Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-10-2016, 11:34   #1
maxon007
ford::beginner
 
Avatar maxon007
 
Imię: Max
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta MK7
Silnik: EcoBoost 100
Rocznik: 2015
Postów: 44
Domyślnie Czujniki tpms do zimowego zestawu kół

Koledzy,

Mam pytanie, mianowicie planuję zmianę kółek na zimowe, a że Fiestka nie ma jeszcze drugiego kompletu to jestem w trakcie poszukiwań. Opony i felgi mam już obczajone, jednak mam pytanie co do czujników tpms, mianowicie wulkanizacja proponuje mi model Alcar, niemiecka firma, która produkuje odpowiedniki do róznych aut. z drugiej strony mam salonowe czujniki w dobrej cenie, bo kosztują 145 od sztuki. Podobno w oryginalnych można wymienić baterię - tak mi powiedzieli w salone? To prawda? Bp jeżeli tak to lepiej brać fordowskie.


Ostatnio edytowane przez maxon007 ; 11-10-2016 o 11:45
maxon007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2016, 11:45   #2
Wokinger
ford::beginner
 
Avatar Wokinger
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 06-05-2016
Skąd: Chrzanów
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 EcoBoost 100KM
Rocznik: 2016
Postów: 23
Domyślnie Odp: Czujniki tpms do Fiesty

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tutaj są za 112zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A pytanko do kolegi. Jak wygląda parowanie czujników z komputerem? Dorzuca się drugi komplet czujników jednorazowo, czy przy każdej wymianie trzeba?
Wokinger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2016, 13:15   #3
maxon007
ford::beginner
 
Avatar maxon007
 
Imię: Max
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta MK7
Silnik: EcoBoost 100
Rocznik: 2015
Postów: 44
Domyślnie Odp: Czujniki tpms do Fiesty

Cytat:
Napisał Wokinger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tutaj są za 112zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A pytanko do kolegi. Jak wygląda parowanie czujników z komputerem? Dorzuca się drugi komplet czujników jednorazowo, czy przy każdej wymianie trzeba?
Dzięki, coś wyjątkowo tanie ;-) zamienniki stosowane przez wulkanizacje to ok. 150/szt, ale spoko już z salonu zamówione, jak kupujesz u nich to programowanie jest tańsze :-)

a co do parowania, to są dwie opcje, można sklonować numery zestawu letniego, lub wgrać nowe. Słyszałem że komputer pamięta 2 rodzaje czujników.
maxon007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2016, 13:21   #4
Wokinger
ford::beginner
 
Avatar Wokinger
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 06-05-2016
Skąd: Chrzanów
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 EcoBoost 100KM
Rocznik: 2016
Postów: 23
Domyślnie Odp: Czujniki tpms do Fiesty

Cytat:
Napisał maxon007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki, coś wyjątkowo tanie ;-) zamienniki stosowane przez wulkanizacje to ok. 150/szt, ale spoko już z salonu zamówione, jak kupujesz u nich to programowanie jest tańsze :-)

a co do parowania, to są dwie opcje, można sklonować numery zestawu letniego, lub wgrać nowe. Słyszałem że komputer pamięta 2 rodzaje czujników.
Ja właśnie rozmawiałem z Ford Partner w Krakowie i powiedzieli sobie 156zł/szt. Ten sam Pan twierdzi, że wystarczy z poziomu komputera w samochodzie dodać czujnika w ten sam sposób co aktualizujesz stan czujników po dopompowaniu.
Wokinger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2016, 13:44   #5
maxon007
ford::beginner
 
Avatar maxon007
 
Imię: Max
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta MK7
Silnik: EcoBoost 100
Rocznik: 2015
Postów: 44
Domyślnie Odp: Czujniki tpms do Fiesty

Cytat:
Napisał Wokinger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja właśnie rozmawiałem z Ford Partner w Krakowie i powiedzieli sobie 156zł/szt. Ten sam Pan twierdzi, że wystarczy z poziomu komputera w samochodzie dodać czujnika w ten sam sposób co aktualizujesz stan czujników po dopompowaniu.
z poziomu komputera to można zaktualizować odpowiedni stan, nie wydaje mi się, że bez użycia programatora komputer może odnaleźć nowe czujniki
maxon007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2016, 15:14   #6
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Czujniki tpms do Fiesty

Nie sądzę, aby Ford robił inne sposoby dodawania czujników do różnych modeli, a w Focusach i C-maxach oryginały same "dopisują się" do kompa. Żadnego programowania.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2016, 11:47   #7
maxon007
ford::beginner
 
Avatar maxon007
 
Imię: Max
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta MK7
Silnik: EcoBoost 100
Rocznik: 2015
Postów: 44
Domyślnie Odp: Czujniki tpms do Fiesty

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie sądzę, aby Ford robił inne sposoby dodawania czujników do różnych modeli, a w Focusach i C-maxach oryginały same "dopisują się" do kompa. Żadnego programowania.
chyba masz rację, gadałem wczoraj z mechanikiem to mówił właśnie, że oryginalne czujniki forda są zaprogramowane i samochód powinien je rozpoznać samoczynnie, a z poziomu komputera tylko akceptacja, będę montował w przyszłym tygodniu to dam znać jak to się ma do Fiesty
maxon007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2016, 23:41   #8
Wokinger
ford::beginner
 
Avatar Wokinger
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 06-05-2016
Skąd: Chrzanów
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 EcoBoost 100KM
Rocznik: 2016
Postów: 23
Domyślnie Odp: Czujniki tpms do zimowego zestawu kół

U mnie bez programowania się nie obeszło.
Wokinger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2016, 19:33   #9
PatrykWarsztat
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 04-11-2016
Skąd: Szczecin
Model: Ford Fiesta mk6
Silnik: 1,3
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Czujniki tpms do zimowego zestawu kół

W celu zaprogramowania czujników należy dodać je za pomocą specjalnego programatora nie mam możliwości dodania z poziomu komputera

Bump: Nie jest możliwe zaprogramowanie dwóch kompletów czujników do samochodu
PatrykWarsztat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2016, 13:22   #10
Wokinger
ford::beginner
 
Avatar Wokinger
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 06-05-2016
Skąd: Chrzanów
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 EcoBoost 100KM
Rocznik: 2016
Postów: 23
Domyślnie Odp: Czujniki tpms do zimowego zestawu kół

Cytat:
Napisał PatrykWarsztat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bump: Nie jest możliwe zaprogramowanie dwóch kompletów czujników do samochodu
To oznacza, że przy zmianie na letnie znów trzeba będzie zaprogramować nowe czujniki?
Wokinger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czujniki


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.