Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2018, 10:14   #4491
blazeyzem
ford::average
 
Avatar blazeyzem
 
Imię: Błażej
Zarejestrowany: 19-10-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK V Titanium White Platinium
Silnik: 2.0 EB 240hp -> 260hp AT + SYNC2 -> SYNC3
Rocznik: 2015
Postów: 100
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał markusp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, w piątek miałem ten sam problem. We wtorek auto paliło normalnie wyłączyłem zapłon i zamknąłem auto. W piątek rano "zonk", auto nie reaguje na kluczyk, otworzyłem grotem. Sprawdziłem miernikiem i akumulator miał 4,5V, totalnie padnięty. Jako że byłem za granicą ( w Czechach) zadzwoniłem do Ford Polska i powiadomiłem o problemie. Po 1,5 godz. od zgłoszenia pojawił się technik z assistance pomoc i za pomocą kabli odpalił Mondeo od swojego akumulatora. Zalecił podładowanie akumulatora. Podjechałem do Serwisu Forda ( 500m od miejsca mojego postoju) i tam chciałem poprosić o zrobienie na szybko diagnostyki. Niestety nie było wolnego mechanika i pan zaproponował dobicie akumulatora. Doładowałem akumulator i wróciłem do domu. W między czasie zamówiłem wizytę w serwisie Forda w Polsce na najbliższą sobotę.
Chciałbym zapytać znawców, co mogło być przyczyną tak szybkiego rozładowania akumulatora?
Piszę z pamięci, ale był jakiś ZONK w oprogramowaniu BCM'a. Nie gasła lampka w bagażniku, i chyba stacja multimedialna. Było wezwanie serwisowe w tej sprawie.

blazeyzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2018, 10:44   #4492
markusp
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 04-08-2013
Model: Kombi Edition pak. Titanium
Silnik: 2.0 TDCI manual SYNC2
Rocznik: 2016 150KM->180KM by tedi_k
Postów: 17
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał blazeyzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piszę z pamięci, ale był jakiś ZONK w oprogramowaniu BCM'a. Nie gasła lampka w bagażniku, i chyba stacja multimedialna. Było wezwanie serwisowe w tej sprawie.
"blazeyzem"-dziękuję kolego za sugestie. Proszę, jeżeli ktoś z forumowiczów pamięta o tej akcji serwisowej na niegasnącą lampkę bagażnika i stacji multimedialnej, o bliższe informacje. Nie mogę znaleźć tego wątku.
markusp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2018, 13:48   #4493
wujek1973
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-09-2015
Skąd: mazowieckie
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał markusp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, w piątek miałem ten sam problem. We wtorek auto paliło normalnie wyłączyłem zapłon i zamknąłem auto. W piątek rano "zonk", auto nie reaguje na kluczyk, otworzyłem grotem. Sprawdziłem miernikiem i akumulator miał 4,5V, totalnie padnięty. Jako że byłem za granicą ( w Czechach) zadzwoniłem do Ford Polska i powiadomiłem o problemie. Po 1,5 godz. od zgłoszenia pojawił się technik z assistance pomoc i za pomocą kabli odpalił Mondeo od swojego akumulatora. Zalecił podładowanie akumulatora. Podjechałem do Serwisu Forda ( 500m od miejsca mojego postoju) i tam chciałem poprosić o zrobienie na szybko diagnostyki. Niestety nie było wolnego mechanika i pan zaproponował dobicie akumulatora. Doładowałem akumulator i wróciłem do domu. W między czasie zamówiłem wizytę w serwisie Forda w Polsce na najbliższą sobotę.
Chciałbym zapytać znawców, co mogło być przyczyną tak szybkiego rozładowania akumulatora?
W moim przypadku doładowywanie akumulatora nic nie pomogło. Konieczna była wymiana. Po wymianie auto odpala bez problemów.
wujek1973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2018, 17:11   #4494
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Ja od ostatniego przeglądu prowadzę foto-kronikę ubywającego płynu chłodniczego i sam już nie wiem co o tym myśleć - wygląda to nieciekawie:

18250 km - zaraz po przeglądzie, panowie w ASO jak widać mocno "przelali":
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

19139 km:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

20523 km:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

21200 km:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wszystkie pomiary robione w dokładnie tych samych warunkach, rano, "na zimno", przy identycznym ustawieniu samochodu w garażu. Płyn jak widać "ginie w oczach", na razie czekam, czy zatrzyma się na jakimś poziomie, czy zejdzie poniżej minimum i kiedy. Ciekawe, że przez parę lat obecności modelu na rynku nadal nie ma rozsądnego wyjaśnienia tego "fenomenu"...

Ostatnio edytowane przez stefanb ; 23-01-2018 o 17:18
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2018, 18:39   #4495
Gimnastikball
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-11-2006
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: Focus MK1
Silnik: 1,8pb
Rocznik: 2002
Postów: 332
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Coś mętny ten płyn w zbiorniczku
Gimnastikball jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2018, 19:58   #4496
miras500
ford::average
 
Avatar miras500
 
Zarejestrowany: 21-05-2008
Skąd: JAWORZNO
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2007
Postów: 177
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Nie posiadam tego modelu MK5 ale w gazecie Auto Świat Nr4 22stycznia
Jest artykuł używane Mondeo 1.5 -100 tysięcy kilometrów test
Tam piszą że też po przebiegu 58tyś mieli problem z znikający płynem chłodzący.
miras500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2018, 20:18   #4497
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Kupiłem ten Auto Świat i faktycznie jest tam test długodystansowy Mondeo Kombi Titanium 1.5. Tu chyba jednak problem był inny, dwa cytaty z artykułu:

Po przejechaniu 58 562 km czerwone kombi trafi ło do serwisu. Wokół wymontowanego silnika Forda zebrali się zatroskani mechanicy, próbując ustalić, czy jedna poluzowana śrubka przy intercoolerze mogła uszkodzić jego rdzeń (wymiennik ciepła) i doprowadzić do takiej katastrofy, czy może jednak nie... W czasie jazdy Mondeo zaczęło bowiem mocno dymić na biało z wydechu i zgubiło cały płyn chłodzący. Czyżby szkoda całkowita silnika?

Wróćmy jednak do opisanej na początku sytuacji kryzysowej: czy w wyniku rozszczelnienia intercoolera płyn chłodzący przedostający się do cylindrów mógł zniszczyć silnik? Sprawdzono kompresję, wyczyszczono kluczowe podzespoły, motor odpalił. Decyzja – montujemy jednostkę, jedziemy dalej. Zgodnie z paragrafem numer trzy kolońskiej ustawy zasadniczej: „co ma być, to będzie”. Podobno problem ze znikaniem chłodziwa stwierdzono jak dotąd w ok. 30 sztukach Mondeo z silnikiem 1.5 EB – skala niewielka, ale może coś jest na rzeczy.

Szkoda że panowie z AŚ nie napisali, czy płynu ubywało wcześniej i jak konkretnie wyglądało to znikanie w 30 szt. Poza tym wygląda na to, że problem dotyczy też innych wersji silnikowych. A może faktycznie ten typ tak ma, że trzeba pozwolić płynowi zejść do minimum i nie dolewać go. Będę to bacznie obserwował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Swoją drogą szkoda, że Mondek zaliczył tą wpadkę w teście, bo poza tym wypadł naprawdę bardzo dobrze i gdyby nie to, to byłby w pierwszej 10'tce...

Ostatnio edytowane przez stefanb ; 23-01-2018 o 20:20
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2018, 21:25   #4498
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

A może mi ktoś wyjaśni co ma intercooler do ubytku płynu?
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2018, 16:00   #4499
kubiba
ford::average
 
Avatar kubiba
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 09-05-2016
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 1.5 EB 160 KM
Rocznik: 2016
Postów: 196
Domyślnie Wady wieku dziecięcego.

Panowie dalsza sprawa z szarpaniem na pierwszym biegu:

Nie zapeszając trafiłem na porządny serwis, który wychodzi do klienta i chce rozwiązać sprawę.

Kierownik serwisu jeżdżąc ze mną potwierdził usterkę. Samochód jest w serwisie od poniedziałku. Dzisiaj dostałem informacje, że nie widać żadnych zniszczeń, ani wad po rozebraniu, ale wymieniają koło zamachowe. Będę go składać i sprawdzać czy pomogło, a jak nie to będą na nowo rozbierać i wymieniać coś innego.

Co o tym sądzicie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ostatnio edytowane przez kubiba ; 24-01-2018 o 16:09
kubiba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2018, 16:19   #4500
mik72
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-03-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MKV
Silnik: 2.0 Tdci 150>180
Rocznik: 2015
Postów: 19
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Metoda prób i błędów zawsze działa, szczególnie jeśli jest stosowana na gwarancji ;-)
mik72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.