Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-08-2019, 23:14   #1
Pavmar
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Słupsk, Szczecin, Magdeburg
Model: mondeo mkIV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Kupno mondeo mk4 2.0 pb 145KM

Witam wszystkich czytających Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie będę tutaj rozsyłać linków do aut, bo mam problem raczej trochę inny, który w ogłoszeniu się nie znajdzie. Otóż planuję zakup auta w niemczech, więc nawet nie ma możliwości go sprawdzenia. Mam trzy auta na oku, jedno to wersja ghia z 08/2009r, 60tys km, który jest na sprzedaż przez salon forda . Dają oni gwarancję roczną na podstawowe rzeczy i auto niby sprawdzone przez nich, w ogóle pod maską czysto, wszystko wymyte. Jak odpaliłem auto to falowały mi obroty dość mocno, silnik jakby nie równo chodził. Po około 2-3minutach i jak mu przygazowałem to się uspokoił. I tak się zastanawiam czy to powinna być dla mnie czerwona mocna lampka, czy jednak to mógł być np zapowietrzony układ i potrzebował chwilę. Spadło do 900 obrotów jak pochodził i się tego trzymał. Gościu zapewniał, że wszystko na pewno musi być w porządku jak mu o tym powiedziałem. Jazdę próbną będę mógł dopiero w poniedziałek wykonać i zastanawiam się czy w ogóle warto próbować czy jest to coś niepokojącego. I do tego miałem wrażenie, że jak silnik pracował słyszałem pusty dźwięk tak jakby jakaś rolka czy wałek stukał. Macie jakieś pomysły, patrzyłem forum o falujących obrotach to najczęściej tyczyło się to gazu, a nie czystej benzyny.

drugie auto to ghia z 04/2009r., 80tys km , jest to zwykły handlarz autami jakich pełno w niemczech. Trudno mi było się do niego przyczepić, wszystko wyglądało w porządku i było w porządku, serwisowane auto do 2018 niby. Ale tam gwarancji żadnej nie ma.

trzecie auto to titanium z 09/2009r., 100tys km . Wszystko niby w porządku, jedynie tyle, że dwie osoby go miały, jedna 7lat, druga tylko 2 lata. Powód to może pęknięta szyba przednia i ktoś po prostu chciał sprzedać auto, nie bawić się już w koszty i zmienił. I tu pytanie ile kosztuje wymiana takiej szyby. Jest podgrzewana i czujnik deszczu niby też jest. Czy czujnik deszczu muszę montować? Czy mógłbym samą podgrzewaną tylko dać? Jak to wygląda. I u tego handlarza mogę mieć gwarancję dodatkową na auto.

Cenowo wypadają dość podobnie, jedynie salon forda liczy sobie 900euro więcej w porównaniu do innych, więc ceny i tak w miarę zbliżone.

pozdrawiam i liczę, że ktoś coś pomoże, nawet najgłupsza odpowiedź może być dla mnie trafna, bo nie mam innych pomysłów jak podejść do tego

Pavmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2019, 23:53   #2
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: Kupno mondeo mk4 2.0 pb 145KM

Kup tego co ci się najbardziej podoba, ma najbardziej pasujące wyposażenie, jest najmniej zniszczony.

Szyba to koszt ok 1000 - 1400zł czujnik sie przekłada.
Ogolnie silnik 2.0 nie jest bardzo kosztowny, w serwisowaniu, utargowanie np 900e da ci kwotę nawet na jego remont.

Ten falujący może długo stał. Jedz jeszcze raz jak masz okazję, przejedz się i obserwuj
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2019, 23:57   #3
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Kupno mondeo mk4 2.0 pb 145KM

na wszelki wypadek nie kupuj tego falującego. Masz dwa inne i te oglądaj i rozważaj
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2019, 00:15   #4
Pavmar
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Słupsk, Szczecin, Magdeburg
Model: mondeo mkIV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Kupno mondeo mk4 2.0 pb 145KM

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogolnie silnik 2.0 nie jest bardzo kosztowny, w serwisowaniu, utargowanie np 900e da ci kwotę nawet na jego remont.
no jeżdżę mondkiem mk3 1,8 benzyna z 6 lat już, więc mniej więcej czego się spodziewać po tym silniku, bo 2.0 jest bliźniaczy a nawet mówią, że lepszy. w poniedziałek będę po pracy jechał pewnie po któryś z nich, akurat mam niedzielę na zastanowienie. Jutro na zimnym silniku odpalę swój, zobaczę jak chodzi (ma prawie 300tys km) i porównam czy miewam podobnie coś. Dawno go nie słuchałem, a człowiek się przyzwyczaja do dźwięków.

Dwa auta jestem w stanie obejrzeć jednego dnia jeszcze raz. Może rzeczywiście spróbuję jeszcze raz sprawdzić ten falujący. Jak dalej będzie falował to chociaż jeden z głowy. Biorąc pod uwagę wasze komentarze to chyba na titanium padnie wybór, bo bardziej nad nim albo nad tym falującym myślałem. Jak falujący odpada to chyba titanium, najbogatsze wyposażenie w sumie. Dzięki za odpowiedzi


Ale chętnie przeczytam kolejne komentarze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pavmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2019, 00:32   #5
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,492
Domyślnie Odp: Kupno mondeo mk4 2.0 pb 145KM

Cytat:
Napisał Pavmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trzecie auto to titanium z 09/2009r., 100tys km . Wszystko niby w porządku, jedynie tyle, że dwie osoby go miały, jedna 7lat, druga tylko 2 lata. Powód to może pęknięta szyba przednia i ktoś po prostu chciał sprzedać auto, nie bawić się już w koszty i zmienił. I tu pytanie ile kosztuje wymiana takiej szyby. Jest podgrzewana i czujnik deszczu niby też jest. Czy czujnik deszczu muszę montować? Czy mógłbym samą podgrzewaną tylko dać? Jak to wygląda. I u tego handlarza mogę mieć gwarancję dodatkową na auto.
Nie wiem jak w Niemczech ale w Polsce auta od handlarza już nie kupię. Albo musi być coś nakombinowane albo cena z kosmosu. Poza tym od prywatnego sprzedawcy może jeszcze cenę zbijesz jak się postarasz.

Czujnik deszczu Ci się przyda, fajna sprawa i tak jak pisali wyżej przekłada się do nowej szyby bez problemu. Pewnie nawet poniżej 1000zł da się z tym zamknąć jak chcesz nową a używaną oryginalną to kupisz za 1/5 tego

To falowanie to może być pierdoła, brudna przepustnica, czujnik, uszczelka i trochę lewego powietrza, ja bym się tym bardzo nie sugerował i sprawdził jak jeździ. Chociaż wg mnie najbardziej bym się skłaniał do trzeciej opcji

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 18-08-2019 o 00:35
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2019, 08:48   #6
Pavmar
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Słupsk, Szczecin, Magdeburg
Model: mondeo mkIV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Kupno mondeo mk4 2.0 pb 145KM

Ludzie z którymi pracuję (niemieccy pracownicy) odradzali mi właśnie kupowanie auta od prywatnych. Mówią, że w razie czego żadnej gwarancji nie ma, a auta potrafią być dojechane. Komis daje gwarancję, ponieważ: "Prawo do gwarancji i rękojmi przysługuje jedynie w przypadku zakupu pojazdu u sprzedawcy komisowego." Odnosi się do tego, że komis jako firma zajmująca się autami musi wiedzieć co z autem jest nie tak (bo to ich praca, znają się na autach), więc nie mogą niczego zataić, a jeśli coś wyjdzie jest gwarancja. W komisie też można ugrać lekko cenę w dół. (oczywiście mowa o niemieckiej rzeczywistości)

Ostatnio edytowane przez Pavmar ; 18-08-2019 o 12:45
Pavmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2019, 14:39   #7
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,492
Domyślnie Odp: Kupno mondeo mk4 2.0 pb 145KM

Cytat:
Napisał Pavmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ludzie z którymi pracuję (niemieccy pracownicy) odradzali mi właśnie kupowanie auta od prywatnych. Mówią, że w razie czego żadnej gwarancji nie ma, a auta potrafią być dojechane. Komis daje gwarancję, ponieważ: "Prawo do gwarancji i rękojmi przysługuje jedynie w przypadku zakupu pojazdu u sprzedawcy komisowego." Odnosi się do tego, że komis jako firma zajmująca się autami musi wiedzieć co z autem jest nie tak (bo to ich praca, znają się na autach), więc nie mogą niczego zataić, a jeśli coś wyjdzie jest gwarancja. W komisie też można ugrać lekko cenę w dół. (oczywiście mowa o niemieckiej rzeczywistości)
Z mojego doświadczenia w Polsce jest zupełnie odwrotnie, jak zweryfikuje stan techniczny podczas zakupu od osoby prywatnej albo poleasingowy to zawsze było ok albo odrzucony ze względu na za wysoką cenę w stosunku do stanu technicznego. A od handlarza/komisu wszystkie auta co oglądałem to albo były totalne trupy i z miejsca odpadały albo jak wstępnie auto okazało się ok to potem kwiatki wychodziły a w PL gwarancja/rękojmia to tylko wchodzi w grę jak handlarz celowo zataił wadę i masz na to niebite dowody (i jeszcze szarp się z takim po sądach przez kilka lat, kwota szkody urośnie trzykrotnie a co sąd powie to cholera wie).

Od handlarzy miałem auta jak potem się okazało z alternatorem od innego modelu (90A zamiast 120A, padł i popalił mi elektrykę kilka miesięcy po zakupie, wrzucił pewnie bo był dużo tańszy w używce), elektryka porobiona na sztukę tylko aby wyglądało do sprzedaży, pęknięta głowica - wyszło dopiero po kilku tysiącach przejechanych jak auto przegrzewało się przy dużych prędkościach rzędu 160-180km/h+ i potem było coraz gorzej i jeszcze kilka innych przypadków już nie chce mi się pisać wszystkiego.

No ale kto co lubi nie namawiam nikogo, może w Niemczech jest inaczej pod tym względem i nie opłaca się handlarzom iśc w zaparte za kilkaset euro ryzykując potencjalną przegraną w sądzie - u nas o tym nie myślą tylko w zaparte pójdą. Ja tak samo ryzykuje pozywając takich potencjalne koszta, wyłączenie auta z użytku, czas itp. A tak od prywatnego/poleasingowego) widziały gały co brały i jakoś nigdy nic większego nie wyszło.

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 18-08-2019 o 14:42
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2019, 23:04   #8
Pavmar
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Słupsk, Szczecin, Magdeburg
Model: mondeo mkIV
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Kupno mondeo mk4 2.0 pb 145KM

sprawdziłem jeszcze raz czarny, znów przy odpaleniu przez chwilę falowały obroty góra/dół, ale to mi gościu powiedział, że to norma przy tych silnikach. Powiedziałem, że w moim tak nie ma, a to są podobne silniki. Na co stwierdził, że nie do końca, i że ten 2.0 tak, że na zimnym on faluje, potem normalnie się ustatkowało poniżej 1000obrotów na luzie. Kilka razy zapaliłem auto i zgasiłem i nie było problemu. Tylko za pierwszym uruchomieniem. I teraz pytanie czy rzeczywiście tak jest w tym modelu przy silniku 2.0 benzyna? Może to pytanie lepiej jakby zadał w dziale warsztatowym ?

dokładniej to falowanie jest na zasadzie tak około na zimnym startuje do 1200 obrotów i faluje do 1100 -1200 tak góra dół, góra dół, i schodzi niżej, jak zejdzie do około 900 na luzie jak się rozgrzeje to już trzyma się. Tak to wygląda. U mnie czegoś takiego nie ma, dlatego dla mnie to jest coś nienaturalnego.

Ostatnio edytowane przez Pavmar ; 19-08-2019 o 23:15
Pavmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2019, 23:24   #9
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: Kupno mondeo mk4 2.0 pb 145KM

Ten ma przepustnice elektryczną, wiec ciut inaczej działa, ale falowac nie powinien. Choć to raczej nie powinien być mega problem. Oceniaj i porównuj resztę.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.