Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Zobacz wyniki ankiety: Po odpaleniu auta i pozostawieniu go na biegu jałowym słyszymy że:
Silnik wydaje metaliczny, brzęczący dźwięk przez 30 do 60s potem dźwięk ustaje 65 68.42%
Silnik wydaje metaliczny, brzęczący dźwięk dłużej niż 60s i/lub jest słyszalny także podczas jazdy 13 13.68%
Silnik na początku wydawał takie dźwięki, ale po jakimś czasie problem ustąpił 1 1.05%
Silnik nie wydaje żadnych niepokojących odgłosów i zawsze pracuje z akceptowalnym natężeniem dźwięku 6 6.32%
Nie interesuje mnie dźwięk silnika. Odpalam i jadę nie wsłuc***ąc się 10 10.53%
Głosujących: 95. Nie możesz głosować w tej sondzie


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-07-2018, 08:59   #61
kot_damian
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-01-2016
Model: Mondeo MK5 Gold
Silnik: 1.5EB
Rocznik: 2015
Postów: 72
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Słyszy ktoś u siebie czasami dzwięk jakby ktos dmuchał we flet. Rzekomo że to niby turbo upuszcza cisnienie....tak mi powiedzieli w serwisie

kot_damian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2018, 11:38   #62
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 464
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Słysze coś dodatkowego jak uruchomię klimę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak by takie ciężkie turbo się rozkręcało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale moim zdaniem ten silniczek chodzi całkiem ok. Fakt słychać jakieś brzęczenia, syczenie itp. ale wszystko w granicach normy. Jak by poszły panewki czy inne cuda to by było słychać nawet na forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2019, 10:26   #63
aleksander_a
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-02-2014
Model: MK5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2017
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Witam serdecznie wszystkich.

Odświeżam temat, gdyż niepokoją mnie dźwięki dochodzące z silnika - 1.5 EB.
Co ciekawe, nie jest to stała sytuacja i opiszę poniżej okoliczności w jakich zaobserwowałem to zachowanie (dodam tylko że autko mam od tygodnia):

- po dłuższym postoju, po odpaleniu silnika i ruszeniu, po przejechaniu kilkudziesięciu/kilkuset metrów i zwalnianiu, jak prędkość spadnie poniżej 20 km/h i nie ma wrzuconego biegu, pojawia się takie klekotanie w tle (dochodzi ono z tyłu silnika, bliżej kabiny od strony kierowcy) - słychać to na tym filmie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- po zatrzymaniu się jest to również słyszalne i nawet mając włączoną muzykę na 5-6 stopień głośności, cały czas to słychać
- trwa to do mniej więcej 10 minuty jazdy - efekt później już nie występuje, da się go tylko czasem usłyszeć przez chwilę przy zwalnianiu - jak na tym filmie (ok. 4-5 sekundy filmu) - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Nie jest to dźwięk 'pyrkania' jaki jest charakterystyczny dla tego silnika jak jest zimny - efekt ten nie występuje wcale, jak odpalę samochód po dłuższym postoju i nie ruszając się z miejsca go rozgrzeję - dopiero jak ruszam i zaczynam zwalniać celem zatrzymania się, pojawia się takie terkotanie.

Niepokoi mnie to i jest niezmiernie wkurzające - autko ma raptem 21k przejechane a brzmi jakby już coś z silnikiem się działo. Całe szczęście jest jeszcze na gwarancji, więc w razie czego mogę oddać do serwisu, tylko znając serwisy ASO, obawiam się, że dla nich będzie wszystko OK i nie będą nic słyszeć - według mnie takich odgłosów nie powinno być przy takim przebiegu.

Byłbym wdzięczny za informacje, czy ktoś spotkał się z czymś podobnym oraz sugestie co może takie objawy powodować.
Żadnych błędów komputer nie zgłasza.

Dziękuję i pozdrawiam
Aleksander

ps. filmy proszę słuchać na pełnej głośności

Ostatnio edytowane przez aleksander_a ; 10-04-2019 o 10:29 Powód: dodanie PS.
aleksander_a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2019, 11:00   #64
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Ten temat przeczytałeś?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2019, 11:21   #65
aleksander_a
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-02-2014
Model: MK5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2017
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Właśnie przeczytałem i objawy jakie tam są opisane są inne niż moje - u mnie nie szarpie autem, rozpędza się normalnie.
Piszą, że usterką okazały się wytarta krzywka wałka rozrządu, wytarta szklanka (na wylot) oraz trzpień popychacza pompy wysokociśnieniowej - czy moje objawy wskazują na te uszkodzenia?
aleksander_a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2019, 11:25   #66
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

bardziej lokalizacja tego hałasu. Pompa wtryskowa znajduje się dokładnie tam gdzie ją opisałeś. Ale bez wizyty u mechanika raczej się nie obędzie, bo szczerze to ja nie słyszę na Twoim filmiku nic niepokojącego.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2019, 11:27   #67
aleksander_a
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-02-2014
Model: MK5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2017
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Na poniedziałek jestem umówiony do znajomego mechanika to poproszę by mi sprawdził; postaram się też nagrać ten dźwięk nie z kabiny a przy otwartej klapie silnika. Szczególnie na tym drugim filmie go słychać w okolicy 4-5 sekundy filmu - zaczyna klekotać jak spadnie prędkość poniżej 20 km/h.
aleksander_a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2019, 08:32   #68
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,435
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Mnie rownież dopadł problem dzwonienia w 1.5eb..... 37 tys przebiegu. Dzwoni jak jest na ssaniu, przestaje po zejściu z obrotów, dzwonienie zanika tez jak odrazu po odpaleniu wbije bieg ponieważ odrazu spadają obroty.
Doszedl ktoś w czym problem ?
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2019, 08:47   #69
flite
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 14-07-2014
Model: Focus Mk2 HB
Silnik: 1.6 Duratec 16V Ti- VCT
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

U mnie przy przebiegu 130 tys. identyczny dzwięk przy odpaleniu.
flite jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2019, 14:08   #70
maty5ek
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 20-12-2018
Model: mk5
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

U mnie przebieg 62tyś. Po odpaleniu zaczynają się "dzwonki". Po wciśnięciu sprzęgła ustają.
maty5ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ecoboost , hałas , silnik


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.