Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-05-2021, 06:04   #531
mdxmd
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-01-2016
Model: Ford mondeo
Silnik: 2.0tdci 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 90
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa podczas jazdy

Cytat:
Napisał QUIET Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich,
mam problem z klimą. Mianowicie na postoju wszystko ładnie działa (temperatura z kratek ok 6stopni). Problem pojawia się podczas jazdy. Zaraz po ruszeniu wyraźnie czuć że spada wydajność chłodzenia. Podczas dynamicznej jazdy to już w ogóle tragedia. Problem pojawił się już rok temu. Pojechałem na serwis klimy. Zrobili próżnię i nabili na nowo czynnik. Nie przyniosło to żadnego rezultatu. Gdzie szukać problemu? Pewnie bez speca od klimy się nie obędzie ale nie chciałbym żeby mi makaron jakiś na uszy nawinął..
mam dokładnie to samo co Ty, też czynnik uzupełniony na postoju ma ciśnienie 1517kpa a wystarczy ruszyć i ciśnienie spada i klima powoli przestaje chłodzić.

mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2021, 16:15   #532
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,327
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Gdzies czytałem taki temat, że winna takiego stanu jest sprężarka która przy wyższych obrotach traci spręż i efekt jest jak u Was.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2021, 10:14   #533
tomaszf1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-12-2011
Skąd: Gniezno
Model: Mk-4
Silnik: 2,0 TDCi 163kM
Rocznik: 2012
Postów: 3
Thumbs up Odp: Klimatyzacja nie działa

Witam. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim użytkownikom tego forum. Dzięki Wam, lokalizacja i naprawa uszkodzenia klimatyzacji w moim mk4 kosztowała mnie 0 zł. Jestem kolejną ofiarą niebieskiego (żona twierdzi, że to fiolet) kabelka. Wewnętrznie skorodowany ok, 5 cm powyżej rozgałęzienia wiązki pod obudową filtra powietrza. Polutowane, naciągnięta koszulka termo, skasowane błędy DTC i maszynka mrozi jak ta lala.
Jeszcze raz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. WIELKIE DZIĘKI

Ostatnio edytowane przez tomaszf1 ; 14-05-2021 o 10:23 Powód: interpunkcja
tomaszf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2021, 16:23   #534
QUIET
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-10-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Mondeo MK4 FL, Ford Kuga MK1, Ford Focus MK1
Silnik: 2.0TDCI 163KM, 2.0TDCI 136KM; 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2011, 2009, 2003
Postów: 251
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa podczas jazdy

Cytat:
Napisał QUIET Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich,
mam problem z klimą. Mianowicie na postoju wszystko ładnie działa (temperatura z kratek ok 6stopni). Problem pojawia się podczas jazdy. Zaraz po ruszeniu wyraźnie czuć że spada wydajność chłodzenia. Podczas dynamicznej jazdy to już w ogóle tragedia. Problem pojawił się już rok temu. Pojechałem na serwis klimy. Zrobili próżnię i nabili na nowo czynnik. Nie przyniosło to żadnego rezultatu. Gdzie szukać problemu? Pewnie bez speca od klimy się nie obędzie ale nie chciałbym żeby mi makaron jakiś na uszy nawinął..
Dziś zrobiłem pomiary forscanem. Na postoju: temperatura parownika 4 stopnie, czujnik ciśnienia klimatyzacji 800-1200kPa. Gdy zaczynam jechać (przyśpieszać): temperatura parownika skacze do temperatury otoczenia, czujnik ciśnienia klimatyzacji ok 650kPa. Gdy dam go na luz temperatura parownika spada do 5 stopni, ciśnienie klimatyzacji ok 650kPa. Gdy jadę ze stałymi obrotami temp parownika 15stopni, ciśnienie ok 650kPa. Gdy trzymam obroty na biegu jałowym temp parownika 10 stopni, ciśnienie 800-1200kPa. Wygląda tak jakby coś wyłączało klimę podczas obciążenia silnika. Im większe obciążenie tym bardziej leci ciepłe powietrze.
QUIET jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2021, 11:19   #535
QUIET
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-10-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Mondeo MK4 FL, Ford Kuga MK1, Ford Focus MK1
Silnik: 2.0TDCI 163KM, 2.0TDCI 136KM; 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2011, 2009, 2003
Postów: 251
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

No i problem rozwiązany. Dziś byłem u innych klimiarzy. Okazało się że mam tylko 200g czynnika w układzie. Zatem w poprzednim serwisie albo zrobili mnie w balona albo mieli uszkodzoną maszynę. Fachowcy u których dziś byłem osuszyli układ, sprawdzili szczelność i napełnili układ 520g czynnika. Klima działa jak ta lala.
QUIET jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2021, 14:20   #536
kogucik76
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-08-2013
Skąd: Szczecin
Model: Fiesta MK7
Silnik: benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Doczepie się do tematu jesli mozna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po okolo tygodniowym postoju zdechl mi akumulator. Naladowalem i wszystko byloby wporzadku gdyby nie dzialala klima Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrobilem test i wyskoczyl blad 1676 czyli jak go opisuja to nieprawidłowe napięcie zasilania. Dodam ze po wlaczeniu klimy AC slychac syczenie i stukot w prawym nadkolu. Czyzby nie bylo juz odczynnika i sprezarka nie ma co podawac ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prosze o odpowiedz bo przez te upaly juz nie wyrabiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kogucik76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2021, 14:26   #537
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,327
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Najprosciej to sprawdzić zwierając styki w kostce czujnika ciśnienia. Jak ruszy znaczy, że nie ma czynnika.

Ale zacznij może od bezpieczników. Wszystkie są sprawne? Wentylator startuje zaraz po tym jak włączysz klimę?

Sprężarka nie powinna w ogóle ruszyć jak by nie było ciśnienia, chyba że uszkodzony czujnik.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2021, 14:36   #538
kogucik76
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-08-2013
Skąd: Szczecin
Model: Fiesta MK7
Silnik: benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał rajman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najprosciej to sprawdzić zwierając styki w kostce czujnika ciśnienia. Jak ruszy znaczy, że nie ma czynnika.

Ale zacznij może od bezpieczników. Wszystkie są sprawne? Wentylator startuje zaraz po tym jak włączysz klimę?

Sprężarka nie powinna w ogóle ruszyć jak by nie było ciśnienia, chyba że uszkodzony czujnik.
Bezpieczniki wszystkie sprawne, wentylator chodzi.
Rozumiem ze wciaz gadamy o Mondku MK3. Nie wiem czy sie dobrze w temat wstrzelilem ale rocznik 2003. I po schemacie bezpiecznikow w kabinie i pod maska nie widze takiej kostki

Ostatnio edytowane przez kogucik76 ; 10-06-2021 o 14:44
kogucik76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2021, 14:50   #539
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,327
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Czujnik ciśnienia jest nad sprężarka na nadkolu.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2022, 13:29   #540
rawablus1
ford::amateur
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 09-12-2018
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Klima nie chłodzi. Od czego zacząć.

Witam wszystkich. Odpalam ostatnio klime i okazuje sie ze nie chłodzi. Po podpieciu lapka forscan nie wywala zadnych błędów. Cisnienie w układzie na wyłączonym silniku przy temperaturze 20 stopni to 6,5 bara a na włączonym silniku i klimie rosnie max do 9,5 bara czyli słabo bo w zeszłym roku przy włączonej klimie cisnienie było w granicach 20 bar i chłodek wiał az miło. Teraz pytanie czy spróbować dobic czynnika czy może to jakas grubsza sprawa typu sprężarka ? Jakieś sugestie ? Dodam że sprężarka cały czas chodzi i nic jej nie rozłącza. ??

Ostatnio edytowane przez rawablus1 ; 22-05-2022 o 14:51
rawablus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.