Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2016, 19:47   #1
atb4ever
ford::amateur
 
Avatar atb4ever
 
Zarejestrowany: 18-08-2015
Model: Focus Focus MK2
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 1
Question Kontrolka koło zębate z trybikiem (screen z błędami)

Witam,

mam Forda Focusa MK2, 1.4, benzyna.
Problem jest tego typu, że latem po około 10min jazdy zapala się kontrolka trybika z wykrzyknikiem (nie jest to reguła), zimą (teraz) dosyć często zapala się już od startu. Czasem pali się też żółty CHECK ENGINE, ale on po jakimś czasie sam gaśnie.
Latem, gdy jechaliśmy nad z centrum nad morze, to przez 500km po autostradzie kontrolka się nie zapaliła. W drodze powrotnej zapaliła nam się raz w Gdańsku podczas stania w mega korku w 38st C upale. Zgasiliśmy silnik, odpaliliśmy znowu i przez 450km błąd się nie pojawił.
Teraz w zimę błąd często pojawia się przy starcie, gdy jest zimno i wilgotno na dworze. Jeżeli się kawałek przejadę, silnik się nagrzeje, wyłączę auto i za parę minut włączę, to kontrolka (zazwyczaj już) się nie pali.
Przez pewien okres czasu myślałem, że to może przez kiepskiej jakości paliwo, więc zacząłem lać na Orlenie 98 Vervę, ale błąd się i tak pojawia.
Wkurza mnie, że nie jest to problem permanentny, bo w takim wypadku oddałbym go do mechanika i niech zrobi tak, żeby problem ustąpił. A tak to może mi powiedzieć, że coś naprawił, kasę weźmie a błąd za np 50km lub 2 dni powróci.

Po podpięciu pod komputer widzę takie błędy:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy to może być pedał gazu czy raczej coś z przepustnicą? Inny problemów oprócz zapalania tej denerwującej kontrolki z trybikiem i spadku mocy (ale to akurat normalne, bo samochód przechodzi w tryb awaryjny) nie zauważyłem.

Pozdrawiam!

atb4ever jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus , ford , kontrolka



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.