Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-09-2020, 12:18   #341
Zaderek
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2019
Model: Fusion 2017
Silnik: 2,0 EB+ KME nevo sky direct II
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Dzięki za propozycje, tak zrobięGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Edit:

Jestem po rozmowie, generalnie podobno z poliftami jest kłopot i nie ma reguły jeden będzie ok. drugi ma problem. U mnie generalnie prawdopodobnie będzie trzeba czekać na aktualizację oprogramowania. Dodatkowo mam kilka info, które warto sprawdzić przy okazji serwisu. Zobaczymy po następnym serwisieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale faktycznie znają się na rzeczyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Edit:
Witam,

Jestem po kolejnej regulacji. Jak ręką odjąłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nareszcie auto chodzi jak na benzynie. Dla testu wymienione wkrętki z kontowych na długie ok. 6cm ale przede wszystkim pojawiła się aktualizacja sterownika KME i podobno ona robi robotę z niechcianymi dodatkowymi dotryskami na wolnych obrotach. Do końca nie rozumiem zastosowania dłuższych wkrętek ale taka była propozycja od innych kolegów więc je gazownik wkręcił, ale twierdzi, że to aktualizacja załatwiła sprawę. Samochód chodzi super. Trwało to rok ale jak widać nie zawsze gazownik winny, trzeba mu dać szanse i czas a rozwiązanie się znajdzieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może ktoś wyjaśni mi czy w tym silniki tak długie wkrętki mogą coś zmienić na plus czy raczej lepsze były poprzednie kontowe a krótsze? pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez Zaderek ; 24-10-2020 o 21:48
Zaderek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2020, 12:39   #342
votermat
ford::beginner
 
Imię: Piter
Zarejestrowany: 29-01-2013
Skąd: Tarnów
Model: Fusion
Silnik: 2.0 EB 240KM +lpg KME NEVO SKY DIRECT
Rocznik: 2015
Postów: 30
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Witam.
Mam pytanie dla klubowiczów, czy ktoś z was już czipował silnik ecoboosta 240 mając instalację lpg KME, jak tak to proszę jakieś info w tym temacie.

Bump:
votermat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2021, 17:12   #343
hotdog
ford::beginner
 
Avatar hotdog
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-03-2018
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 15
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Cytat:
Napisał votermat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Mam pytanie dla klubowiczów, czy ktoś z was już czipował silnik ecoboosta 240 mając instalację lpg KME, jak tak to proszę jakieś info w tym temacie.

Bump:
Info mam takie, iż dowiadywałem się w Kivi Racing w Warszawie. Jak się dowiedzieli ze LPG to przekazali, ze takich sprzętów w ogóle nie stroją....

Jak zapytałem czy się nie da, powiedzieli ze oni po prostu w ramach własnych zasad nie biorą się za takie cuda.
hotdog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2021, 17:14   #344
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Ignoranci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2021, 11:30   #345
votermat
ford::beginner
 
Imię: Piter
Zarejestrowany: 29-01-2013
Skąd: Tarnów
Model: Fusion
Silnik: 2.0 EB 240KM +lpg KME NEVO SKY DIRECT
Rocznik: 2015
Postów: 30
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Ja już wszystko wiem . Nie ma problemu zaczipować ten silnik z LPG . Tylko po tej operacji tuningu powtórnie udać się do swojego gazownika celem korekty mapy. I to wszystko.

Bump:
votermat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2021, 15:54   #346
Alter_e
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-05-2021
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 2.0 eb
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Cześć, na wstępie chciałbym się przedstawić bo stawiam tu pierwsze kroki. Mam na imię Paweł i niedawno nabyłem Fusiona 2.0 EB z 2015. Chciałbym poznać Waszą opinie o trwałości silnika przy instalacji po większych przebiegach. Mocno się zastanawiam nad montażem, ale mechanik mocno nastraszył mnie groźba zniszczenia silnika po dłuższym użytkowaniu. Co myślicie?
Alter_e jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2021, 14:44   #347
bartek2504
ford::average
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 11-02-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 EB 240KM +lpg KME NEVO SKY DIRECT
Rocznik: 2015
Postów: 83
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

jest troche wątkow na ten temat, musisz policzyc czy Ci sie oplaca i wazne w jakim stanie masz slinik przed montazem, ja zakladalem prxy przebiegu 50 tys km i przejechalem ok 60 tys km na lpg, nic sie zlego nie dzieje -odpukac :], co 10 tys zmiana oleju, flitrow lpg i podlaczenie pod kompa, plus swece wymieniam co 50 tys km. instalacja kme nevo sky, pali ok 12 lpg plus ok 2 l benz po miescie.
bartek2504 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2021, 15:46   #348
Alter_e
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-05-2021
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 2.0 eb
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Cytat:
Napisał bartek2504 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jest troche wątkow na ten temat, musisz policzyc czy Ci sie oplaca i wazne w jakim stanie masz slinik przed montazem, ja zakladalem prxy przebiegu 50 tys km i przejechalem ok 60 tys km na lpg, nic sie zlego nie dzieje -odpukac :], co 10 tys zmiana oleju, flitrow lpg i podlaczenie pod kompa, plus swece wymieniam co 50 tys km. instalacja kme nevo sky, pali ok 12 lpg plus ok 2 l benz po miescie.
Dzięki za odpowiedź. Mam obecnie 80k przebiegu i z tego co wiem to wszystko jest ok. Spalanie, które opisujesz wygląda nieźle - oszczędność przy moich wartościach wyniosłaby około 12-15zł na 100km. Gdzie montowałeś swój zestaw?
Alter_e jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2021, 20:11   #349
bartek2504
ford::average
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 11-02-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 EB 240KM +lpg KME NEVO SKY DIRECT
Rocznik: 2015
Postów: 83
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Auto Dakar na Mechaników. 1000% zaufania, przeglady tez u niego robie i nigdy nie bylo problemu, jak jestes z Warszawy to smialo polecam, z doswiadczenia odradzam jechac pod Warszawe z ecobostem na motaz lpg bo napewno uslyszysz "kolga mojego sfagra montowal w fabii w Ostrołęce i jest 500 zl taniej jak w Warszawie" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bartek2504 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2021, 21:34   #350
Alter_e
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-05-2021
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 2.0 eb
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Odp: 2.0 EB 240km - założone LPG

Cytat:
Napisał bartek2504 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto Dakar na Mechaników.
Dzięki. Już się natknąłem na bardzo dobre opinie o tym warsztacie. Zadzwonię i pogadam. Byłem już praktycznie zdecydowany, ale na przegladzie olejowym mechanik mocno mi odradzał gazowanie EB.
Alter_e jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.