Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-07-2019, 22:10   #11
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Co ile lat/km należy wymienić rozrząd

Cytat:
Napisał Grzegorz 1975 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...za ile lat/km ...
Ma trochę ponad pół życia za sobą. Czyli przy 180-200tys. przebiegu i przed 2024 rokiem...

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2019, 08:37   #12
Grzegorz 1975
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-07-2019
Skąd: Lubelskie
Model: Kuga II
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 63
Domyślnie Odp: Co ile lat/km należy wymienić rozrząd

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ma trochę ponad pół życia za sobą. Czyli przy 180-200tys. przebiegu i przed 2024 rokiem...
Dziękuje
Grzegorz 1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2019, 12:04   #13
Rafik75
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 02-08-2019
Skąd: nd
Model: Kuga II
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 36
Domyślnie Odp: Jaki rozrząd i co ile wymiana

Tak, ok. 200 tys. wymiana. U mnie jeszcze 40 tys. do wymiany.
Da się wymienić samemu rozrząd? Co do tej operacji będzie potrzebne?
Kuga II 2013, 2.0 diesel, 140KM.

Dawniej nie było problemu z fachową literaturą...
Rafik75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2019, 08:31   #14
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: Jaki rozrząd i co ile wymiana

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolejny Kolega, co to sam sieje zboże, młóci je cepem, miele w młynku do kawy i w niedzielę piecze chleb na cały tydzień...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaki jest sens samemu raz na 4-10 lat brać się za coś, co mechanik robi 10 razy w tygodniu???? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tu się z Tobą nie zgodzę! Jak zrobię to sam to przynajmniej mam pewność, że wszystkie śrubki będą na swoim miejscu. Widziałem już różne "kwiatki" mechaników i uważam, że jak jest możliwość to auto najlepiej naprawiać samemu, może nie zrobię tego tak szybko jak mechanik, ale za to będzie pożądnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2019, 10:43   #15
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Jaki rozrząd i co ile wymiana

Cytat:
Napisał Wacman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tu się z Tobą nie zgodzę! ... nie zrobię tego tak szybko jak mechanik, ale za to będzie pożądnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie widzę żadnego problemu w Twoim braku zgody. Nawet gorąco zachęcam do opisania jak Ci poszła wymiana rozrządu bez odpowiednich narzędzi specjalistycznych, bez podnośnika i samemu pod domemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wydaje się, że będzie to bardzo pouczająca lekturaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW - wyraźnie napisałem zalecenie dla takich "uczulonych na niestaranność mechaników" - znajdź warsztat, gdzie będziesz mógł podawać narzędzia...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie powinno być z tym większego problemu...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2019, 11:22   #16
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: Jaki rozrząd i co ile wymiana

Narzędzi mi akurat nie brakuje i mam nawet kanałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a do wymiany rozrządu sporo mi jeszcze brakuje, gdyż mam nalatane dopiero ok 47tys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Jeśli chodzi o Twoje uszczypliwości to potwierdzam poprzedników, zamiast pomóc wolisz krytykować, ze mną było tak samo jak założyłem temat, wolałeś wylać swoje złośliwości zamiast pomóc, ale mimo wszystko sobie poradziłem.
Trochę więcej wiary w ludzi i mniej złośliwościGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2019, 14:31   #17
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Jaki rozrząd i co ile wymiana

Napiszę tylko jedno, byli tu wcześniej na forum tacy co zrobili sami rozrząd, lub nawet u mechanika, który jednak nie miał kompletu blokad. Potem płakali na forum, że mają jakieś problemy lub błędy...

A co do ksenonów, to sam "wymagasz" od innych pomocy i masz pretensje o jej brak. A na koniec zachowujesz się nawet gorzej, bo napisałeś tylko, że masz zrobione zgodnie ze sztuką, ale zero pomocy dla innych z opisem, czy zdjęciami.

A temat jest o rozrządzie dla 2.0tdci...
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2019, 20:40   #18
jaca145
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 25-02-2015
Skąd: Lubin
Model: Kuga
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 39
Domyślnie Odp: Jaki rozrząd i co ile wymiana

Ja miałem przejechane 156 tyś.km i zerwał mi się pasek klinowy więc do mechanika ,on na to że trzeba też zmienić rozrząd. Nie wiem kto przejechał na fabrycznym rozrządzie 200km ,ale u mnie byl jak najbardziej do wymiany, myśle że klinowy uratowal mnie od większych kosztów. Pozdrawiam
jaca145 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2019, 06:59   #19
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Jaki rozrząd i co ile wymiana

Cytat:
Napisał Wacman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Forum powinno służyć pomocą innym a wytykać sobie na wzajem złośliwości, czy wyśmiewać się kogoś. Jeśli chodzi o mnie to większość z naszych niepotrzebnych wpisów w tym temacie powinna być usunięta i wszyscy powinniśmy o tym zapomnieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam nadzieję, że ktoś odpowiedzialny posprząta ten temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wystarczyło napisać słowo PRZEPRASZAM
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2019, 16:39   #20
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,510
Domyślnie Odp: Jaki rozrząd i co ile wymiana

Witam

Zrobiłem przecinkę i proszę o merytoryczną dyskusję,
a nie osobiste "wycieczki"

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.