnie Odp: Czy zawieszenie jest takie samo w różnych wersjach silnika?

No może kilka tysięcy to nie będzie kosztowało, z drugiej strony kilka to znaczy ile?2,5,8? Może autor postu chce reanimować maksia bo ma inne wydatki lub na razie słabo z stoi z kasą na zakup innego. Nie chce być uszczypliwy czy niegrzeczny ale piszesz 15-letniego trupa hmm a może ten samochód był w doskonałym stanie?, nie każdego stać na auto z 2012 roku. Ale rację masz w drugiej części posta, musi sobie sam przekalkulować czy się opłaca naprawiać czy nie. Może autor się jeszcze odezwie jak mu poszło z naprawą.
mirek8423 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2020, 12:45   #5
OptimusWielki
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 10-08-2018
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo mk3 kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Czy zawieszenie jest takie samo w różnych wersjach silnika?

Mirek bardzo mądrze powiedziane. Widać kultura odpowiedniego rocznika

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
OptimusWielki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2020, 10:52   #6
cudaczek17
ford::average
 
Avatar cudaczek17
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 07-06-2013
Skąd: Rzeszów
Model: FOCUS C MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 72
Domyślnie Odp: Czy zawieszenie jest takie samo w różnych wersjach silnika?

[QUOTE=mirek8423;3297641]No może kilka tysięcy to nie będzie kosztowało, z drugiej strony kilka to znaczy ile?2,5,8? Może autor postu chce reanimować maksia bo ma inne wydatki lub na razie słabo z stoi z kasą na zakup innego. Nie chce być uszczypliwy czy niegrzeczny ale piszesz 15-letniego trupa hmm a może ten samochód był w doskonałym stanie?, nie każdego stać na auto z 2012 roku. Ale rację masz w drugiej części posta, musi sobie sam przekalkulować czy się opłaca naprawiać czy nie. Może autor się jeszcze odezwie jak mu poszło z naprawą.

Miałem stłuczkę 2 lata temu z lewej strony nie ze swojej winy ale mogłem go zezłomować ale z sentymentu go odbudowałem, bo to jakby członek rodziny. Jeszcze ani razu od ponad 7 lat nie odmówił posłuszeństwa i dojechałem zawsze do celu. Kosztowało mnie sporo nerwów z ubezpieczycielem i miesiąc siedzenia przed kompem i szukania używek bo zamienniki chińskie nie wchodziły w grę. Teraz mój bumbuś po renowacji wygląda co najmniej tak samo jak przed stłuczką mimo że już ma ponad 15 lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cudaczek17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2020, 12:03   #7
Istvan
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 17-01-2017
Skąd: Białystok
Model: C-max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 178
Domyślnie Odp: Czy zawieszenie jest takie samo w różnych wersjach silnika?

Sentymenty sentymentami a arytmetyka mówi swoje.Po taniości licząc mechanika,blachy,lakier,plastiki to bez 6-8 tys nie ma o czym gadać.Auto cena rynkowa to pomiedzy 7-11 tys.Zagadka po naprawie również.A to trudna geometria Forda,a to lęgnąca sie rdza w elementach blacharskich naprawianych i cała reszta niewiadomych.
Moim zdaniem jeżeli dałoby sie orzec szkodę całkowitą w zakresie 7-8 tys to brać i w nogi.Przeważnie jeszcze zostaje nam rozbitek i mozna go sprzedać handlarzom za około 3 tys.I szukac innego auta.Rada moja wynika z mojego doświadczenia i prawie identycznego przypadku.Ja kierowałem się sentymentami i straciłem na tym sporo pieniędzy ,nie mówiac o tym ,że auto sprzedawałem za "byle-ile" przez 13 miesiecy.
Istvan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.