Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-03-2013, 13:07   #1
mixann
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2011
Skąd: Przemyśl
Model: Ford Focus MK2 - Sport
Silnik: 1.6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2005/2006
Postów: 170
Thumbs up Nierówna praca silnika na biegu jałowym - rozwiązanie!!!

Witam. W przeciągu 3 miesięcy odrobinę pogrzebałem w swoim aucie, bo i termin wymiany paska rozrządu (210 tys) i wymiana koła dwumasowego wraz z dociskiem i wysprzęglikiem i wymiana poduszki środkowej pod silnikiem. Koło dmumasowe coś tam zaczynało chrobotać a wysprzęglik hydrauliczny już chodził na sucho - jedyne tarcza sprzęgłowa jak nowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - cały zestaw oryginalny FOMOCO robiony przez Sachs został wymieniony na identyczny.

Po wszystkim autko bardzo ładnie chodziło i gładko na obrotach ale dalej niepokoiło mnie delikatne telepanie silnikiem na wolnych obrotach. Wcześniej myślałem że to wina koła dwumasowego ale skoro wymieniłem wszystko to coś nie tak. No i doczytałem w kilku miejscach że wymiana softu na najnowszy z 2007 przed liftem uwalnia silnik z dwóch dolegliwości - po pierwsze koryguje dawki paliwa przy niskich obrotach tak aby można było swobodnie ruszyć nawet bez gazu co nie zawsze udawało się wcześniej a po drugie wydłużyli czas odcięcia paliwa przy gaszeniu silnika przez co dłużej ciut ale łagodniej się gasi i nie ma takiego telepnięcia.

Po wgraniu aktualizacji softu (120 zł ASO) silniczek chodzi gładziutko i cichutko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ku mojej radości

Zalecam wszystkim którzy mają auta z lat 2004-2007 aby wgrać najnowszy soft do PCM - różnica jest zauważalna a i autko żwawsze na każdych obrotach - warto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mixann jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2013, 14:53   #2
Homie
ford::average
 
Avatar Homie
 
Zarejestrowany: 25-07-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika na biegu jałowym - rozwiązanie!!!

Witam, a powiedz dokładnie co z tym telepaniem silnika? Obroty ci skaczą, nierówno chodzi? I czy zaraz po odpaleniu czy za każdym razem na biegu jałowym nawet po wcześniejszym przejechaniu jakiegoś odcinka? proszę odp. bo mam osobiście problem z nierówną pracą silnika zaraz po odpaleniu, męczy mnie to już dłuższy czas, pytałem tu na forum ale nikt nie znał jednoznaczniej odpowiedzi. Świece miałem wymieniane. Pozdrawiam. Mam silnik 1.6 tdci 90km 2006 r.
Homie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2013, 15:18   #3
mixann
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2011
Skąd: Przemyśl
Model: Ford Focus MK2 - Sport
Silnik: 1.6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2005/2006
Postów: 170
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika na biegu jałowym - rozwiązanie!!!

efekt był taki że jak na postoju np dodawałem gazu na np 1500-2000 i odpuszczałem to obroty ładnie schodziły do 850 obr/min i było ok tak przez parę sekund tylko a tak po 15-20 sek. w pracy czuć było wyraźnie jak spada równość tych obrotów i zaczynało telepać całym autem. Wyczytałem że właśnie m.in. efekt nierównej pracy silnika na biegu jałowym ta poprawka softu rozwiązuje. Wszystkie inne możliwe przyczyny wyeliminowane. Ani koło dwumasowe, ani poduszki silnika ani lanie wtrysków nie było tego powodem. Nie było to uciążliwe ale bardziej wkurzające na dłuższą metę jak się stało w korku np 1-2 min to już telepało solidnie. Nierówna praca była najbardziej widoczna na ciepłym silniku. Na zimnym jak dawki były większe chodził tez równo. Sprawdziłem programem PcmScan że ogólnie konsumpcja paliwa na wolnych obrotach spadła.

Ostatnio edytowane przez mixann ; 02-03-2013 o 15:20
mixann jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2013, 16:14   #4
Homie
ford::average
 
Avatar Homie
 
Zarejestrowany: 25-07-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika na biegu jałowym - rozwiązanie!!!

To raczej mojej foczce dolega co innego. Bo mi nie telepie na ciepłym podczas postoju. U mnie objaw występuje zaraz po odpaleniu na zimnym silniku. Wiec chyba chyba sobie podaruje z tym softem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a szkoda, bo już mi nadzieje zrobiłeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Homie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2013, 16:24   #5
mixann
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2011
Skąd: Przemyśl
Model: Ford Focus MK2 - Sport
Silnik: 1.6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2005/2006
Postów: 170
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika na biegu jałowym - rozwiązanie!!!

zrób test przelewowy wtryskiwaczy - u mnie wyszło 10ml na 1 min na każdym wtrysku a norma jest 30-40ml na 3 min i sprawdź poduszkę tę małą pod silnikiem na środku
mixann jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2013, 17:26   #6
ferolo22
ford::advanced
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: słupsk
Model: focus , Escape
Silnik: 1.6, 2.0
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 422
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika na biegu jałowym - rozwiązanie!!!

Kolego a zapytam się cie ciebie posiadasz w tej swojej foce jeszcze dpfa ?
Chodzi mi o to czy wgranie nowego softu z aso nie pierniczy przeróbki wycięcia dpfa?
Jeśli nie to sam bym sobie coś takiego zapodał
ferolo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2013, 17:28   #7
mixann
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2011
Skąd: Przemyśl
Model: Ford Focus MK2 - Sport
Silnik: 1.6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2005/2006
Postów: 170
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika na biegu jałowym - rozwiązanie!!!

ja oryginalnie nie miałem DPF'a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale jak podpeną Cię pod IDS'a to Ci mechanik powie czy jest nowsza wersja softu bo jak widzę masz z 2007 roku i możliwe że już zrobili Ci aktualizację
mixann jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2013, 17:37   #8
ferolo22
ford::advanced
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: słupsk
Model: focus , Escape
Silnik: 1.6, 2.0
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 422
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika na biegu jałowym - rozwiązanie!!!

Szczęściarz jesteś, że nie miałeś tego ustrojstwa u mnie z tego co pokazuje elm wychodzi że mam oprogramowanie z 2006 r. więc nie najnowsze a samochód faktycznie 2007
ferolo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2021, 06:23   #9
Łukasz 2107
ford::amateur
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 05-06-2021
Skąd: Bielsk Podlaski
Model: ford Focus c max
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika na biegu jałowym - rozwiązanie!!!

To trzeba dzwonić do serwisu forda i pytać o ta aktualizacje?mam c maxa z 2006r tdci
Łukasz 2107 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drgania karoserii , wibracje



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.