Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-11-2018, 15:34   #51
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,072
Domyślnie Odp: Wyrzuca płyn chłodniczy przez zbiorniczek wyrównawczy

Cytat:
Napisał Rogallo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podczas rozgrzewania wskazówka idzie normalnie przed 90 stopni potem po przejechaniu paru km tanczy raz na 70 raz wyzej.
To jest normalne, a spowodowane jest tym, że nim termostat się otworzy, w chłodnicy jest zimny płyn. Po otwarciu termostatu ciepły płyn wypycha go z chłodnicy i wpycha do silnika. Przepływając przez silnik nie zdąży się zagrzać do temperatury otwarcia termostatu, więc termostat się na chwilę zamyka i dopiero gdy płyn w silniku znów osiągnie temperaturę otwarcia termostatu ponownie się otwiera. Płyn w chłodnicy nie jest już tak zimny, jak przed pierwszym otwarciem termostatu, ale czasem i tak może jeszcze raz spowodować przymknięcie termostatu. Gdy układ osiągnie już temperaturę pracy, termostat prawie wcale nie zmienia przepływu.

Bump:
Cytat:
Napisał Rogallo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak dla mnie to obydwa te weże łączą sie z termostatem a dopiero ten łączy sie z silnikiem
Chyba coś pomyliłeś. Dolny wąż wychodzący z chłodnicy nie prowadzi do termostatu, tylko do pompy wody, a przez nią do silnika. Jest jeszcze drugi wąż, wychodzący z obudowy termostatu z drugiej strony i prowadzący do pompy wody. To jest tzw. mały obieg i może właśnie ten wąż wziąłeś za prowadzący z dolnego króćca chłodnicy obudowy termostatu. Płyn w tym wężu płynie od termostatu do pompy wody.

darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2018, 16:26   #52
Rogallo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Łódz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: Wyrzuca płyn chłodniczy przez zbiorniczek wyrównawczy

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest normalne, a spowodowane jest tym, że nim termostat się otworzy, w chłodnicy jest zimny płyn. Po otwarciu termostatu ciepły płyn wypycha go z chłodnicy i wpycha do silnika. Przepływając przez silnik nie zdąży się zagrzać do temperatury otwarcia termostatu, więc termostat się na chwilę zamyka i dopiero gdy płyn w silniku znów osiągnie temperaturę otwarcia termostatu ponownie się otwiera. Płyn w chłodnicy nie jest już tak zimny, jak przed pierwszym otwarciem termostatu, ale czasem i tak może jeszcze raz spowodować przymknięcie termostatu. Gdy układ osiągnie już temperaturę pracy, termostat prawie wcale nie zmienia przepływu.

Bump: Chyba coś pomyliłeś. Dolny wąż wychodzący z chłodnicy nie prowadzi do termostatu, tylko do pompy wody, a przez nią do silnika. Jest jeszcze drugi wąż, wychodzący z obudowy termostatu z drugiej strony i prowadzący do pompy wody. To jest tzw. mały obieg i może właśnie ten wąż wziąłeś za prowadzący z dolnego króćca chłodnicy obudowy termostatu. Płyn w tym wężu płynie od termostatu do pompy wody.
Co do pierwszego podpunktu zgodze sie, ale u mnie wskaznik temperatry szaleje nawet po przejechaniu 100km po trasie szybkiego ruchu,kiedy puszam gaz temperatura odpada co nie jest raczej normalne. Miałem na mysli dolny wąż idący od chłodnicy do obudowy termostatu i tudzież ta obudowa jest przykrecona dopiero do silnikaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czyli gdzie ogólnie zaczyna sie maly obieg? Wychodzi to z silnika na obudowe termostatu stamtąd idzie na ten wąż z tyłu od pompy leci do nagrzewnicy wlatuje znowu w blok silnika i to jets mały obieg? No zrobie zdjecie silnika jutro i to narysuje bo oszalec moznaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ciężki ze mnie przypadek A WSTYD.
Rogallo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2018, 16:44   #53
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,706
Domyślnie Odp: Wyrzuca płyn chłodniczy przez zbiorniczek wyrównawczy

To faktycznie brzmi jak usterka pompy wody.
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2018, 17:07   #54
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,072
Domyślnie Odp: Wyrzuca płyn chłodniczy przez zbiorniczek wyrównawczy

Cytat:
Napisał Rogallo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
,kiedy puszam gaz temperatura odpada co nie jest raczej normalne.
Mi to wygląda na ciągle otwarty termostat. Zrób taką próbę: uruchom zimny silnik i daj mu się zagrzać na postoju. Równocześnie kontroluj ręką temperaturę węża wchodzącego do chłodnicy na górze. Jeżeli będzie się powoli nagrzewał razem z silnikiem, to znaczy, że termostat jest stale otwarty, a jeżeli będzie długo chłodny, a później szybko zrobi się gorący, to termostat jest dobry.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2018, 08:21   #55
Rogallo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-01-2018
Skąd: Łódz
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: Wyrzuca płyn chłodniczy przez zbiorniczek wyrównawczy

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi to wygląda na ciągle otwarty termostat. Zrób taką próbę: uruchom zimny silnik i daj mu się zagrzać na postoju. Równocześnie kontroluj ręką temperaturę węża wchodzącego do chłodnicy na górze. Jeżeli będzie się powoli nagrzewał razem z silnikiem, to znaczy, że termostat jest stale otwarty, a jeżeli będzie długo chłodny, a później szybko zrobi się gorący, to termostat jest dobry.

Jest ciągle otwarty, ewentualnie jest jeszcze opcja, że otwiera się za wcześnie prawda, jesli ta druga opcja jest mozliwa i termostat może uszkodzić sie w ten sposób to obstawiał bym własnie zbyt wczesne otweiranie sie? Jesli chodzi o pompe to jak dla mnie, kiedy odpuszczam gaz i przyjmijmy teoretycznie, że pompa nawet staje wtedy w miejscu( co jest oczywiscie nie mozliwe) i nie ma zadnego obiegu płynu, no to chyba ten płyn poprzez puszczenie tego gazu nie stygnie w mgnieniu oka,a wręcz przeciwnie skoro nie byloby obiegu to temperatura powinna rosnąć, jak dla mnie płyn by stanął w miejscu nie leciał przez chłdnice, czujnik temperatury jest na obudowie termostatu z tyłu, ALE z drugiej znowu strony jak puszczamy gaz w aucie to silnik zachowuje się jak sprężarka, łyka powietrze i wypuszcza poprzez układ wydechodzi i wtedy chłodzenie jest dużo wieksze. Można oszaleć?

Ostatnio edytowane przez Rogallo ; 30-11-2018 o 08:49
Rogallo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2019, 12:49   #56
podnosnikikoszowe
ford::amateur
 
Imię: Rudolf
Zarejestrowany: 30-06-2019
Skąd: Żory
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 3
Angry Odp: Wyrzuca płyn chłodniczy przez zbiorniczek wyrównawczy

Witam temat ma już troszkę czasu ale nie było jednoznacznej odpowiedzi co było uszkodzone. ( mam identyczny problem jak w pierwszym poście )

U mnie w MK4 1.8 d 2010 rok dokładnie ta sama usterka tzn. Przy jeździe na trasie z prędkością około 120 -140 przez dłuższy czas płyn chłodniczy wylatuje otworem przelewowym w zbiorniczku.

Co aktualnie wymieniłem - zrobiłem :

1. wymiana zbiorniczka wyrównawczego na nowy + test na co2
2. wymiana korka na nowy ( 2 sztuki nowe oryginał i chińczyk )
3. wymiana termostatu wraz z obudową na nowy
4. sprawdzenie wszystkich połączeń pod kątem wycieków
5. zdemontowanie termostatu i jazda z samą obudową termostatu.
6.płukanie układu chłodniczego
7.ponowne wykonanie testu na obecność co2 w układzie chłodzenia ( ponownie negatywny )

W ciągu 2 dni przejechałem trasę 540 kilometrów w jedną stronę czyli w sumie prawie 1100 kilometrów auto podczas drogi cały czas wyrzucało plyn chłodniczy sprawdzałem to czterokrotnie , i zawsze było troszkę nakapane koło zbiorniczka wyrównawczego oraz mokre nadkole od strony zbiorniczka czyli pasażera i on sam był mokry w okolicy otworu przelewowego.

Podczas całej podróży po przejechaniu około 750 kilometrów dolałem niecały litr płynu do układu aby sprawdzić ile ubyło.

Walczę z tym problemem od samego początku jak posiadam pojazd czyli 4 miesiące.

Po wymianach korka zbiorniczka termostatu podczas jazdy miejskiej przez 3 tygodnie nic nie wykapało więc dlatego odważyłem się pojechać w trasę z rodziną ponieważ myślałem ze problem został usunięty lecz jak się przekonałem dziś nie został tylko dalej pozostał w niezmiennej formie.

Woda w układzie widać ze krąży ponieważ do zbiorniczka przychodzą dwa cienkie przewody ( oprócz tego grubego) jeden od termostatu i tu widać ze jest duży przepływ płynu i drugi od chłodnicy ale też coś tam płynie.

Proszę o pomoc i sugestie lub odpowiedz kolegów którzy mieli ten sam problem i jak sobie z nim poradzili.
podnosnikikoszowe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2019, 15:44   #57
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Wyrzuca płyn chłodniczy przez zbiorniczek wyrównawczy

A czy masz pewność,że załącza się wentylator chłodnicy podczas jazdy ??

Czy oczyścileś chłodnicę z zewnątrz z brudu i robactwa ??

Czy właczałeś tryb serwisowy aby sprawdzić jaka jest temperatura płynu chlodniczego podczas jazdy, i czy się zmniejsza wtedy, gdy włącza się wentylator.

Możesz jeszcze dorobić uszczelkę z gumy 2 mm, i podłożyć pod korek chlodnicy, bo byc może pomoże.

Jak to wszystko posprawdzasz, to się odezwij.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2019, 06:06   #58
podnosnikikoszowe
ford::amateur
 
Imię: Rudolf
Zarejestrowany: 30-06-2019
Skąd: Żory
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wyrzuca płyn chłodniczy przez zbiorniczek wyrównawczy

Dziękuję z podpowiedzi wszystko sprawdzone tzn , wiatrak działa prawidłowo , chłodnica czysta ponieważ była zdemontowana celem sprawdzenia drożności , temperatura płynu jak się nagrzeje to cały czas jest 90 stopni , sprawdzane dla potwierdzenia także termometrem na podczerwień w paru miejscach , gumy nie podkładam ponieważ sytuacja występuje na 3 korkach i dwóch zbiorniczkach. Problem występuje nadal i coraz bardziej my.ślę o demontażu głowicy.

Wczoraj byłem, tym pojazdem w górach ponad 300 kilometrów w 2 strony , jak zwykle troszkę płynu wyleciało przez zbiorniczek ( tzn miejscem gdzie powinno wylecieć jak jest za duże ciśnienie w układzie) trasa odbyła się bez potrzeby dolewania - ogrzewanie działało prawidłowo - dziś sprawdziłem wyleciało około 1 litra.
podnosnikikoszowe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2019, 06:50   #59
Popa
ford::beginner
 
Avatar Popa
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 17-01-2013
Skąd: Slupsk
Model: Ford Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wyrzuca płyn chłodniczy przez zbiorniczek wyrównawczy

Płukany był również układ chłodzący bloku silnika?
Popa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2019, 10:39   #60
kerg
ford::beginner
 
Avatar kerg
 
Zarejestrowany: 22-07-2010
Skąd: lubuskie
Model: mondeo mk4
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 12/2007
Postów: 32
Domyślnie Odp: Wyrzuca płyn chłodniczy przez zbiorniczek wyrównawczy

A w jakim stanie jest chłodniczka oleju (sprawna)?
kerg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.