Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2019, 13:09   #971
Mondek16
ford::average
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 27-01-2017
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo 2016 2.0 TDCI
Silnik: diesel
Rocznik: 2016
Postów: 100
Domyślnie Odp: Sync 3 - podłączenie i działanie Android Auto

Cytat:
Napisał gregorb77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczoraj wczytałem sie szczegolowo w kilka anglojezycznych stron odnosnie AA bezprzewodowo. W kilku zrodlach rowniez polskich jest wspomniane, że nalezy posiadac WIFI w aucie, aby to mozna bylo w ogole obsluzyc. Jest to prawda, ale brakuje uzupelnienia, że musi byc to opcja ustanowienia hotspotu z pozycji auta. Wtedy telefon laczy sie z tym hotspotem i AA dziala bez problemu bezprzewodowo. Ja w swoim aucie mam WIFI, ale bez hotspotu, wiec nie bedzie niestety mozliwosci obsluzenia AA bezprzewodowo.
HOtsPot możesz postawić na telefonie. Tylko czy o to chodzi ?
Ja w garażu mam domowe WIFI więc i mondek i telefon mam podłączone do jednego routera i to nie działa. Coś czytałem że wsparcie do tego ma Iphone i Samsung S9. Może ktoś coś rozkmini.

Mondek16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2019, 13:56   #972
gregorb77
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 29-08-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 180KM
Rocznik: 2018
Postów: 51
Domyślnie Odp: Sync 3 - podłączenie i działanie Android Auto

Cytat:
Napisał Mondek16 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
HOtsPot możesz postawić na telefonie. Tylko czy o to chodzi ?
Ja w garażu mam domowe WIFI więc i mondek i telefon mam podłączone do jednego routera i to nie działa. Coś czytałem że wsparcie do tego ma Iphone i Samsung S9. Może ktoś coś rozkmini.
Musi byc wlasnie hotspot z pozycji samochodu, a nie zewnetrznego urzadzenia. Takie rozwiazanie sprawdzalem u siebie, nie działa mimo używania przeze mnie telefonu Samsung S9+ używanego w artykułach o tym temacie jako przygotowanego do obsługi AA bezprzewodowo.
gregorb77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2019, 14:02   #973
Mondek16
ford::average
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 27-01-2017
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo 2016 2.0 TDCI
Silnik: diesel
Rocznik: 2016
Postów: 100
Domyślnie Odp: Sync 3 - podłączenie i działanie Android Auto

Cytat:
Napisał gregorb77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musi byc wlasnie hotspot z pozycji samochodu, a nie zewnetrznego urzadzenia. Takie rozwiazanie sprawdzalem u siebie, nie działa mimo używania przeze mnie telefonu Samsung S9+ używanego w artykułach o tym temacie jako przygotowanego do obsługi AA bezprzewodowo.
Czy dobrze rozumiem:
HotsPot musi być uruchomiony w samochodzie tzn że samochód musi go posiadać ? W samochodzie fabrycznie montowany jest jakiś modem ?
Pytam bo HotSpota można postawić na przenośnym punkcie dostępowym np z PLay (takie pudełeczko z kartą i dostępem do neta).

Sorry ale nie bardzo rozumiem. Jeśli ktoś coś wie to może niech podpowie.
Mondek16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2019, 15:23   #974
gregorb77
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 29-08-2018
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 180KM
Rocznik: 2018
Postów: 51
Domyślnie Odp: Sync 3 - podłączenie i działanie Android Auto

Tak, hotspot musi byc wbudowany w auto. Nie da się podobno już posiadanego auta doposażyć auta w "fordowskie" rozwiązanie. Jak widziałem na screenach i filmach, to auto posiadające taki hotspot ma w menu Sync zapisane to pod przyciskiem WIFI i wyglada to tak na filmie. W Polsce jest obslugiwane przez sieć Plus, nie wiem czy technicznie jest tam wkladana karta SIM, ale w cenie auta ma sie abonament na 1 rok 2.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
gregorb77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2019, 23:23   #975
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Sync 3 - podłączenie i działanie Android Auto

Cytat:
Napisał gregorb77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musi byc wlasnie hotspot z pozycji samochodu, a nie zewnetrznego urzadzenia. ...
Sorki, ale robisz tu tylko zamieszanie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do działania Android Auto Wireless (czyli po WiFi) akurat HotSpot jest zupełnie obojętny.

Aby działało Android Auto po Wifi niezbędne jest by urządzenie w aucie (np. Sync3) wspierało tę wersję AA!
Na dzień dzisiejszy zdaje się żadna wbudowana navi fabryczna nie wspiera jeszcze tego standardu.
W szczególności aktualne wersje softu Sync3 nie wspierają Android Auto Wireless. Nie ma najmniejszego sensu z wypiekami szperać po necie bo na Sync3 nie uruchomi się AA WiFi. I tak aż do czasu, jak Ford wyda stosowną wersję oprogramowania Sync3.

Na koniec jeszcze o tym nieszczęsnym HotSpocie: w Fordzie HotSpot realizowany jest przez oddzielny moduł - TCU. Jest to moduł odpowiedzialny za komunikację "ze światem" (z serwerami Forda na przykład) oraz realizację powiadamiania ratunkowego (w nowych modelach Forda). Nie jest on w żaden sposób zintegrowany z Sync3. Jest to oddzielny moduł komunikujący się z pozostałymi - w tym z Sync3 - po magistrali CAN.
Przepustowość magistrali CAN jest zdecydowanie za mała aby możliwe było przesyłanie po CAN treści multimedialnych (w tym w szczególności transfer zawartości ekranu Android Auto).
Tak Więc akurat "HotSpot wbudowany" ma się nijak do uruchomienia AA Wireless. Z punktu widzenia Sync3 czy jest on połączony po WIFi z HotSpotem "wbudowanym" czy "zewnętrznym" jest całkowicie obojętne - i tak musi komunikować się drogą radiową. Nawet z "wbudowanym" hotspotem użyje anten i fal radiowych. Z tego powodu, gdyby HotSpot miał być niezbędny do realizacji AA Wireless (czyli gdyby niezbędne było umieszczenie telefonu i Sync3 w jednej sieci lokalnej - podobnie jak to ma miejsce w realizacji standardu DLNA), to akurat czy to będzie HotSpot "zewnętrzny" czy "wewnętrzny" nie powinno mieć dokładnie żadnego znaczenia.

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 31-10-2019 o 00:12
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2019, 08:09   #976
robo007
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 24-03-2013
Skąd: Płock
Model: EDGE (EU)
Silnik: 2.0 BiTdci
Rocznik: 2018
Postów: 321
Domyślnie Odp: Sync 3 - podłączenie i działanie Android Auto

Jak zwykle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kolega tedi_k ma rację. Jak na razie wygląda to tak: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A nam pozostaje na tylko czekac na jakąś aktualizację która pozwoli na uruchomienie w ten sposób AA
robo007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2019, 10:11   #977
Mondek16
ford::average
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 27-01-2017
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo 2016 2.0 TDCI
Silnik: diesel
Rocznik: 2016
Postów: 100
Domyślnie Odp: Sync 3 - podłączenie i działanie Android Auto

Cytat:
Napisał robo007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak zwykle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kolega tedi_k ma rację. Jak na razie wygląda to tak: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A nam pozostaje na tylko czekac na jakąś aktualizację która pozwoli na uruchomienie w ten sposób AA
Jeśli tak jest jak napisano w tych art. to nie ma co liczyć że Ford zrobi aktualizację SYNC 3 do SYNC 4. Mowy nie ma.
Jak patrzę na to co Ford serwuje w obecnych swoich modelach i jak za to trzeba dopłacać to aż dziw że zrobił jakąkolwiek aktualizację do SYNC 3.
Mondek16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2019, 11:37   #978
Mondek16
ford::average
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 27-01-2017
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo 2016 2.0 TDCI
Silnik: diesel
Rocznik: 2016
Postów: 100
Domyślnie Odp: Sync 3 - podłączenie i działanie Android Auto

Koledzy !
Wiem że dzień dziwny na zadawanie pytań ale muszę podjąć decyzję do poniedziałku.
Kupuję dla zony nową fiestę i mogę za dopłatą 800 zł mieć pakiet :

Pakiet Cool & Sound 5 (AGSAN):
- klimatyzacja automatyczna z elektroniczną regulacją temperatury (EATC),
- system nawigacji satelitarnej z Ford SYNC 3 (FordPass Connect z modemem GSM, kolorowy wyświetlacz dotykowy 8", AppLink, Apple CarPlay, Android Auto,TMC (informacja o ruchu drogowym), zestaw głośnomówiący z Bluetooth® i rozbudowaną funkcją sterowania głosem w języku polskim oraz funkcją wzywania pomocy,*7 głośników, gniazda: 2xUSB, zdalne sterowanie na kierownicy, mapy Europy z widokiem 3D, menu tekstowe i*komunikaty głosowe nawigacji w języku polskim (ICFAH))

Pytanie czy warto dopłacać, w innej wersji, tej tańszej też mam klimę automatyczną więc różnica jest tylko w tym że za te 800 zł mam dodatkowo firmową nawigację, jeden głośnik więcej i FordPass Connect z modemem GSM.

Nie wiem co to jest FordPass Connect z modemem GSM i do czego służy ?
Nawigację testowałem na jeździe próbnej i głosowo nie mogłem wybrać żadnego miejsca...

Powiedzcie proszę czy warto dołożyć te 8 stówek ? Co sądzicie o tej nawigacji ? Jesteście z niej zadowoleni ? jak działa ? i co to ten FordPass Connect z modemem GSM ?

Bardzo dziękuję za pomoc.
Mondek16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2019, 11:46   #979
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,161
Domyślnie Odp: Sync 3 - podłączenie i działanie Android Auto

Cytat:
Napisał Mondek16 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiedzcie proszę czy warto dołożyć te 8 stówek ?
ja bym dopłacił bo to nie majątek a już choćby wygląd o 10x lepszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2019, 12:27   #980
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Sync 3 - podłączenie i działanie Android Auto

Fordpass connect, pozwala np. otwierac/zamykac auto ze smartfona, odpalac zdalnie silnik (w przypadku skrzyni automatycznej), i generalnie masz stala lacznosc z autem. Osobiscie nie posiadam tego w aucie, ale wg konfiguratora to koszt ponad 1k (jesli dolozyc tylko FordPass).

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
audio , nawigacja


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.