Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-12-2019, 21:13   #21
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - unikalny przypadek

Tak jak wojtekjanus radzi, podepnij pożądny tester i odczytaj błedy (jak miga sprezynka to musi byc jakis błąd) a tak żartobliwie to ta Twoja 100 -ka to wystarczy na dobra diagnostyke i niewielkiego karpia na wigilie ... ;-))))))
Wesołych Swiąt. Daj znać co wyjdzie po kompie ...

luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2019, 17:31   #22
Ink2517
ford::amateur
 
Imię: Eugeniusz
Zarejestrowany: 05-12-2019
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 115
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - unikalny przypadek

Cytat:
Napisał luckmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak wojtekjanus radzi, podepnij pożądny tester i odczytaj błedy (jak miga sprezynka to musi byc jakis błąd) a tak żartobliwie to ta Twoja 100 -ka to wystarczy na dobra diagnostyke i niewielkiego karpia na wigilie ... ;-))))))
Wesołych Swiąt. Daj znać co wyjdzie po kompie ...
Cześć. Było trochę czasu badałem jeszcze raz wtryski, mam podejrzenia że cewka lub cewki są spalone lub działają nie prawidłowo. Jak tak, to wszystko by się zgadzało (zapalenie sprężynki tuż po przekręceniu zapłonu, wychodzi że komputer główny wychwytuje błąd odrazu do odpalenia). Przypominam że test przelewowy jest w miarę dobry.
Mam taki plan: gdzieś trzeba wziąć uszkodzone albo nieuszkodzene wtryski(ale ze sprawnymi cewkami). Podpiąć pod moje wtyczki ( nawet nie wyciągając moich wtrysków) i przekręcić kluczyka, jak zgaśnie sprężynka to znaczy sprawa w cewkach...

Bump:
Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zapali ale chodzi nierówno, dymi przeważnie na jasno bo niedopala paliwa, śmierdzi przy tym dość mocno, po kilkunastu, kilkudziesięciu sekundach praca wraca do normy.

Po za tym przede wszystkim podłączył bym go pod komputer i sprawdził jaki błąd/y są wskazywane, a na pewno są.

Bump: sprawdź błędy najpierw. Koszt świec może i nie jest kosmiczny ale nie jestem zwolennikiem wymiany czegoś bez sensu więc najpierw trzeba sprawdzić wszystko co nie generuje kosztów.
Co sądzisz o moim planie wyżej?

Bump: Zbadać porządnie wtryski kosztuje u nas 80 zł za sztukę))

Może ktoś ma jakieś wtryski dla mojego testu?

Bump: Chcę się upewnić poprostu że to wtryski, żeby nie wywalić 1200 za zregenerowane wtryski, zamontować i zobaczyć sprężynkę ponownie)) to już by mnie szlak trafił
Ink2517 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2019, 03:32   #23
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - unikalny przypadek

Cytat:
Napisał Ink2517 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć. Było trochę czasu badałem jeszcze raz wtryski, mam podejrzenia że cewka lub cewki są spalone lub działają nie prawidłowo. Jak tak, to wszystko by się zgadzało (zapalenie sprężynki tuż po przekręceniu zapłonu, wychodzi że komputer główny wychwytuje błąd odrazu do odpalenia). Przypominam że test przelewowy jest w miarę dobry.
Mam taki plan: gdzieś trzeba wziąć uszkodzone albo nieuszkodzene wtryski(ale ze sprawnymi cewkami). Podpiąć pod moje wtyczki ( nawet nie wyciągając moich wtrysków) i przekręcić kluczyka, jak zgaśnie sprężynka to znaczy sprawa w cewkach...

Bump:
Co sądzisz o moim planie wyżej?

Bump: Zbadać porządnie wtryski kosztuje u nas 80 zł za sztukę))

Może ktoś ma jakieś wtryski dla mojego testu?

Bump: Chcę się upewnić poprostu że to wtryski, żeby nie wywalić 1200 za zregenerowane wtryski, zamontować i zobaczyć sprężynkę ponownie)) to już by mnie szlak trafił
Miałbym wtryski od 130 ale trochę daleko mieszkasz żeby ci pożyczyć do podpięcia wtyczek, Druga sprawa to trzeba zrobić diagnostykę ids -em bo nie każdy inny program pokaże wszystkie błędy miałem tak że torku nie pokazywał błędów a forscan już pokazał.

Bump:
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Świece żarowe działają jeszcze dosyć długo po odpaleniu - nie pamiętam już jaki jest limit temperatury silnika, ale chyba ok. 60 stopni, drugi limit to obroty - powyżej 2.500 rpm świece są wyłączane, trzeci limit to limit czasowy (to jest kilka minut).
Zgaśnięcie kontrolki świec tylko informuje kierowcę, że może już odpalać.
Nie wiem jak doszliście że świece u was działają kilka minut u mnie działają około 30s nie mierzyłem zegarkiem ale słychać kiedy się wyłączyły po przekręceniu zapłonu w tym że silniczek od temperatury pracy kabiny zaczyna szybciej chodzić i następuje wzrost napięcia spoczynkowego akumulatora w stosunku do tego jakie jest tuż po po przekręceniu zapłonu i w czasie pracy świec który jest tożsamy z zmianą dźwięku pracy tego silniczka od czujnika temperatury kabiny.
__________________

Ostatnio edytowane przez pablolinda ; 17-12-2019 o 03:40
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2019, 09:19   #24
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - unikalny przypadek

Cytat:
Napisał pablolinda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jak doszliście że świece u was działają kilka minut u mnie działają około 30s nie mierzyłem zegarkiem ale słychać kiedy się wyłączyły po przekręceniu zapłonu
Nie dochodziłem do tego sam, ale tak jest napisane w instrukcji serwisowej Forda.
Jeżeli nie włączysz silnika, to PCM wyłączy świece wcześniej niż wtedy, gdy silnik pracuje.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 17-12-2019 o 09:21
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2020, 16:29   #25
Ink2517
ford::amateur
 
Imię: Eugeniusz
Zarejestrowany: 05-12-2019
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 115
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - unikalny przypadek

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz idealne ciśnienie. Wg instrukcji powinno być 250 barów z tolerancją +/-50 barów. Dopiero jeżeli wartości przekraczają tolerancję, PCM wyłącza silnik.

Świece żarowe działają jeszcze dosyć długo po odpaleniu - nie pamiętam już jaki jest limit temperatury silnika, ale chyba ok. 60 stopni, drugi limit to obroty - powyżej 2.500 rpm świece są wyłączane, trzeci limit to limit czasowy (to jest kilka minut).
Zgaśnięcie kontrolki świec tylko informuje kierowcę, że może już odpalać. Źle - jak już koledzy kilka razy pisali: jeżeli miga kontrolka świec, NA PEWNO jest błąd. Zamiast "minimalizować koszty" próbując sczytać błędy jakimś dziwolągiem, użyj dobrego testera - zgadywanie co jest uszkodzone chyba więcej ciebie będzie kosztowało.
Na pompie nie ma czujnika cisnienia, jest zawór regulacyjny IMV i z tego co piszesz - pracuje prawidłowo, bo ciśnienia na szynie są ok.

Jasny, śmierdzący niespalonym paliwem dym - sprawdziłbym wtryski, ale nie przelewy, tylko na stole końcówki. Druga możliwość: słaby spręż.(Trzecia - mocno opóźniony wtrysk - ale przecież nie w CR, chyba że przestawiany był uchwyt czujnika położenia wału korbowego w nieprawidłowe położenie, np. podczas remontu silnika).
Skoro świece są sprawdzone, grzeją - podłącz kontrolkę do szyny świec i sprawdź kiedy się zapala i kiedy gaśnie. Decyduje o tym PCM, sterując przekaźnikiem świec.
Kilka dni temu byłem w jednym serwisie, ich tester nie wykazał żadnych błędów oprócz napięcia akumulatora ( Aku jest sprawdzony, ma właściwe parametry).
Znajomy mechanik mówi że prawdopodobnie sprawa w pompie paliwa.

Ciężko pali tylko na zimnym. Daje mu za dużo paliwa przez co dymi i śmierdzi, jak się zagrzeje to prawie nie dymi. Czyli jest coś z sterowaniem dawki paliwa jak jest zimno... Nawymieniac to można o ho ho ...
Ink2517 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2021, 13:57   #26
mondi2020
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-03-2020
Skąd: zachodniopomorskie
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 tdci 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 19
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - unikalny przypadek

Witam. Pozwolę sobie odświeżyć temat. A mianowicie dziś rano po przejechaniu około 15 km. zaczęła mi mrugać sprężynka i po chwili silnik zgasł. Zatrzymałem się na chwilę i odpalił, pojechałem kawałek i znowu to samo. Więc znowu chwila postoju i znów jadę. Po przejechaniu jakieś 40 km znów ta sama sytuacja. Zapaliłem i jakoś dojechałem. Może wy mi coś doradzicie ? Dodam że wcześniej czegoś takiego nie było.

Ostatnio edytowane przez mondi2020 ; 07-08-2021 o 14:06
mondi2020 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2021, 14:32   #27
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - unikalny przypadek

Wtryski, turbina, pompa cr, wybieraj, dla większego rozeznania jakieś błędy odczytaj, będzie łatwiej

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2021, 14:50   #28
mondi2020
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-03-2020
Skąd: zachodniopomorskie
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 tdci 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 19
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - unikalny przypadek

Gdzie te błędy odczytać. Nie bardzo się na tym znam.
mondi2020 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
migająca sprężynka , mondeo mk3 , sprężynka


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.