Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2021, 21:18   #151
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: Kodowanie pilota w kluczyku

Wszystko się da. Najlepiej kupić kolejny klucz i od nowa zakodowac dwa które masz.

rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2021, 22:38   #152
Namape
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-10-2020
Model: Mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2018
Postów: 247
Domyślnie Odp: Wymiana pilota keyless

Cytat:
Napisał crespo322 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam , kolegów i koleżanki .
Parę dni temu zapodział mi się gdzieś pilot(klucz) do auta . Jest to system keyless. Na szczęście posiadam 2 pilot . Chciał bym mieć 2 piloty . Wiem że można mowy klucz zakodowac. Ale ja mam pewne podejrzenia że mój pilot może posiadać osoba z mojego otoczenia , która mi go nie odda . Dlatego też chciał bym zmienic kodowanie kluczyków , lub wymienić co trzeba.

I tu pytanie jak to zrobić ? , co wymienić ? Da się na przykład wrzucić z innego auta modól wraz z pilotami?
Miałem podobnie. Kupiłem na allegro używany pilot (keyless) + czysty grot. Dorobiłem, pojechałem do serwisu Forda (okazało się, że tam jest najtaniej), wy-kodowali mi wszystkie kluczyki i na nowo zaprogramowali dwa. Ps. mam Mondeo MK5, ale myślę, że będziesz miał tak samo.
Namape jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2021, 22:05   #153
FastMan
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 28-11-2020
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Kodowanie pilota w kluczyku

Mam Mondeo MK4 2008 z systemem ford power (odpalanie z przycisku), miałem normalnie 2 działające piloty, ale zaczęło mi się pokazywać info o niskim poziomu baterii w pilocie, więc zmieniłem baterię CR2032 na nową. Kluczyk po zmianie nie działał, więc próbowałem go programować według tutejszych rad. Jak wyciągnąłem ukryty kluczyk to otworzyłem nim normalnie auto i trzymając kluczyk blisko kierownicy normalnie dało się uruchomić auto (jak położyłem kluczyk w miejscu uchwytów na kubki to pokazywało info o nierozpoznanym kluczyku - drugi kluczyk miałem wtedy zostawiony w domu), zacząłem więc próbować kodować kluczyk poprzez wyjęcie zaślepki stacyjki i włożenie całego pilota do plastikowego kluczyka, próbowałem zarówno sposobu na po prostu zwykłe odpalenie silnika jak i sposobu z 4-krotnym włączaniem i wyłączeniem zapłonu (bez trzymania hamulca) a następnie przyciskaniu dowolnego przycisku po wyjęciu pilota z koszyczka. Jednak podczas tej procedury mimo wielokrotnych prób nie słychać żadnych dźwięków, które miałyby świadczyć o rozpoczęciu kodowania. Próbowałem też najpierw wkładać działający kluczyk, 4 razy włączyć i wyłączyć zapłon a następnie wkładać kluczyk z nową baterią i robić tą samą procedurę a następnie przyciskanie dowolnego przycisku na pilocie - bez żadnych rezultatów.
Tak więc oba piloty działają na odpalenie silnika, ale w tym z nową baterią nie da się otworzyć ani zamknąć auta.
Co robię źle? Wcześniej ten kluczyk oczywiście działał bez jakichkolwiek problemów.
W razie czego posiadam kabel Viaken i ELMConfig oraz Forscan.
FastMan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2021, 22:17   #154
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Kodowanie pilota w kluczyku

Cytat:
Napisał FastMan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Co robię źle? Wcześniej ten kluczyk oczywiście działał bez jakichkolwiek problemów...
"W ciemno" obstawiam odwrotnie założoną baterię. Klasyka.
Żaden kluczyk nie rozkodowuje się podczas wymiany baterii.
Druga opcja to bateria "prawie nowa", która utraciła przydatność do użycia jakieś 5 lat temu...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2021, 22:29   #155
FastMan
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 28-11-2020
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Kodowanie pilota w kluczyku

Włożyłem ją identycznie jak starą. Próbowałem też włożyć z powrotem starą baterie i zrobić to kodowanie, ale też nic.
A pytanie czy w ogóle z bezkluczykowym odpalaniem ta procedura z 4x zapłonem ma zastosowanie, czy wystarczy tylko włożyć pilot do koszyczka i pod zaślepką i odpalić auto?
FastMan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2021, 23:04   #156
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Kodowanie pilota w kluczyku

Cytat:
Napisał FastMan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....ta procedura z 4x zapłonem ma zastosowanie...
Nic takiego nie działa.
Jeszcze raz dużymi literami: WYMIANA BATERII NIE ROZKODOWUJE KLUCZYKA. Coś tu nie jest jasne?
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2021, 23:09   #157
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: Kodowanie pilota w kluczyku

pilot keyless w Mk4 jak również w FF mk3 można oszukać i dodać do auta starym sposobem do bazy pilotów zamka centralnego

Nie jest to wymagane, ale możliwe, w przypadku keyless będących wcześniej powiązanych z autem jest to całkowicie zbędna czynność.

Kluczyk nie działa w trybie keyless ponieważ ma problem z zasilaniem z baterii.

Biegunowość, zagięte styki, słaba bateria, albo mechaniczne uszkodzenie kluczyka.

Nie napinałbym się że "włożyłem baterię tak samo", tylko odwróciłbym ją i poszedł jeszcze raz do auta.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2021, 12:25   #158
Yoo!
ford::advanced
 
Avatar Yoo!
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2008
Postów: 398
Domyślnie Odp: Kodowanie pilota w kluczyku

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie napinałbym się że "włożyłem baterię tak samo", tylko odwróciłbym ją i poszedł jeszcze raz do auta.

Głupio się przyznać,ale właśnie sam popełniłem taki błąd, a byłem pewny na 100% że włożyłem ją tak samo jak była wcześniej.

Mam natomiast inne pytanko. Mam problem z zapasowym pilotem.
Nigdy go jakoś specjalnie nie używałem,ale od początku był z nim problem. Chodzi o to,że zapasowym pilotem nie można zamknąć samochodu, otwieranie działa,zamykanie już nie. Jakieś pomysły ?
Yoo! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2021, 12:38   #159
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: Kodowanie pilota w kluczyku

Uszkodzenie mechaniczne pilota.
Bez macania nie ma sensu wróżyć.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2021, 13:13   #160
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Kodowanie pilota w kluczyku

Cytat:
Napisał Yoo! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... otwieranie działa,zamykanie już nie. Jakieś pomysły ?
Czyli - jeden guzik (od otwierania...) działa a drugi guzik (od zamykania) nie działa...
Faktycznie trzeba się MOCNO ZASTANOWIĆ co się popsuło...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam, że pod tymi "guzikami" są mikrostyki...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podjechać do sensownego klucznika (Katowice, ul. Wojewódzka 5 albo Katowice, Selgros ul. Lwowska 32) to pilot zostanie naprawiony.
Alternatywnie - w dziale "sprzedam" są Koledzy sprzedający sprawne i właściwe dla auta piloty w sensownym stanie.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.