Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-04-2016, 20:06   #31
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,972
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni powershift

@maxsys a cały problem jest taki że kolega nie czyta wszystkiego :
"W celu wykonania procedury programowania (zarówno sprzęgła jak i widełek włączania biegów) zaleca się najpierw rozgrzać przekładnię i monitorować temperaturę oleju za pomocą rejestratora danych do czasu osiągnięcia poziomu 40°C, a następnie wykonać procedurę FDRS."

__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP

Ostatnio edytowane przez SRS ; 21-04-2016 o 11:05
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2016, 23:54   #32
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni powershift

Cytat:
...a następnie wykonać procedurę FDRS."
Dobrze, że ja nie czytam wszystkiego... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzięki temu nie wiedziałem, że tylko FDRS i wczoraj i dzisiaj zrobiłem 3 razy (za każdym razem skutecznie!) obie adaptacje po aktualizacji PS... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No i wszystkie IDSem...
Jedna drobna uwaga - jako chyba jedyny z nas tu się udzielających "hobbystów" mam najprawdziwszego, oryginalnego VCM II. Takiego na prawdę od Boscha a nie co to ma napisane "Bosch"...
Nie jest to bez znaczenia.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2016, 04:29   #33
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,754
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni powershift

Brawo ty.


Cytat:
bylem wczoraj w serwisie i podlaczylismy IDS´a (Wersja IDS 99.02)
kolega wyraznie napisal ,ze byl w serwisie....

Ostatnio edytowane przez kolopeter ; 21-04-2016 o 04:58
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2016, 11:09   #34
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,972
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni powershift

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki temu nie wiedziałem, że tylko FDRS i wczoraj i dzisiaj zrobiłem 3 razy
Tadziu zauważ że to jest cytat , i świeże info. , nie twierdzę że nie można zrobić tego IDS-em.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2016, 21:47   #35
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni powershift

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...kolega wyraznie napisal ,ze byl w serwisie....
Cytat:
Napisał maxsys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...podlaczylismy IDS´a (Wersja IDS 99.02)
...
Słowo "podłączaliśmy" dla mnie zazwyczaj oznacza "byłem w serwisie u mojego kolegi"... A jak u kolegi, to co tam było za wyposażenie nie mamy pojęcia... Słowo "serwis" jest bardzo pojemne...

Tak czy inaczej - nic mi nie wiadomo o jakichś kłopotach z procedurami adaptacji PS w najnowszym IDS 100.1 - wg mnie działają całkiem sprawnie... @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - tak więc świeże info, że tylko FDRS na razie na szczęście nie do końca się potwierdza... Pożyjemy, zobaczymy co będzie dalej...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2016, 22:30   #36
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,161
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni powershift

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w najnowszym IDS 100.1
No działa i to nawet bez VM na fullu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2016, 22:57   #37
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni powershift

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No działa i to nawet bez VM na fullu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Twoje posty Tomku czasem są zupełnie zaskakujące...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czyli "bez VM" to "gorzej", "trudniej", "bardziej ryzykownie" czy co miałeś konkretnego na myśli pisząc ten post?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2016, 23:42   #38
maciek8791
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2010
Skąd: łódź
Model: Ford SMAX
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni powershift

Cytat:
Napisał maxsys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega z serwisu dzwonil do Forda w Koloni o wsparcie techniczne - i uslyszal tylko: trzeba wymnienic skrzynie nic sie nie da zrobiy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam koledzy użytkuje obecnie s-maxa ale swego czasu miałem passata b6 (rocznik 2009) ze skrzynią DSG oraz identycznymi objawami opisanymi w tym wątku - auto co jakiś czas, rzadko, nie mogło wrzucić R.
Z czasem problem postępuje aż w końcu w ogóle nie można już wstecznego wrzucić.
Przerabiałem adaptacje oczwiście nic nie dały. W tym momencie chciałem ostrzeć Was przed firmami typowo zajmującymi się naprawą skrzyń biegów.
Po pierwsze naprawa w 99% przypadków ogranicza się do wymiany na inną używaną w cenie ok 4 tyś. Otrzymujemy raptem rok gwarancji i tak naprawdę jest to jedna wielka loteria, bo skrzynia którą Wam wsadzą może mieć 200k albo 300k kilometrów albo nie wiadomo co to jest. Serwis wsadzi ją Wam, skasuję kasę i tak naprawdę sam będzie ciekawy co się będzie później działo, oczywiście przez rok czasu bo później już nie.

Niektóre serwisy niestety oszukują też na naprawach, mnie to spotkało i umoczyłem troszkę kasy a problem wrócił po krótkim czasie. Postanowiłem nie wracać już do tego serwisu.

Ostatecznie naprawiono mi sprzęgła w skrzyni na dobrej woli dealera (auto krajowe serwis w PL cały czas). Dobra wola dealera moim zdaniem świadczy też o tym że te skrzynie to badziew który rozlatuje się dość często. Miałem farta że dealer nie doczepił się do nieudolnej naprawy w serwisie skrzyń biegów.

Dlatego mimo wszystko polecam Wam udanie się do dealera, bo tylko przy takiej naprawie u niego dostaniecie gwarancję dwa lata i później też łatwo Wam będzie sprzedać takie auto. W mojej ocenie warto do tego dopłacić.

Wstawiając auto to do serwisu skrzyń niestety wydajcie 4 tyś i macie rozwiązanie i spokój na góra rok czasu, po którym jest naprawdę duża szansa że skrzynia rozleci się z tego samego lub zupełnie innego powodu.

Jest to ogromny minus automatów, niestety według mnie automat ma jednak bardziej sens jak kupujesz nowe auto lub bardzo młode z PL dystrybucji innego bym nie dotykał, pomimo mojego bezgranicznego uwielbienia dla tego rozwiązania.

pozdrawiam - Maciek
maciek8791 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2016, 11:30   #39
niuniek37
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2016
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford S max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2012
Postów: 12
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni powershift

Witam serdecznie, mam nadzieję, że w dobrym miejscu umieszczam swoje zapytanie. Nadmienię, że wcześniej przeczytałem zarówno ten wątek jak i w innym dziale o skrzyniach automatycznych i raczej podobnego zjawiska, o którym chcę napisać nie spotkałem. Wczoraj jadąc pojawił się komunikat "ograniczone funkcje skrzyni biegów". Zaczął dziwnie zrzucać w dól biegi aż w końcu stanął na prawdopodobnie pierwszym biegu i zgasł. Co najgorsze w silniku słychać było jakieś mechaniczne odgłosy typu "chrupanie, zgrzytanie", itp. Po ponownym odpaleniu samochodu komunikatu na wyświetlaczu nie było, samochód zachowywał się normalnie, przejechałem 100 km bez zarzutu. Dzisiaj był "forumowy" kolega, podłączył pod lapka - żadnych błędów. Wymiana oleju była, adaptacja również. Ford S Max 2012 163 KM, Powershift. Czy mam się czego obawiać?
niuniek37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2016, 11:47   #40
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni powershift

Cytat:
Napisał niuniek37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Czy mam się czego obawiać?
Pewnie tak... że będzie "powtórka z rozrywki" na przykład... Jak był kolega, to mógł trochę dokładniej pooglądać to auto. W UCDS jest mnóstwo danych ze skrzyni, które można podejrzeć i coś tam próbować wydedukować. Z opisu wygląda, że może być problem z siłownikiem sprzęgieł albo z tarczami wielopłytkowymi sprzęgieł. Oby nie, bo to kosztowny przypadek...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.