Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-02-2015, 09:19   #3661
rafalsiem
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2014
Skąd: świętokrzyskie
Model: VW Sharan MK1
Silnik: 1.9 TDI AFN 110KM
Rocznik: 1998
Postów: 22
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał doktorek35 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Test przelewowy trwa o.90 sek.W tym czasie pompka pieca D3WZ ma podać 4.5 ml do 5.5 ml ropy do pieca.
Zdejmij wężyk z pieca i odpal silnik.Piec wejdzie w proces rozpalania i zacznie podawać paliwo.W tym czasie zbieraj paliwo do naczynia pomiarowego.Zbieraj ropę do momentu gdy piec skończy pierwszą próbę odpalenia.
Przykładowo piec D5WZ w takiej próbie pobierze 7.5-8.5 ml ropy.
Tak właśnie zawsze robiłem. Test trwa różnie - raz 75 sek., raz 85 sek., na pompce oznaczonej 3,1kW (wiesz jakiej) w tym czasie uzbierało się ok. 7,5ml (mierzyłem w strzykawce 10ml). Czyli i tak to jest za duża dawka? Z tłumika kopci, po zdjęciu tłumika przy wylocie z pieca widać mnóstwo czarnego osadu.

rafalsiem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2015, 11:36   #3662
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Wymień świecę na nowa, przy dawce 7,5 mml, piec 3 kW też powinien odpalić.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2015, 14:17   #3663
doktorek35
ford::advanced
 
Avatar doktorek35
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 90 KM 1Z
Rocznik: 1997
Postów: 289
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał rafalsiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak właśnie zawsze robiłem. Test trwa różnie - raz 75 sek., raz 85 sek., na pompce oznaczonej 3,1kW (wiesz jakiej) w tym czasie uzbierało się ok. 7,5ml (mierzyłem w strzykawce 10ml). Czyli i tak to jest za duża dawka? Z tłumika kopci, po zdjęciu tłumika przy wylocie z pieca widać mnóstwo czarnego osadu.
Tak jak pisze Stefano na pompce od D5WZ też będzie chodzić i nie powinien kopcić ( na dłuższą metę taka pompka zawali komorę spalania sadzą).Spaliny będą miały specyficzny zapach.
Jeżeli uzyskujesz w tym teście 7,5ml ropy to ją skręć na dawce.Wkręć cały króciec wylotowy o jeden obrót i zmierz wtedy dawkę.
Wyczyść palnik,załóż nowe uszczelki,sprawdz luz na silniczku wentylatora,sprawdz rezystancję czujników,ewentualnie załóż nową świecę żarową lub sztyft żarowy.
doktorek35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2015, 16:58   #3664
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

piecyk 3Kw na pompce od 5kW dymi jakby pożar w rafinerii.
przechodziłem to u ciebie niedawno, gdy wstawilem pompkę o niewiadomej dawce
Owszem startował, zapalał, grzał ale nadmiar paliwa wywoływał chmurę gryzącego, trującego dymu, który wdzierał się do kabiny .. a auta wokół trzymały się na bezpiecznej odległości ode mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2015, 18:26   #3665
doktorek35
ford::advanced
 
Avatar doktorek35
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 90 KM 1Z
Rocznik: 1997
Postów: 289
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał bartixr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piecyk 3Kw na pompce od 5kW dymi jakby pożar w rafinerii.
przechodziłem to u ciebie niedawno, gdy wstawilem pompkę o niewiadomej dawce
Owszem startował, zapalał, grzał ale nadmiar paliwa wywoływał chmurę gryzącego, trującego dymu, który wdzierał się do kabiny .. a auta wokół trzymały się na bezpiecznej odległości ode mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niewiadomej dawce....Piec D5WZ a dokładniej jego ori pompka ma wiadomą dawke.
Wiele razy pomyliłem się i do pieca D3WZ zamiast pompki 3 kW wsadziłem 5kW i nigdy nie dymił. Jedynym organoleptycznym wyznacznikiem mojej pomyłki były spaliny z charakterystycznym zapachem.
Cały czas mówię o sprawnym w 100% piecyku.Piecu po pełnym serwisie z nowymi uszczelkami po czyszczeniu palnika oraz z nową świecą lub sztyftem żarowym.
Sprawny i wyczyszczony palnik poradzi sobie z nadmiarem paliwa z 5kW-towej pompki ebera.
doktorek35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2015, 20:14   #3666
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Jest dokładnie tak jak pisze piec doktorek35.
Piec z taka pompką o zwiększonej dawce będzie osiągał duzo wyższą temperaturę w palenisku, co zresztą jest dla niego 'nie zdrowe', wiec trzeba tą dawkę skorygować. Zmień najpierw świecę.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2015, 10:39   #3667
rafalsiem
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2014
Skąd: świętokrzyskie
Model: VW Sharan MK1
Silnik: 1.9 TDI AFN 110KM
Rocznik: 1998
Postów: 22
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Piecyk i pompkę mam wyjęte, chciałbym podłączyć ten zestaw pod akumulator z prostownikiem w piwnicy i przetestować piec, ponownie sprawdzić dawkę paliwa, itp. Jak powinienem to prawidłowo podłączyć? Piny w kostce pieca patrząc na wprost kostki to od lewej górnej:
1. zasilanie +12 V stałe
2. zasilanie masa
3. pompka paliwa
4. pompka paliwa
5. diagnoza
6. czujnik temperat. zewnętrz. +12 V
7. D+ alternatora +12
8 wolny.
Zatem + z akumulatora podłączam pod pierwszy z lewej od góry, minus z akumulatora pod pierwszy górny z prawej, pompkę pod piny dolne 3 i 4, następnie plus z akumulatora pod pin 6 i 7 (czy może pin 7 podłączyć pod + prostownika). Oczywiście piecyk zalewam wodą, podłączam węże, paliwo będzie zasysane z butelki. Coś jeszcze powinienem dodać?
rafalsiem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2015, 11:50   #3668
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Nie analizowałem, czy dobrze rozpisałeś piny, ale jeśli chodzi o sygnał pracy silnika (czyli +12V z alternatora) i czujnik temp zewnętrznej, podaj na nie +12 V z prostownika.
Gdy piec ci wystartuje to dosc szybko zagotuje ci wodę, ponieważ nie masz obiegu wody.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2015, 13:18   #3669
Pirs210
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-01-2015
Model: Sharan 1,9 TDI
Silnik: ASZ 165 KM Jest dobrze :)
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam ponownie. Parę postów wcześniej szukałem pomocy nt mojego D5Z-F. Dziękuję wszystkim bardzo za pomoc ( szczególnie Doktorek35 za ofertę ). Zdecydowałem się na hybrydę Stefano. Maszyna już zamontowana i chodzi super Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tylko bardzo głośno, buczy i świszcze. Po telefonie do Stefano, okazało się że potrzebny jest też tłumik. Stary się przepalił. Pozdrawiam.
Pirs210 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2015, 18:04   #3670
rafalsiem
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2014
Skąd: świętokrzyskie
Model: VW Sharan MK1
Silnik: 1.9 TDI AFN 110KM
Rocznik: 1998
Postów: 22
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Piecyk wyczyszczony (komora spalania była strasznie zasyfiona sadzą i czarną mazią z niespalonej ropy - efekt zbyt dużej dawki paliwa), założyłem nowe uszczelki, dawkę paliwa w trakcie cyklu testu piecyka ustawiłem na ok. 5 ml (paliwo złapane w strzykawkę), wentylatorek ponownie przesmarowany i skręcony, po odpaleniu go w piwnicy (podpięty pod akumulator oraz prostownik) szybko zagotował wodę i się wyłączył (nie mam pompki obiegu cieczy), po założeniu w aucie zaczął w miarę poprawnie pracować przy 3-4 odpaleniu i już nie kopci. Mam nadzieję, że przy dłuższej trasie również będzie prawidłowo pracował.
rafalsiem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.