Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-04-2021, 21:29   #1
marcin9913
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-10-2005
Skąd: LUBLIN
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011r
Postów: 171
Domyślnie Temperatura powietrza zasysanego IAT i doładowujacego ACT (Forscan)

Rzecz tyczy się silnika 1.6 Ecobbost

Podłączyłem dziś Forscana i zauważyłem dziwne moim zdaniem wskazania temperatur.
A chodzi mi dokładnie o:
IAT - Temperaturę powietrza zasysanego
ACT - Temperatura powietrza doładowującego

Na dworze dziś było około 7 stopni

Temperatura powietrza zasysanego podczas jazdy wahała się od 13 do 36 stopni przy ostrym przyspieszaniu... Zaś temperatura powietrza doładowującego od 8 do 20 stopni

Temperatura powietrza zasysanego rosła przy ostrym ciągłym przyspieszaniu a temperatura powietrza doładowującego już niekoniecznie bo np gdy IAT było na poziomie 36 stopni to ACT wynosiło 9 stopni

Dodatkowo sprawdziłem takie pozycje:
CHAR_AIR_T - Charge Air Temperatur : od 2,92V do 3,32V
IATS - Czujnik temperatury powietrza wlotowego : 2,65V do 3,15V

Co o tym myślicie?


Ostatnio edytowane przez marcin9913 ; 03-04-2021 o 21:35
marcin9913 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2021, 22:08   #2
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: Temperatura powietrza zasysanego IAT i doładowujacego ACT (Forscan)

Intercooler masz sprawny po prostu...
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2021, 22:15   #3
mihoo5
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-08-2008
Model: Focus
Silnik: 1,6 TdCI
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Odp: Temperatura powietrza zasysanego IAT i doładowujacego ACT (Forscan)

Witam
Awaria dotyczy Focusa 1.6 TdCi 2011 rok
Czy spotkał się ktoś z błędem P0643 Napięcie odniesienia czujnika obwodu 5V wysokie.
Dodatkowo przy tym błędzie jest awaria pedału gazu 2127 Czujnik/włacznik położenia pedełu/przepustnicy E - sygnał za niski. W czasie błędu na potencjometrze gazy są napięcia D- 5 V i E- 5,5-10V. Wymieniłem pedał gazu nie pomogło. Jak wypnę środkową wtyczkę z ECU to napięcie wraca do 5V. Odpinałem kilka czujników nic nie pomagało. Zauważyłem za czasami jak odpinam czujnik przy filtrze powietrza czujnik IAT po jakimś czasie pojawi się napięci 5 V i mogę skasować błędy. Odpalę auto bez znaczenia czy podepnę czujnik IAT czy nie i po kilku sekundach gaśnie. I dalej te same błędy. Diagnozowałem programem delphi i zauważyłem jeszcze że czujniki temp. w katalizatorze pokazują 99 stopni i napięcie 5V. Dziwne żeby zepsuły się dwa jednocześnie. Czy ktoś wie jakie czujniki znajdują się na szynie A referencyjnej 5V?
mihoo5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2021, 22:18   #4
firlej
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Model: FOCUS MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 304
Domyślnie Odp: Temperatura powietrza zasysanego IAT i doładowujacego ACT (Forscan)

Cytat:
Napisał mihoo5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Awaria dotyczy Focusa 1.6 TdCi 2011 rok
Czy spotkał się ktoś z błędem P0643 Napięcie odniesienia czujnika obwodu 5V wysokie.
Dodatkowo przy tym błędzie jest awaria pedału gazu 2127 Czujnik/włacznik położenia pedełu/przepustnicy E - sygnał za niski. W czasie błędu na potencjometrze gazy są napięcia D- 5 V i E- 5,5-10V. Wymieniłem pedał gazu nie pomogło. Jak wypnę środkową wtyczkę z ECU to napięcie wraca do 5V. Odpinałem kilka czujników nic nie pomagało. Zauważyłem za czasami jak odpinam czujnik przy filtrze powietrza czujnik IAT po jakimś czasie pojawi się napięci 5 V i mogę skasować błędy. Odpalę auto bez znaczenia czy podepnę czujnik IAT czy nie i po kilku sekundach gaśnie. I dalej te same błędy. Diagnozowałem programem delphi i zauważyłem jeszcze że czujniki temp. w katalizatorze pokazują 99 stopni i napięcie 5V. Dziwne żeby zepsuły się dwa jednocześnie. Czy ktoś wie jakie czujniki znajdują się na szynie A referencyjnej 5V?
Twój post nie dotyczy tematu. Kolega pytał o Ecoboost-a...
firlej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2021, 23:56   #5
Tonda-B
ford::average
 
Imię: Antoni
Zarejestrowany: 01-05-2019
Skąd: Praga
Model: Fiesta ST
Silnik: JTJB
Rocznik: 2015
Postów: 94
Domyślnie Odp: Temperatura powietrza zasysanego IAT i doładowujacego ACT (Forscan)

Cytat:
Napisał mihoo5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś wie jakie czujniki znajdują się na szynie A referencyjnej 5V?
Automatyczna skrzynia biegów.
Tonda-B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2021, 20:34   #6
mihoo5
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-08-2008
Model: Focus
Silnik: 1,6 TdCI
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Odp: Temperatura powietrza zasysanego IAT i doładowujacego ACT (Forscan)

Wiem że temat dotyczy innego silnika ale nie mogłem znaleźć odpowiedniego tematu żeby się podpiąć. A ten w sumie był najbardziej świeży.
Skrzynie mam manual.
mihoo5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2021, 22:12   #7
marcin9913
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-10-2005
Skąd: LUBLIN
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011r
Postów: 171
Domyślnie Odp: Temperatura powietrza zasysanego IAT i doładowujacego ACT (Forscan)

Trzeba było założyć odrębny post i nie mieszać tutaj gdyż nie ma to nic wspólnego z tematem tego postu
marcin9913 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2021, 17:27   #8
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: Temperatura powietrza zasysanego IAT i doładowujacego ACT (Forscan)

Cytat:
Napisał marcin9913 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podłączyłem dziś Forscana i zauważyłem dziwne moim zdaniem wskazania temperatur.
A chodzi mi dokładnie o:
IAT - Temperaturę powietrza zasysanego
ACT - Temperatura powietrza doładowującego

Na dworze dziś było około 7 stopni
trochę kolego te czujniki mają inne znaczenie.
ACT- czujnik powietrza zasysanego z otoczenia, znajduje się w czujniku MAF czyli przepływomierzu. On służy także do pokazywania temperatury zewnętrznej w zegarach.

IAT- to czujnik powietrza zasysanego przez kolektor ssący czyli już za sprężarką i intercoolerem.

Pokazuje Ci prawidłowo, a ja napisałem bzdury. Jest dokładnie tak jak Ty napisałeś.

Wiem że temat sprzed pół roku, ale dla potomnych się przyda.

Ostatnio edytowane przez Slawko ; 05-10-2021 o 15:17
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2021, 22:18   #9
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: Temperatura powietrza zasysanego IAT i doładowujacego ACT (Forscan)

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
służy także do pokazywania temperatury zewnętrznej w zegarach.
To odepnij kosktę lusterka bocznego (z czujnikiem temp.zew.) i zobaczymy czy zobaczusz jakaś temperaturę powietrza na zegarach
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2021, 22:25   #10
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: Temperatura powietrza zasysanego IAT i doładowujacego ACT (Forscan)

Dzisiaj odpialem MAFa i włączyłem zapłon(zapomniałem podpiąć). Na zegarach od razu - - - a za chwilę -40° i lampka oblodzenia na czerwono.
Po podpięciu MAFa po pewnym czasie pokazało prawidłową temperaturę na dworzu. Podgrzewanie czujnika w lusterku nie powodowało zmian wskazań temperatury na zegarach.

Co Ty na to?

Bump: Już wiem dlaczego było -40°.
Czujnik w lusterku AAT steruje klimą i PCM. Służy też do pokazywania temp zewn. ale.... Jego sygnał jest porównywany z sygnałem czujnika ACT. Jeśli jest zbyt duża różnica w sygnałach wtedy zgłasza błąd i na zegarach wyświetla te minus 40 stopni.
W moim przypadku odpięty ACT wywalił błąd P0113 i te ujemne stopnie na zegarach.

Ale dlaczego podgrzanie czujnika w lusterku nie powodowało zmian na zegarach? Nie wiem.

Ostatnio edytowane przez Slawko ; 02-10-2021 o 23:16
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.