Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-04-2018, 19:02   #1
Howerdel
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-07-2014
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 98
Postów: 55
Domyślnie Kontrolka oleju miga przy hamowaniu

Witam.

Na wstępie zaznaczę, że zapoznałem się z podobnymi wątkami, aczkolwiek nie udało mi się póki co znaleźć przypadku, który pasował by do mojego.

A więc po kolei. Od jakiegoś czasu mam problem z kontrolką olejową, która zapala się i miga w momencie hamowania na wolnych obrotach (zazwyczaj przy hamowaniu z większej prędkości – jazda ekspresówka/autostradą, czasem w mieście przy mniejszych prędkościach), a gaśnie po dodaniu gazu Jest mi znany problem zatkanego smoka olejowego oraz uszkodzonej miski olejowej, która może go również blokować, jednak w moim przypadku chodzi prawdopodobnie o jeszcze coś innego, ponieważ problem zaczął występować zaraz po wymianie uszczelek chłodnicy oleju (koniec zeszłego roku) i trwał nadal również po wymianie uszczelki pompy olejowej (początek tego roku - mechanik stwierdził, że trzeba ją również wymienić aby nie ciekło). Faktycznie wycieki ustały, natomiast problem migającej kontrolki oleju pozostał. Byłem u niego ze 3 razy – usłyszałem, że jest to kwestia odpowiedniego dokręcenia chłodnicy oleju, bo być może za mocno ją skręcił, jednak po każdej z tych korekt efekt pozostawał ten sam – kontrolka oleju, która zaczyna migać przy hamowaniu.

Dodam jeszcze, że na samym początku zmieniłem również czujnik oleju (jako pierwsza możliwość), więc to prawdopodobnie również nie jego wina, natomiast trochę zmęczyło mnie już takie regulowanie „na czuja”, bo póki co nic z tego nie wynika.

Dlatego też zwracam się z pytaniem czy ktoś z Was ma może jeszcze jakiś pomysł co może być na rzeczy, bo nie ukrywam, że nie daje mi to spokoju, a z racji tego, że powoli szykuje mi się wymiana oleju chciałbym również do tego czasu ten problem rozwiązać i zalać całość świeżym. Poszukam również innego warsztatu, aby zasięgnąć innej opinii.

Będę wdzięczy za wszelkie porady/sugestie.

Howerdel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2018, 06:04   #2
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,061
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju miga przy hamowaniu

Mierzyłeś ciśnienie oleju?
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2018, 07:10   #3
Howerdel
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-07-2014
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 98
Postów: 55
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju miga przy hamowaniu

Jeszcze nie (poprzedni mechanik nie zwrócił na to uwagi nawet). Poszukam teraz takiego który to zrobi. Gdzieś na forum ktoś napisał:

Cytat:
Prawidłowe ciśnieniena wolnych obrotach na zimnym silniku powinno byc pełne, czyli 4,0 do 4,5 bara.
Na gorącym silniku na wolnycn obrotach 1,5 do 2,0 bara.Po lekkim dodaniu gazu na 1500 obrotów powinno być ok 4,0 bara.
Jeżeli pali się kontrolka na ciepłym silniku u ciebie, to masz ciśnienie wtedy poniżej 0,9 bara, zakładając że czujnik sprawny.
Rozumiem, że takie wartości powinny zostać uzyskane, tylko idąc tym tropem skoro pali się przy hamowaniu na wolnych kontrolka tzn. że ciśnienie spada, a jako że problem pojawił się po wymianie uszczelek czy oznacza to, że faktycznie facet coś źle skręcił i jest problem przy hamowaniu z przepływem oleju (tu dalej szukać przyczyny) czy obawiać się czegoś gorszego?
Howerdel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2018, 10:15   #4
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,061
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju miga przy hamowaniu

Może to nie to, ale jeżeli tak, to źle.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2018, 16:01   #5
Howerdel
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-07-2014
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 98
Postów: 55
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju miga przy hamowaniu

Podzwoniłem, umówiłem się na przyszły tydzień na pomiar. Zobaczymy co tam wyjdzie.
Howerdel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2018, 09:22   #6
Howerdel
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-07-2014
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 98
Postów: 55
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju miga przy hamowaniu

A więc jestem już po pomiarze i wyszło 2,5 bara na 2000 obr, a na wolnych (ok. 800 obr.) niecałe 1,5 bara (1,2-1,3). Czy są to dobre (właściwe dla tego silnika) wyniki?
Howerdel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2018, 10:08   #7
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,061
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju miga przy hamowaniu

Cytat:
Napisał Howerdel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niecałe 1,5 bara (1,2-1,3)
Moim zdaniem mało, ale trzebaby poszukać dokładnych parametrów.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2018, 21:38   #8
Howerdel
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-07-2014
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 98
Postów: 55
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju miga przy hamowaniu

Mechanik powiedział, że niby pomiary wyszły w porządku (miał jakąś tabelkę wartości dla tego modelu - MK II 1.8 TD na kompie). Szukałem w sieci jakiejś specyfikacji, która by to potwierdziła, aczkolwiek jeszcze niczego nie znalazłem. W jakimś wątku na forum ktoś pisał, że na wolnych powinny być w przedziale 1,5 - 2,0 bara, ale może ktoś jeszcze się wypowie/potwierdzi/poda oficjalne parametry?

Co do samego badania i opisanej przeze mnie usterki, to zasugerowano mi, że skoro pomiar (wg nich) wyszedł dobrze, to może gdzieś ucieka masa na wolnych obrotach i żebym połączył minus z aku do pokrywy zaworów. Co o tym sądzicie? Jest faktycznie taka szansa, że to przez brak masy się ta kontrolka zapala przy hamowaniu na wolnych i gaśnie po dodaniu gazu?
Howerdel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2018, 16:49   #9
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,061
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju miga przy hamowaniu

Nie wiem, jak w Twoim silniku, ale w moim minimalne ciśnienie oleju, przy rozgrzanym silniku na wolnych obrotach to 3 bar.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2018, 19:04   #10
Howerdel
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-07-2014
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 98
Postów: 55
Domyślnie Odp: Kontrolka oleju miga przy hamowaniu

No właśnie sęk w tym, że ja również nie mogę nigdzie znaleźć potwierdzenia ile powinno być. Z tego co widzę po opisie to u Ciebie siedzi mocna benzyna - czy w związku z tym jest szansa, że u mnie w 1.8 TD faktycznie dobre ciśnienie to 1,5 bara (jak twierdzi mechanik) podążając logiką, że skoro słabszy motor to możliwe, że wytwarza mniejsze ciśnienie? I co sądzisz o tej teorii, że za tą kontrolkę może odpowiadać niedochodząca masa (ale skoro tak, to dlaczego jedynie przy hamowaniu)?
Howerdel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hamowanie , kontrolka oleju , miga , mondeo mk2


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.