Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2018, 20:21   #1
foxx
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Poznań
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 49
Domyślnie Matrycowe światła LED - potrzebny film z działania na drodze

Czołem drogim forumowiczom, mam spory problem z FDL w S-maxie (a to te same światła). Problem jest z adaptacyjnymi światłami długimi. Wszystko było ok od nowości, ale niestety strzeliłem sarenkę i prawy reflektor poszedł do wymiany. Niby wszystko w serwisie autoryzowanym ale ręce opadają. Long story short mam nowy reflektor, ale ustawienie wszystkiego przerasta mechaników z Forda (albo padł sterownik LED). Jadąc na automatycznych długich praktycznie każdy kierowca z naprzeciwka świeci mi długimi, że go oślepiam - teoretycznie widzę, że coś się tam przyciemnia i zmienia w wiązce, ale widocznie nie do końca. Jak jadę natomiast za kimś to zgaszona wiązka nie obejmuje całego samochodu a jedynie jego część (często zaczyna się na środku poprzedzającego samochodu). Lusterko wsteczne obejmuje, ale i tak mam wrażenie, że za mocno oświetlam środek auta a po prawym lusterku to już muszę mocno walić. Mam prośbę, czy ktoś mógłby wrzucić albo podesłać mi filmik z jazdy z takich długich, gdzie światła same mu się ustawiają? Te pacany z Forda nie wiedzą nawet o czym mówię jak wskazuję na błędnie przygaszoną wiązkę przy jeździe za pojazdem poprzedzającym więc chcę im pokazać filmy żeby sobie zobaczyli różnicę.

foxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 22:30   #2
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Matryciwe światła LED - potrzebny film z działania na drodze

Długie się wyłączają, a nie zmieniają zasięg/wiązkę.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2018, 20:01   #3
foxx
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Poznań
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 49
Domyślnie Odp: Matryciwe światła LED - potrzebny film z działania na drodze

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Długie się wyłączają, a nie zmieniają zasięg/wiązkę.
Mylisz się kolego. Tu akurat jest screen z jakiejś strony, ale właśnie tak wyglądało to u mnie przed wypadkiem:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

na pojeździe poprzedzającym był cień a boki były oświetlone.

Tu jeszcze znalazłem filmik demonstracyjny.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg światła.JPG (87.4 KB, 142 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez foxx ; 19-01-2018 o 20:11 Powód: dołożenie filmu
foxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2018, 22:41   #4
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Matryciwe światła LED - potrzebny film z działania na drodze

Z instrukcji obsługi Mondeo:
Układ automatycznie włącza światła drogowe, jeśli jest dostatecznie ciemno, a w pobliżu nie ma innych pojazdów. Jeśli układ wykryje reflektory lub światła tylne zbliżającego się pojazdu, lub światła uliczne z przodu, wyłączy światła drogowe, zanim mogłyby ograniczyć widoczność innym użytkownikom drogi. Światła mijania pozostaną włączone.
Za przednią szybą pojazdu, pośrodku, zamontowany jest czujnik kamery. Śledzi on stale warunki, aby móc zdecydować, kiedy należy włączyć lub wyłączyć światła drogowe.
Po włączeniu układu światła drogowe zapala się, jeśli:
Jest dostatecznie ciemno, aby konieczne było zastosowanie świateł drogowych.
Przed pojazdem nie ma innych pojazdów ani świateł ulicznych.
Prędkość pojazdu przekracza ok. 40 km/h.
Światła drogowe zgasną, jeśli:
Poziom światła otoczenia jest dostatecznie wysoki, aby nie było konieczne korzystanie ze świateł drogowych.
Wykryte zostaną reflektory lub światła tylne zbliżającego się pojazdu.
Wykryte zostaną światła uliczne.
Prędkość pojazdu spada poniżej wartości ok. 30 km/h.
Czujnik kamery jest zbyt rozgrzany lub zostanie zablokowany.
Włączysz tylne światła przeciwmgielne.

Na filmiku prezentacyjnym widać, że auto wyłącza całkowicie długie, a potem je włącza, co zastępuje ręczne sterowanie z dźwigni.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2018, 12:16   #5
Morf
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Matryciwe światła LED - potrzebny film z działania na drodze

Ja mam matrycowe światła LED i działają one jak na filmiku. W przypadku przełączenia na długie i zbliżania się do innego pojazdu od tyłu wygaszone zostają pewne strefy. Widać to dokładnie od 1:30 na powyższym filmiku. I tak to działa u mnie. Fajna rzecz swoją drogą.

Jeszcze info ze strony FORD`a:
Cytat:
Reflektory w technologi Ford Dynamic LED
Adaptacyjne reflektory LED z technologią Ford Dynamic wyróżniają się nie tylko swoim wyglądem, ale również sposobem działania. Ta zaawansowana technologia wykorzystuje system reflektorów adaptacyjnych Adaptive Front Lighting System, który dostosowuje kształt i zasięg wiązki światła do warunków panujących na drodze. Podczas jazdy na zakrętach funkcja dynamicznego doświetlania zakrętów powoduje przesunięcie wiązki światła w kierunku wewnętrznej strony łuku, a System Glare-Free High Beam wykrywa pojazdy jadące z przeciwka oraz poruszające się tym samym pasem, a następnie wygasza tę część wiązki świetlnej obszar, która może oślepić kierowcę innego pojazdu, zapewniając jednocześnie maksymalne oświetlenie pozostałego obszaru drogi.

Ostatnio edytowane przez Morf ; 21-01-2018 o 12:34
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2018, 13:50   #6
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Matryciwe światła LED - potrzebny film z działania na drodze

Ale @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] pisał o długich, a Ty o krótkich.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2018, 20:48   #7
Morf
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Matryciwe światła LED - potrzebny film z działania na drodze

Ja też piszę o długich. Te strefy są wygaszane na długich światłach, bo jaki byłby sens wygaszania ich na krótkich? Jadąc w sznurku aut widzę jak oświetlam pobocze i odcięcie przy aucie przede mną a kontrolka od długich się świeci.

Tutaj więcej info http://www.sgcarmart.com/news/article.php?AID=14625 a filmik od 0:55
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2018, 21:18   #8
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Matryciwe światła LED - potrzebny film z działania na drodze

Wg mnie to właśnie krótkie się zmieniają w zwiedzić zależności od prędkości, skretu kół, świateł itd.
Długie są moim zdaniem zerojedynkowe, nota bene baaaardzo słabe. :-(
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2018, 22:13   #9
Morf
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Matryciwe światła LED - potrzebny film z działania na drodze

Zmieniają się i krótkie i długie.
Cytat:
Glare-Free Highbeam uses a windshield-mounted camera to detect the head lights or taillights of vehicles and bicycles up to 800 metres away at night, and uses specially developed head lights to block light that could otherwise temporarily blind other drivers and cyclists.
Tu masz dokładnie fragment mówiący o adaptacji długich.

I też muszę przyznać że długie są słabe. Ale dla mnie jeszcze gorsze to spryskiwacze przedniej szyby.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2018, 05:50   #10
santin
ford::beginner
 
Avatar santin
 
Zarejestrowany: 14-10-2015
Model: S-Max MK2/Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCi BiTurbo/1.8 TDCi
Rocznik: 2015/2010
Postów: 43
Domyślnie Odp: Matryciwe światła LED - potrzebny film z działania na drodze

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wg mnie to właśnie krótkie się zmieniają w zwiedzić zależności od prędkości, skretu kół, świateł itd.
Długie są moim zdaniem zerojedynkowe, nota bene baaaardzo słabe. :-(
Ale mówisz tutaj o rozwiązaniu z Mondeo
W nowym S-maxie LEDy chyba nie są dynamiczne (ale tu mogę się mylić i niech ktoś mnie poprawi jeśli tak) jak w mondeo, ale są skrętne i "matrycowe" - mogą wygasić blok oświetlenia. Niestety tylko jeden więc nie jest to jeszcze rozwiązanie premium. Tak jak piszą inni użytkownicy matrycowość dotyczy tylko drogowych świateł.

Cytat:
Napisał Morf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I też muszę przyznać że długie są słabe.
IMO mają mniejszy zasięg niż w innych autach, ale mają tą zaletę, że świecą prawie cały czas i cały czas ma się ładnie oświetlone dwie strony drogi. Ja osobiście wybaczam mniejszy zasięg, bo jazda w nocy teraz przy takim oświetleniu jest o wiele bardziej komfortowa.
__________________
pzdr.
Santin

Ostatnio edytowane przez santin ; 22-01-2018 o 05:57
santin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.