Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-04-2017, 13:44   #81
pasmo
ford::amateur
 
Imię: tom
Zarejestrowany: 19-03-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Mk4 / S-Max
Silnik: 2.0 Pb i lpg / 2.0 TDCI
Rocznik: 2008 /2010 FL
Postów: 2
Domyślnie Odp: 2.3L Duratec-HE (160PS) automat - Opinie

Ktoś, coś?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

pasmo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2017, 11:55   #82
marcin9098
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-09-2017
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.3 ben. (automat)
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: 2.3L Duratec-HE (160PS) automat - Opinie

Witam
Niedawno kupilem s-maxa z tym silnikiem, przebieg 110 tys. Niepokoi mnie trochę dziwny dźwięk który pojawia sie czasem przy przyspieszaniu. Jest to dźwięk ewidentnie z prawej strony (z pozycji kierowcy), coś jakby niewyregulowane zawory. Tylko w pewnym przedziale obrotów i tylko czasami. Może to łańcuch rozrządu albo klapki w kolektorze (ktoś wcześniej pisał o tym)?
Dźwięk pojawia sie tylko przy obciążeniu silnika, na luzie dodanie gazu nie powoduje tego.
Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi.
marcin9098 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2018, 19:41   #83
tomnok
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 04-01-2017
Skąd: Głogów
Model: TYTANIUM X z SONY
Silnik: 2,3 DURATEC HE + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: 2.3L Duratec-HE (160PS) automat - Opinie

a mi mija już roczek jak się bujam 2,3 z automatem....borykam się tylko z rzeczami które po tych 10 latach od produkcji wypadałoby żeby się skończyły...
lecz niespodziewanie zaskoczył mnie temat tłumików....mogę kupić używki ale uparłem się na nówki....i tu klapa NIEMA!!! no nie dostaniesz.... nawet na ebayu jakaś bieda... ostatecznie robię żonę na ULTERY ale żeby nie było zwykłych tłumiorów końcowych!!! SORRY są w serwisie ale nie pytajcie o cenę pan czytający ją musiał odsapnąć....

Bump: a jeśli chodzi o auto.... podziwiam towarzystwo z silnikami 2,0 oczywiście znane ale próbowałem....jakbym jechał omegą 2,0...no jedzie i czekam i czekam i nic do tego piłowanie 5 biegu w trasie....a wracając do naszych 2,3 z ASB jest pięknie...kulturalnie...kolanko żonki można do woli zwiedzać...fura wygodna dużo miejsca...mogą nam zazdrościć i powiem Wam że mają czego...wyprzedzania trzeba się nauczyć i można zaskoczyć nie tylko ciężarówki...poruszaliście temat spalania u mnie 14L gazu w mieście i tylko w mieście, poza miastem prosta po horyzont 160-180 (szkoda że nie jest tak cicho jak przy 140) 11L, niżej nie zejdzie taka masa musi palić a wątpię czy towarzystwo z ecobostem wychodzi lżej przy tankowaniu. Na mojej jeździe było tyle samo...SORRY...więcej bo tam jest 200 kunia więc chciałbym je szybciej bujać ale co się dzieje z tymi silnikami gdy z nich korzystamy??? ale wróćmy do naszych 163 kucy... pięknie...cicho...kolanko...jest ok...niech zazdroszczą...
tomnok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2018, 10:47   #84
Jamszoł
ford::beginner
 
Avatar Jamszoł
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 31-01-2015
Skąd: Kalisz
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2,3
Rocznik: 2008
Postów: 26
Domyślnie Odp: 2.3L Duratec-HE (160PS) automat - Opinie

Tomek - ja poszedłem na skróty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak mi wywalił 2 lata temu jeden z końcowych tłumików ( stan przed zawałowy po podaniu ceny nowych ) - podjechałem to tłumikarza
Zamówił dwa orginalne od 2 litrowych Mondków - jeden przerobił i mam nowe tłumiki za 450 zł z robocizną
Trochę krzywo wyłażą teraz końcówki - ale pomalowałem tłumiki na czarno i ich nie widać
Jak by co to te same tłumiki sa od 2,5 litrowych Mondków
Ale - też cena z kosmosu
Wywaliło mi tłumik przy 245000 km
Tak wyglądało to po założeniu

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tak po pomalowaniu na czarno

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W nosie mam , że końcówki sa krzywo - ważne , ze mam nowe tłumiki i jest cicho
I nie sa jakieś zastępcze
Jamszoł jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2018, 12:34   #85
Jamszoł
ford::beginner
 
Avatar Jamszoł
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 31-01-2015
Skąd: Kalisz
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2,3
Rocznik: 2008
Postów: 26
Domyślnie Odp: 2.3L Duratec-HE (160PS) automat - Opinie

Cytat:
Napisał Jamszoł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój poza miastem pali coś koło 7/100 a w mieście 15/100
Trochę dużawo - może nie umiem jeździć automatem ?
Oleju nie wpiernicza , tyle ile było jak go kupiłem - tyle było przy wymianie na 240000 km

Po przejechaniu trasy Kalisz - Zakopane , po drodze A4 dwa razy i troche okolic Zakopanego i po przejechaniu łącznie 1200 km wyszło mi tak :
na 70 l w zbiorniku + 3 litry na rure (do pierwszego odbicia) - przejechałem 948 km
Wychodzi mi 7,7 l / 100 km
Ze spalania jestem zadowolony a , że w mieście tyle pali ?
No - trudno
Może kiedyś sie to zmniejszy
Po czasie dopiszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Spalania w mieście nie zmniejszyłem a właściwie to zwiększyłem do 16-17
Sie ma moc pod prawą noga to się ją wykorzystuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie oszczędzam paliwa za to jeżdżę po mieście baaaardzo dynamicznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No może więcej jak baaaardzo dynamicznie i nie zależy mi na spalaniu
Jamszoł jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2018, 17:59   #86
tomnok
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 04-01-2017
Skąd: Głogów
Model: TYTANIUM X z SONY
Silnik: 2,3 DURATEC HE + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: 2.3L Duratec-HE (160PS) automat - Opinie

po wielu poszukiwaniach i coraz to nowych wersjach tłumiorów podawanych przez wysokospecjalistyczny serwis znalazłem w maździe niemalże identyczne... niemalże gdyż kolanka idące w kierunku silnika mają inny kąt i rurki fi50 a z tego co pamiętam mamy 60...czekam na ostatnią deskę ratunku (prócz potwierdzenia tego fi) i raczej pójdę w stronę ulterów tam za 2 zapłacę tyle co za jeden po dobrej znajomości z mega upustem...oczywiście z całym szacunkiem dla Twego pomysłu nie chciałem ładować tych dwóch z 2.0 bo coś mi jeden specjalista obliczył że to trochę go przydusi choć tym mnie nie przekonał za to ta średnica rury przemówiła za odstąpieniem od takiego postępku...a u Ciebie po malowaniu wyglądają zacnie...
a poza tematem masz może u siebie amortyzatory adaptacyjne?
i znalazłem przypadkiem gościa (firmę) która robi w miarę profesjonalne amory do klapy by sama się otwierała...jutro dzwonię...
dzięki za odp...
jakbyś bujał się po dolnym śląsku w okolicach głogowa zapraszam na postanie przy furach i bronki

Bump: u mnie padły przy 118ktys ale to może dzieki LPG...
tomnok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2018, 18:33   #87
Jamszoł
ford::beginner
 
Avatar Jamszoł
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 31-01-2015
Skąd: Kalisz
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2,3
Rocznik: 2008
Postów: 26
Domyślnie Odp: 2.3L Duratec-HE (160PS) automat - Opinie

Amorów adaptacyjnych - chyba nie mam a przynajmniej nic o tym nie wiem
A z wytrzymałością tłumików - całkiem mozliwe , że przez LPG padły szybciej
Co do przyduszania na tych tłumikach co mam - raczej nie ma jak przyduszać - pojedynczy lewy jest identyczny z orginalnym - o tej samej średnicy + prawy przerobiony z lewego i też ma tą samą średnicę
Te same sa w 2,5 turbo wię nie widzę żadnego powodu aby coś miało przyduszać
No ale ja nie jestem fachowcem w sprawach przepływu gazów
Jamszoł jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2018, 21:04   #88
FilipCio83
ford::amateur
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 28-01-2018
Skąd: Plewiska p.Poznaniem
Model: Mondeo
Silnik: 2.3 benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: 2.3L Duratec-HE (160PS) automat - Opinie

Cześć,
od stycznia również jestem właścicielem mondka 2.3 2010r (wcześniej punto 1,2 1997 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam i też będę użytkował aż się rozleci), więc miło mi dołączyć do Waszego grona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Naczytałem się już tu sporo różnych rzeczy.
Mam pytanie, na które tak do końca nie znalazłem odpowiedzi.
Otóż założone mam opony seryjne 205/55 R16 na stalówkach.
Myślę o założeniu felg 18", tylko mam wątpliwości.
Czy jak założę na nie opony 235/45 R18, będzie gitara?
Pytanie mam czy opona 235/45 R18 się ładnie zmieści i nie będzie nic ocierać, bo dopuszczone są 18" jako opcjonalne 235/40 R18 z tego co wiem (tak mi się wydaje).
Pytam o 45 bo chciałbym aż tak bardzo nie pogorszyć sobie komfortu jazdy przy przeskoku na niski profil.
Jak jest ze wzrostem spalania 205/55R16 vs 235/45R18, w końcu opona szersza o 3cm?
Jak jest ze spadkiem odczuwalnego komfortu jazdy, nierówności, hałas itp?
Czy w ogóle taki przeskok niczym nie grozi?
Dodam że chciałbym zostawić te stalówki 16 i mieć na nich zimówki 205/55R16 jak teraz, a na 18tkach letnie.
Proszę o poradę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzięki

Edit:
Ech teraz doczytałem że to jednak nie 205 kóre teraz mam, tylko 215/55 R16 są seryjne i 235/45 R18 też są w instrukcji jako dedykowane.
Czyli co, pewnie spalanie trochę wzrośnie... jakieś 0,5 l? A komfort? Ktoś, coś?

Ostatnio edytowane przez FilipCio83 ; 13-05-2018 o 07:44
FilipCio83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2018, 23:35   #89
dlugi91
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-01-2017
Skąd: Pniewy
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.5t + LPG
Rocznik: 2007
Postów: 222
Domyślnie Odp: 2.3L Duratec-HE (160PS) automat - Opinie

Poczytaj sobie wątek:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tam masz wszystkie potrzebne informacje. A krótko ode mnie to na 18" napewno spalanie w górę, komfort słabszy jak bardzo to subiektywna opinia, za to prowadzenie lepsze. Ja przy zmianie z zimy 215/55r16 na lato 235/45r17 nie czuje pogorszenia komfortu, a nawet powiedzialbym że jest lepiej bo pewniej mi się prowadzi auto.

Wysłane z niewybuchającego Szajsunga
dlugi91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2018, 19:18   #90
Ysio2
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 29-12-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.3 16v
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2.3L Duratec-HE (160PS) automat - Opinie

Witam!

Jestem właścicielem Forda S-Max z silnikiem 2.3 Duratec HE z 2008 r. wersja Titanium Platinium X- absoluty wypas , sprowadzony w grudniu 2016 r. w przebiegiem 87 tyś. , w wrześniu 2017 r. założone LPG ALEX OPTIMA wtryski Barracuda oraz reduktor Shark, obecnie przejechane 116 tyś. , olej 5W20 Castrol dedykowany przez Forda do tego silnika, poza wymianą oleju i filtrów oraz wymianą kompresora klimy nic poważnego nie robiłem, mam pytanko odnośnie pomiaru oleju otóż bagnet zawsze przy pomiarze pokazuje niedokładną wartość jakby rozmazaną i trudno mi wybadać odpowiedni poziom czy jest na to jakiś patent i czy też macie z tym problem?

Ostatnio edytowane przez Ysio2 ; 22-07-2018 o 19:22
Ysio2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.