Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-05-2019, 17:10   #1
patrykovsky
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 13-09-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 14
Domyślnie Pęknięta sprężyna pedału sprzęgła

Witam,
Panownie, krótkie pytanie.

Temat był, ale do Foki MK2.

Sprężyne już kupiłem, o tę:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Pękła mi podczas jazdy i wypadła na wycieraczkę (w sumie to pękł sam górny "haczyk"), więc mam niemal całą. Pedał chodzi ciut inaczej (nie jest to jakieś uciążliwe), ale mam pytanie, bo słyszałem gdzieś, że ta sprężyna odpowiada za prawidłowe odpowietrzanie pompy sprzęgła i ponoć jak nie ma tej sprężynki to ubija się tę pompę i pytanie do Was czy faktycznie mam się tym martwić i wymieniać to jak najszybciej, czy mogę spać spokojnie (zanim paczka dojdzie, zanim umówie sie na wymiane itd...)?

Wiem, że to może pierdoła, ale niestety też wiem co to znaczy mieć uszkodzoną pompe sprzęgła i wolałbym tego uniknąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

patrykovsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2019, 15:31   #2
Toni999
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2009
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi/ 1,6 16V
Rocznik: 2001 / 2004
Postów: 176
Domyślnie Odp: Pęknięta sprężyna pedału sprzęgła

Witam,
zapewne słyszałeś że jazda z nogą na pedale sprzęgła jest szkodliwa, więc jazda bez tej sprężynki daje podobny efekt czyli minimalny nacisk na sprzęgło które powoduje niepotrzebne poślizgi i przyspieszone zużycie sprzęgła, co nie oznacza że jeżdżąc w ten sposób kilka dni do czasu otrzymania nowej sprężynki od razu wykończysz sprzęgło, takie niebezpieczeństwo by istniało gdybyś całkowicie zignorował problem i miesiącami jeździł bez tej sprężynki, dlatego nie przejmuj się po prostu załóż tą sprężynkę gdy nadejdzie i będzie wszystko dobrze.
Toni999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2019, 07:16   #3
Michael23
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2013
Model: Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Pęknięta sprężyna pedału sprzęgła

Witam
Podepnę się pod pytanie żeby nie zakładać nowego tematu bo też mi pękła ta sprężyna.
Pytanie jak to dziadostwo wymienić ? Szukałem podobnych tematów i owszem trochę tego było i nawet ludzie pisali że im się udało tylko JAK ?
Myślałem czy nie odkręcić pompki sprzęgła żeby mieć lepszy dostęp ale pompka jest też chyba przykręcana od strony silnik, także pomysł odpadł bo nie miałem kanału żeby się tam ławo dostać.
Próbowałem tą sprężynę przesunąć za pompką sprzęgła tak żeby mieć ją bokiem i wtedy wyciągnąć ale tutaj oczywiście też nie dało rady, bo akurat za pompką nie ma tyle miejsca żeby ta sprężyna przeszła.
Czy ktoś ma jakiś patent na wymianę ?
Michael23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2019, 06:36   #4
masmed
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 26-09-2015
Skąd: okolice Kłodzka
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 ti-vct
Rocznik: 2005
Postów: 24
Domyślnie Odp: Pęknięta sprężyna pedału sprzęgła

Nie wiem jak w mk1 czy jest tak samo jak w mk2 ale trzeba praktycznie na ślepo trafić w odpowiednie miejsca leząc plecami na dywaniku pod pedałem sprzegła. trzeba rozciągnąć sprężyne by sięgła w otwory montażowe. Prosty sposób to wkładanie jedno lub dwu groszówek ogólnie małych monet miedzy zwoje az do osiągniecia wymaganej długości. Potem próbujesz zahaczyć haczyki w odpowiednich miejscach gdy juz zaczepisz taciskasz pedał i monety wypadają a spręzyna się skaraca. Poszukaj manualu w necie. W mk2 diesel i benzyna mają dwie różne sprężyny i podany sposób działa tylko w benzynie. Wymiana u mnie trwała koło godziny, po zamontowaniu pierwszy raz kolejne zakładałem już w kilka minut.
masmed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2019, 07:32   #5
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,223
Domyślnie Odp: Pęknięta sprężyna pedału sprzęgła

Super opis, filmik jest gdzieś na rosyjskich YT - prośba jedynie ; popraw to ..." taciskasz pedał i monety wypadają a spręzyna się skaraca"...
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2019, 11:47   #6
Michael23
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2013
Model: Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Pęknięta sprężyna pedału sprzęgła

To że trzeba to robić na "czuja" to już wiem bo robiłem jedno podejście. Najgorsze jest to że to ucho za które trzeba zaczepić sprężynę jest w takim miejscu, że nie ma tam żadnego pola manewru a jednak ten haczyk do wyciągnięcia/włożenia od sprężyny jest dosyć spory.
Michael23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2019, 17:54   #7
patrykovsky
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 13-09-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 14
Domyślnie Odp: Pęknięta sprężyna pedału sprzęgła

Sprezyne mam juz dawno wymieniona. Mechanik odkrecil pompe sprzegla i dopiero wtedy ja zamontowal. Byc moze mozna zrobic to bez rozkrecania i sciagania - nie wiem.

Co do samej sprezynki to teorie sa rozne. Jedni twierdza ze uszkadza pompe sprzegla, bo jej nie odpowietrza poprawnie, ze bez niej sprzeglo zuzywa sie szybciej, a inni ze jezdza bez niej i nic sie nie dzieje.

Natomiast sprezynke, ktora mozna kupic na stronie forda jest z gownolitu. Dorwalem uzywke z rozbitego benzynowego focusa od znajomego i ona przy "zaczepach" z obu stron jest WYRAZNIE grubsza. Pedal na uzywce pracuje tez troche inaczej (stawia wiekszy opor przy wciskaniu - jak dla mnie jest lepiej).
patrykovsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2019, 07:45   #8
Michael23
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2013
Model: Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Pęknięta sprężyna pedału sprzęgła

Ja jeszcze tej sprężyny nie wymieniłem bo wyskoczyły mi inne rzeczy.
Mam pytanie odnośnie demontażu pompki sprzęgła. Czy żeby ją trochę odsunąć od tego pedału muszę coś odkręcać od strony komory silnika? Czy wystarczy jak tylko odkręcę te dwie śruby i będę mógł ją trochę bez problemu odsunąć żeby wymienić tą sprężynkę?
Michael23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.