Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-07-2021, 22:06   #2381
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,481
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

To nie NFZ teleporady bez oglądania pacjenta nie przynoszą skutku.
"Jak" to zrobić jest oczywiście na forum, ale chirurga też nie pytasz jak używa skalpela.

Masz program, masz kable, masz forum z podpowiedziami, kombinuj.
Albo daj do kogoś kto w kilka minut oceni wprawnym okiem co jest nieskonfigurowane.

Nie wymagaj od modelu auta z 2007r. że będzie fabrycznie przystosowane do obecnych fanaberii- "świateł dziennych", to że akurat w Focusie mk2 wyszło to przypadek.

Jak oszukać wykorzystać tryb auto w Smax/mk4 znajdziesz na forum.

Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2021, 22:18   #2382
seewcio
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4; S-Max MK1
Silnik: 2.0TDCi; 2.0TDCi
Rocznik: 2008; 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Widzisz, że nie potrafię tego znaleźć, ale mi nie wstawisz linka, tylko potrafisz napisać, że jest na forum... Tego postępowania właśnie nie potrafię zrozumieć... Ja, jakbym wiedział, to może bym komuś napisał, że jest, ale mimo wszystko wkleiłbym link, albo napisał jak to zrobić... Tak Was to cieszy...?? Karma wraca... Kiedyś, jak ktoś Cię tak potraktuje, to przypomnij sobie wtedy, jak Ty potraktowałeś kogoś... Powodzenia... Piszę na forach we Francji i tam nie ma takich zachowań, jak w Polsce, ciekawe prawda??
seewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2021, 01:15   #2383
benykuleczka1
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Poznań
Model: kuga 3/mondeo mk5FL A8
Silnik: 2.5 hybryda/2.0 tdci 150@190
Rocznik: 2023/2020
Postów: 167
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał seewcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piszę na forach we Francji i tam nie ma takich zachowań, jak w Polsce, ciekawe prawda??
Widzisz, z jednej strony czasem meczace jest czytanie kolejny raz pytania o np. jaki olej, jakie opony ect. Z drugiej jednak niektore watki sa juz tak dlugie, ze czasem ciezko jest znalezc interesujace nas zagadnienie. Sam czasem musze sie naszukac, albo moder robi porzadek i wrzuca moje zapytanie do tematu ktory juz istnieje. Niektorzy forumowicze maja specyficzne podejscie do odpowiadania i raczej musisz sie do tego przyzwyczaic. Czasem na zagranicznych forach mozna uzyskac odpowiedzi na pytania, warto tez z tego skorzystac.
Co do Twojego tematu nie wiem czy mozna ustawic konfiguracje auta tak jakbys chcial. Mnie nie przeszkadza ciagle swiecenie, ba jezdzilem na swiatlach caly dzien jeszcze zanim wprowadzili taki nakaz. Draznia mnie za to niemilosiernie dokladanki ledowe ktore sa zalozone jak popadnie, z moca swiecenia jak popadnie, albo tak mocno, ze raza, albo tak slabo, ze nic nie widac.
benykuleczka1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2021, 10:03   #2384
seewcio
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4; S-Max MK1
Silnik: 2.0TDCi; 2.0TDCi
Rocznik: 2008; 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Prawda jest taka, że szukałem, szukam i będę szukał jak to zrobić, ale do braku empatii nie będę się przyzwyczajał, bo takie zachowania nie są normalne i tylko pokazują brak szacunku wobec drugiego człowieka...
Co do dokładania jakichś ledów, to ja tego nie popieram, chyba że zmieniasz zderzak na taki fabryczny z ledami, jak tylko wszystko spasujesz jak należy, to proszę bardzo. Według mnie takie dokładane ledy, żeby to miało sens powinny być sprawdzane na przeglądzie, czy mają wymagane atesty, czy świecą w dobrą stronę, nie za mocno i czy są zamontowane zgodnie z przepisami, ale to marzenie ściętej głowy...
seewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2021, 13:28   #2385
seewcio
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4; S-Max MK1
Silnik: 2.0TDCi; 2.0TDCi
Rocznik: 2008; 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak oszukać wykorzystać tryb auto w Smax/mk4 znajdziesz na forum.
Nie znalazłem...
seewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2021, 13:36   #2386
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał seewcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prawda jest taka, że szukałem, szukam i będę szukał jak to zrobić, ale do braku empatii nie będę się przyzwyczajał, bo takie zachowania nie są normalne i tylko pokazują brak szacunku wobec drugiego człowieka...
Kilku Kolegów zapewne się załamie brakiem Kolegi zrozumienia dla "braku szacunku wobec drugiego człowieka"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. BTW - sformułowanie "leń" to jedynie ocena dotychczas wykazanego zaangażowania i w mojej hierarchii wartości słabo koreluje z brakiem szacunku...
Poza wszystkim - z tym oczekiwaniem szacunku jest dokładnie tak samo jak z "szukałem i szukam"...
Na hasło "światła skandynawskie" z zaznaczeniem "Mondeo 2007-2014" forumowa szukajka wyrzuca 2 strony wątków (dokładnie 49 tematów), w których - obstawiam to w ciemno - omówione jest wszystko "do cna"... [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2021, 14:21   #2387
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał seewcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Mondeo na pozycji 0 światła się nie świecą, trzeba samemu przełączyć na mijania i tak wolałbym mieć też w S-maxie,
w centralnej konfiguracji auta wyłącz światła skandynawskie wtedy będziesz miał tak samo jak w mondeo
Slawko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2021, 16:49   #2388
seewcio
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4; S-Max MK1
Silnik: 2.0TDCi; 2.0TDCi
Rocznik: 2008; 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
obstawiam to w ciemno
Dobrze, że nie napisałeś "daję sobie głowę uciąć"...
Tyle, to ja sobie dawno znalazłem, nawet użyłem szukajki w danym wątku, bo inaczej trzeba by przeczytać kilkanaście tysięcy postów..., ale komu ja to tłumaczę... Nie oceniaj wszystkich swoją miarą... Masz prawie 70 lat a zachowujesz się jak w piaskownicy - wiem, ale nie powiem... Dalej filozofujesz, a konkretnej odpowiedzi brak... Jakbyś mi odpowiedział w drugim poście, to napisałbym później specjalny post ze screenami itd. i podziękowaniem dla Twojej osoby za pomoc w zrobieniu tego, żeby moderator go podwiesił jako instrukcja jak i co zrobić, ale nie..., Ty dalej swoje wywody...

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w centralnej konfiguracji auta wyłącz światła skandynawskie wtedy będziesz miał tak samo jak w mondeo
Dzięki. To już wiem, tylko zastanawia mnie czy pochodzenie auta ma znaczenie odnośnie działania opcji automatycznej, bo Mondeo mam z Hiszpanii i na tym ustawieniu w dzień światła mijania nie działają. W S-maxie jeszcze nie zdążyłem podłączyć kompa i wyłączyć opcji skandynawskiej. S-maxa mam z Austrii, ciekawe jak będzie działała opcja automatyczna. Będę kombinował w każdym razie.

Ostatnio edytowane przez seewcio ; 19-07-2021 o 21:58
seewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2021, 17:40   #2389
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Cytat:
Napisał seewcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zastanawia mnie czy pochodzenie auta ma znaczenie odnośnie działania opcji automatycznej, bo Mondeo mam z Hiszpanii i na tym ustawieniu w dzień światła mijania nie działają. W S-maxie jeszcze nie zdążyłem podłączyć kompa i wyłączyć opcji skandynawskiej. S-maxa mam z Austrii, ciekawe jak będzie działała opcja automatyczna.
Pochodzenie auta nie ma żadnego znaczenia. Za to może mieć znaczenie rok produkcji. S-MAX z 2006 roku, to pierwszy rok produkcji tego modelu z mnóstwem "chorób wieku dziecięcego". Tych wad było na tyle dużo, że w roku 2007 S-Max przeszedł tzw. "minilift". Poprawki wprowadzono m.in. w BCM, który zmienił numerację z "6...", na "7...". W dziale S-MAX jest całkiem sporo napisane (niestety w różnych tematach) na temat wad rocznika 2006.
Nie wiem, czy w Mondeo był montowany BCM z "6", ale nawet jeśli, to Twoje ma na pewno ten moduł z "7". Dlatego ciężko będzie Ci porównywać te auta 1:1, chociaż są oparte na tej samej "elektryce".
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2021, 18:41   #2390
seewcio
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4; S-Max MK1
Silnik: 2.0TDCi; 2.0TDCi
Rocznik: 2008; 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Dzięki za info. Rozumiem, że nie robili jakiejś akcji serwisowej dla S-maxa 2006, żeby zmienić to oprogramowanie w BCM, albo coś tam jeszcze?
seewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka , elmconfig



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.