Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-06-2010, 10:25   #21
hellix
ford::average
 
Avatar hellix
 
Zarejestrowany: 14-05-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 66
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy

Bo u nas zawsze pod górkę. A mogło by byc łatwiej i przyjaźniej. W 2008 roku byłem maxikiem na wdrożeniach systemu w Belfascie, 3 nocy kolekcjoner tablic zwędził mi tablice z samochodu. Sytuacja patowa. Zgłosiłem na policje. Kazali wypsiać na kartonie numery i dali pisemko. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu po kilku dniach pocztą dostałem nowe tablice - wzór brytyjski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z starymi numerami z dowodu rejestracyjnego. I na tych tablicach jeździłem aż do opuszczenia Irlandii Północnej.

__________________
---
hellix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2010, 12:00   #22
majkelos
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 13-03-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: ford s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 135
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy

anglosasi podchodzą do obywatela z domniemaniem jego działania w dobrej wierze. U nas dla każdego urzędnika dowolnego szczebla jesteś bandytą, złodziejem, oszustem, pedofilem, malwersantem, do tego nie zapłaciłes z całą pewnością podatków lub próbujesz uniknąć ich płacenia itp, itd. I naród odpłaca im pieknym za nadobne: jak jest tyylko okazja, to wali sie "ich" jak tylko mozna. Aparat państwowy należy traktować jak najbardziej brutalnego złodzieja

a wracając do tablic- cóż - państwo by zarobiło na nas np nabijając numer na taki bagaznik i wydając tablicę rej. dodatkową zgodną z samochodową przypisaną np. do tego a nie innego bagażnika
majkelos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2010, 14:24   #23
fumfel
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: FORD S-MAX
Silnik: 2.0 T EcoBoost 203 KM
Rocznik: 2010
Postów: 132
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy

smutna prawda ale właśnie tak u nas jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zamiast pomagać ludziom to zakładają że wszyscy kradną
fumfel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2010, 17:03   #24
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy

sami kradną, więc zakładają, że inni robią to samo...
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 09:52   #25
be_rcik
ford::advanced
 
Avatar be_rcik
 
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 207
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy

Cześć,
jaki bagażnik rowerowy na hak macie i czy jesteście zadowoleni. Zakładam że bagażnik powinien umożliwić otwieranie bagażnika.
U mnie wchodzi w grę opcja "rozwojowa" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na 3-4 rowery

Ja testowałem na chodniku przed sklepem dwa "atera strada":
- Strada sport 3 - tylko odchylany - moim zdaniem na styk, pewnie może byc problem jeśli kierownica mocno wystaje
- Strada DL-3 - odsuwany i lekko pochylany - niestety fajnie że się odsuwa ale pochył jest na tyle mały, a klapa Smaxa taka duża, że wychodzi gorzej niż w poprzednim i tańszym o trzy stówki modelu, w zasadzie kierownica roweru chyba się już nie zmieści przed klapą

Jakie wy macie i testujecie z powodzeniem?
be_rcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 13:59   #26
basil
ford::average
 
Avatar basil
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Model: S-Max Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 157
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy

Co do tablicy rejestracyjnej - poniżej cytat ze strony internetowej sklepu handlującego bagażnikami:

- Rowery zamontowane w uchwycie prawdopodobnie będą zasłaniały tablicę rejestracyjną i światła. Zalecane jest dokupienie "tablicy ze światłami", doczepianej do ostatniego roweru. (koszt - 99 zl)
- Uchwyt jest wyposażony w standardową wtyczkę z 7 bolcami. Można dokupić adapter do gniazda na wtyczkę z 13 bolcami (39 zł)
- W celu przewiezienia "damki", należy dokupić "adapter do damki" - cena (od 49 zł)
- Można dokupić "tablicę rejestracyjną" (bez hologramu) z nr rejestracyjnym samochodu (przy zakupie należy podać nr rejestracyjny) (koszt 33 zł). Używanie takiej tablicy do uchwytu rowerowego jest dozwolone.
- Można także dokupić przekładki dystansowe pomiędzy rowerami - 59 zł/szt

dodatkowe wyposażenie znajdziesz w zakładce: Akcesoria do uchwytów na hak, Akcesoria do przewozu rowerów
__________________
Piotr
basil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2010, 09:32   #27
Kristoforos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 220
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy

Cytat:
Napisał basil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Używanie takiej tablicy do uchwytu rowerowego jest dozwolone.
Może i dozwolone, bo kto mi zabroni z pastowanym kabanem po lesie chodzić? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko, że formalnie to nie rozwiązuje kwestii przesłonięcia prawdziwej tablicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale wg mnie jest to chyba najbardziej akceptowalne przez policję rozwiązanie.
Kristoforos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2010, 21:24   #28
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy

W którymś z ostatnich wydań AutoŚwiat czytałem o tym i o ile dobrze pamiętam pisali, że trzecia tablica bez hologramów - to rozwiązanie dopuszczalne i zalecane

P.S. Co ciekawe pisali także, że obecne prawo nie daje policji żadnych podstaw do stosowania wideorejestratorów. Niestety nowa "ustawa radarowa" ma to zmienić
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2010, 00:03   #29
kubik82
ford::beginner
 
Avatar kubik82
 
Zarejestrowany: 13-07-2007
Skąd: Warszawa
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 19
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy

Cytat:
Napisał Kristoforos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może i dozwolone, bo kto mi zabroni z pastowanym kabanem po lesie chodzić? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko, że formalnie to nie rozwiązuje kwestii przesłonięcia prawdziwej tablicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale wg mnie jest to chyba najbardziej akceptowalne przez policję rozwiązanie.
policja przymyka oko na 'tablice informacyjne' bo wie że to problem urzędniczy jeśli chodzi o dorobienie trzeciej sztuki. Generalnie lepiej miec nawet na kartonie markerem napisaną niż nie mieć jej wcale.

Cytat:
Napisał be_rcik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaki bagażnik rowerowy na hak macie i czy jesteście zadowoleni. Zakładam że bagażnik powinien umożliwić otwieranie bagażnika.
U mnie wchodzi w grę opcja "rozwojowa" na 3-4 rowery
dość duże odchylanie ma thule euroway g5 909(trójka z możliwością rozbudowy na 4 rower)
__________________
Ford Focus C-Max 1,6 tdci 2oo4
Renault Megane 1,4 2oo2
Fiat Panda 1,2 2oo5
kubik82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2010, 17:57   #30
be_rcik
ford::advanced
 
Avatar be_rcik
 
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 207
Domyślnie Odp: Bagażnik rowerowy

Cześć,
testowałem właśnie bagażnik na hak Norauto - Rapidbike Platforma.
Tani, lekki, całkiem fajny, uchylny pod dużym kątem, ale niestety taki ma mechnizm, że po uchylaniu klapa się nie otwiera. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Smaxio ma niestety (czasem stety) dużą i nisko zaczynającą się klapę. Więc ciężko znaleźć coś odpowieniego. Szukam więc dalej. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
be_rcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.