Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-10-2014, 10:01   #1
cycek01
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Augustów
Model: Focus Mk2 FL
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Tryb AUTO w klimatroniku zawsze uruchamia klimę, czy tak powinno być?

Witam,
jestem stosunkowo nowym właścicielem Forda Focusa Mk2, używam go od niedawna i mam problem - przy ustawieniu w trybie automatycznym klimatronika, ZAWSZE włącza się klimatyzacja, niezależnie od temperatury, którą ustawię.
Powinno tak być? Bo na zdrowy rozum, jeśli chcę ogrzać auto, to klimatyzacja powinna być wyłączona. Można klimatyzację oczywiście ręcznie wyłączyć; pytam tylko, czy normalne jest, że sama się włącza.
W instrukcji nie znalazłem odpowiedzi. Może mi to ktoś wytłumaczyć?


Ostatnio edytowane przez Andrzej ; 11-11-2014 o 11:50
cycek01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2014, 10:10   #2
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Klimatronik - A/C ciągle włączone - problem, czy nie?

W trybie auto klima jest zawsze ON, nie przeszkadza to jednak w niczym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2014, 10:12   #3
backdel
ford::average
 
Avatar backdel
 
Zarejestrowany: 04-08-2013
Model: Focus Kombi MK1/MK2 srebrny metalik
Silnik: 1.8-TDDI, 1.6 TDCI
Rocznik: 2005/2009
Postów: 188
Domyślnie Odp: Klimatronik - A/C ciągle włączone - problem, czy nie?

W moim też się włącza klimatyzacja jak jest poniżej 4 stopni a później w czasie jazdy kontrolka pomarańczowa gwiazdka. Przez całą zimę tak się dzieje, że trzeba to wyłączać.
backdel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2014, 10:34   #4
cycek01
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Augustów
Model: Focus Mk2 FL
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Klimatronik - A/C ciągle włączone - problem, czy nie?

Cytat:
Napisał Kalik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W trybie auto klima jest zawsze ON, nie przeszkadza to jednak w niczym
Na pewno nie uszkodzę niczego? Zależy mi na tym, żeby było dobrze.
cycek01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2014, 10:42   #5
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Klimatronik - A/C ciągle włączone - problem, czy nie?

Nie bo niby czemu ?? W tym trybie komputer sam steruje praca klimy(sila nawiewu).
Ty ustawiasz sobie tylko temp. i zaczyna sie magiaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ponizej 5°C kompresor i tak sie wylacza, wiec nie ma obawy o usterke systemu.
Co do spalania, to sa tak znikome wartosci, ze nie warto zawracac sobie tym glowy.

edit: Wiecej na ten temat znajdziesz w instrukcji obslugi auta.

Ostatnio edytowane przez slawek-kali ; 25-10-2014 o 10:46 Powód: Instrukcja obslugi
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2014, 10:49   #6
cycek01
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Augustów
Model: Focus Mk2 FL
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Klimatronik - A/C ciągle włączone - problem, czy nie?

To super, dziękuję bardzo za wyjaśnienia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cycek01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2014, 22:36   #7
mondeouser
ford::average
 
Avatar mondeouser
 
Zarejestrowany: 04-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: mondeo mk5
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 138
Domyślnie Odp: Klimatronik - A/C ciągle włączone - problem, czy nie?

I tu się nie zgadzam ponieważ może w większym silniku to są marginalne ilości paliwa. Ja mam 1.8 tdci i u mnie przy włączonej AC jak kiedyś sprawdzałem było to na postoju włączając w kompie chwilowe spalanie jakieś 0,4 – 0,5 litra więcej na godzinę. Wyłączam AC na off kiedy nie jest potrzebna no bo po co ma chodzić np. gdy temp spadnie poniżej 17 stopni. Klimatronik i tak dalej steruje siłą nawiewu i temperaturą w zależności od nasłonecznienia i temperatury zewnętrznej, tylko nie używa kompresora. Jedno jest pewne że fachowcy zalecają ją włączyć na parę minut raz w miesiącu aby system klimatyzacji się przesmarował. Musisz sam sobie przeanalizować chwilowe spalanie w twoim samochodzie czy jest dla ciebie opłacalne.
Pozdrawiam.

Pomarańczowa śnieżynka włącza się poniżej 4 stopni na dworze i jest nie zależne czy AC/ON czy AC/OFF. Informuje o możliwości wystąpienia oblodzenia (niektórzy się śmieją, że zostało 2 miesiące do świąt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a czerwona gdy jest poniżej 0 stopni że to już święta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Ostatnio edytowane przez mondeouser ; 27-10-2014 o 22:41
mondeouser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2017, 13:28   #8
bigos5
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-03-2017
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Odp: Tryb AUTO w klimatroniku zawsze uruchamia klimę, czy tak powinno być?

Ostatnio korzystam intensywnie z udogodnień jakie oferuje moje auto ale... Z tego co rozumiem funkcja AUTO po osiągnięciu zadanej temperatury powinna np choć by zmniejszyć prędkość wentylatora żeby nie dmuchał cały czas z maksymalną siłą przejechałem ok 10 km zdążyłem zmarznąć a wentylator dalej na maxa. Czy może być uszkodzony czujnik za to odpowiedzialny??
bigos5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja focus


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.