Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-06-2018, 09:15   #1
jaksen
ford::advanced
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 05-07-2015
Skąd: Jelenia Góra
Model: Ford Mondeo Mk4 Tit FL/ C-max I FL Trend
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM DW10C / 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2010 / 2008
Postów: 397
Domyślnie Usunięty DPF, a nowe regulacje prawne

Witajcie!

Od ponad 3 lat jestem zadowolony z użytkowania swojego C-maxa I FL (DM2) z 2008 r. Auto w tej chwili ma ponad 273t, a u mnie od ponad kilkudziesięciu tysięcy kilometrów. Po roku i przebiegu ok 15-20 tys. km od kupna zdecydowałem się na usunięcie DPFu (TuneFORCE). Wszystko ładnie usunięte, pospawane, wyprogramowane, a w mojej głowie błogi spokój, aż do teraz.
Tak, tak z autem dalej wszystko ok, tylko nasz cudowny rząd zamierza wprowadzić nowe regulacje, które mają ukrócić rozpowszechniony proceder wycinania/unieruchamiania dpfów. Z projektem najpierw wyszła Nowoczesna, ale rząd ma podobne zdanie i prędzej czy później (zakładam, że do kilku miesięcy) wprowadzą jakieś procedury, które pozwolą na weryfikację obecności i sprawności dpfów.

Szanowni koledzy, którzy usuneliście tego "cudownego" chwasta, co planujecie? Ponowną instalację? 5000zł kary i wyłączenie auta z ruchu drogowego mi się nie uśmiecha..., a w związku z tym, że autkiem chciałem pojeździć jeszcze maksymalnie 1 rok (rodzina się powiększa) nie wiem, czy jego wymiany nie przyspieszyć, eh.

Proszę o niezabieranie głosu osoby, które DPF nie usuwały, a które zamierzają tylko i wyłączenie negować przedmiotowy proceder -tak, jest on mało "eko", jestem tego świadomy, ale zanim mnie jako właściciela/użytkownika auta zmusi się do bycia "eko" w zakresie pojazdów, w pierwszej kolejności "władni" powinni zając sie tym co tak naprawdę emituje najwięcej szkodliwych substancji do atmosfery - bo wierzcie lub nie, ale przemysł motoryzacyjny jest odpowiedzialny tylko za 5-7% zanieczyszczeń...

jaksen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2018, 09:55   #2
phaeton89
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 04-06-2017
Skąd: Tuchola
Model: Ford C-Max
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2008
Postów: 73
Domyślnie Odp: Usunięty DPF, a nowe regulacje prawne

dlatego ja zrezygnowałem z diesla mam teraz benzynkę a w przyszłosci planuje założył LPG bardziej się opłaca niż diesel
phaeton89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2018, 10:05   #3
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Usunięty DPF, a nowe regulacje prawne

moim zdaniem od wejscia przepisow do realizacji minie sporo czasu.
diagności nie mają jak teraz sprawdzać czy dpf lub egr jest itd.
trochę ropy upłynie zanim pierwsze kary się posypią, pytanie też jaka będzie ich wysokość bo nie koniecznie będzie to 5 tyś.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2018, 10:51   #4
dziadek janek
ford::beginner
 
Avatar dziadek janek
 
Imię: JAN
Zarejestrowany: 26-05-2012
Model: FORD C-max
Silnik: 1,6TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 35
Domyślnie Odp: Usunięty DPF, a nowe regulacje prawne

A co z nowymi samochodami po aferze dieselgate. Jaka jest różnica między autem z wyciętym DPF a tym nowym z oprogramowaniem skrojonym na potrzeby Stacji Kontroli pojazdów?
dziadek janek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2018, 16:20   #5
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Usunięty DPF, a nowe regulacje prawne

Cytat:
Napisał phaeton89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dlatego ja zrezygnowałem z diesla mam teraz benzynkę a w przyszłosci planuje założył LPG
No chyba nie do tego Forda , bo w innym poście piszesz że Fordy nie lubią LPG
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2018, 19:19   #6
Arturroant
ford::average
 
Avatar Arturroant
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-01-2013
Skąd: Biskupów
Model: Grand C-MAX
Silnik: 2.0 Duratorq CR TC (136PS) - DW10C
Rocznik: 2011
Postów: 72
Domyślnie Odp: Usunięty DPF, a nowe regulacje prawne

jak wejdzie ustawa to ciężko będzie im zdiagnozować czy dpf jest . Bo raczej pierwszego lepszego sensora nie odłączy żeby zobaczyć czy pojazd wejdzie w tryb awaryjny bo czasami trzeba resetować komputerem a egr będzie ciężej zobaczyć.
Arturroant jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2018, 20:12   #7
phaeton89
ford::average
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 04-06-2017
Skąd: Tuchola
Model: Ford C-Max
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2008
Postów: 73
Domyślnie Odp: Usunięty DPF, a nowe regulacje prawne

Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No chyba nie do tego Forda , bo w innym poście piszesz że Fordy nie lubią LPG
Nie kolego w przyszłości planuje kupić duzo młodsze auto ale z silnikiem 1.6 MPI który stworzony jest do LPG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
phaeton89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2018, 20:16   #8
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,993
Domyślnie Odp: Usunięty DPF, a nowe regulacje prawne

Hmm, skąd biorą się takie mity?
kln1920 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2018, 06:24   #9
tedii
ford::advanced
 
Avatar tedii
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Skąd: śląsk
Model: c-max GHIA
Silnik: 1,6tdci
Rocznik: 2005
Postów: 332
Domyślnie Odp: Usunięty DPF, a nowe regulacje prawne

Cytat:
Napisał phaeton89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie kolego w przyszłości planuje kupić duzo młodsze auto ale z silnikiem 1.6 MPI który stworzony jest do LPG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli silnik zaprojektowany i skonstruowany fabrycznie pod LPG ?
tedii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2018, 06:40   #10
majtol88
ford::advanced
 
Avatar majtol88
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-03-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 246
Domyślnie Usunięty DPF, a nowe regulacje prawne

U siebie dpfa nie mam bo poprzedni wlasciciel wyciął. Mysle ze poki co nie ma sie czym przejmować. Sprawdzenie czy dpfa nie ma to nie taka prosta sprawa, nie sadze aby diagnosta poświęcał na to czas. Poza tym zanim to wejdzie to minie troche czasu. A sprawdzali ci kiedys spaliny na przeglądzie?

Gdybym autko chcial miec maksymalnie jeszcze rok to w ogole bym sie tym nie przejmowal

Ostatnio edytowane przez majtol88 ; 23-06-2018 o 06:44
majtol88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.