Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-05-2009, 22:07   #111
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał MAX1910 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WITAM czy ktos wie co to za błedy --------------------------------------------------------------------------------

Silnik 00002 ABS 12812 Central 00013
Lenistwo nie jest dobrą cechą.
Poszukaj swoich blędów np. tutaj;
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
albo na sgaf.de;
1. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - częśc I
2. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - część II
Pozdr.

Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2009, 21:33   #112
haggie73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI BTB 111kW/150KM
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał haggie73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję Stefano,
klima faktycznie nie chłodzi -ale nadal nurtuje mnie pytanie: dlaczego co chwilę zmienia się wskazanie błędu - za mały / za duży sygnał??
Odczyt = błąd 16916
Kasuję
Odczyt = błąd 16917
Kasuję
Odczyt = błąd 16916....
i tak w kółko??...
Problem usunąłem przez wymianę czujnika wysokiego ciśnienia, to on powodował te błędy i sporadyczne w innych blokach.
Przydadzą się Wam takie informacje:
- czujnik w prawym nadkole przy lampie p-mgielnej
- w wersji silnika BTB to jest czujnik OE1J0959126 3-pinowy
- wymiany dokonałem sam w 30 minut na parkingu przed blokiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Galuś Galasek Galunio
haggie73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2009, 07:34   #113
andy1968
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-04-2009
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9TDI 116KM AUY
Rocznik: 2001
Postów: 11
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Czy mógłby ktoś wypowiedzieć się na temat moich logów które zamieściłem parę postów wcześniej ,bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.
andy1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2009, 08:28   #114
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Mam pytanie,głownie do kolegi - Stefano.Od jakiegoś czasu silnik pracuje głośniej i ciężej,podejżewam że to wina padającej powoli turbiny(wiem ze pada)czy może być to jej wina podczas jazdy w każdych warunkach silnik pracuje głośniej.A szczególnie chodzi mi o to czy moge jakąś sprawdzić ją VAG-iem,jak działa?
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2009, 21:07   #115
zienek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-07-2007
Skąd: 3-miasto
Model: C-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 17
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Stefano pisałeś zę są lepsze kable i gorsze.
Mam pytanie czy posługując sie gorszym kablem przy VAGu np wersji 7.. może dojść do uszkodzenia kabla, czy poprostu niebędzie program działał tak jak należy?
zienek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2009, 23:42   #116
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanie,głownie do kolegi - Stefano.Od jakiegoś czasu silnik pracuje głośniej i ciężej,podejżewam że to wina padającej powoli turbiny(wiem ze pada)czy może być to jej wina podczas jazdy w każdych warunkach silnik pracuje głośniej.A szczególnie chodzi mi o to czy moge jakąś sprawdzić ją VAG-iem,jak działa?
Wiadomo, ze sprężarka daje dość duży 'opór' silnikowi i zawsze komputer będzie automatycznie podciągał dawkę wtrysku paliwa, aby utrzymać np zaprogramowane wolne obroty na 903, dlkatego bedzie z zasprzęgloną sprężąrka głosniejszy. no i jeszcze włacają sie dwa wentylatory na chłodnicach.
Ludzie jak tutaj piszą, to rozpoznają nawet po pracy silnika, moment załączenia swiateł.
VAGiem tu nic nie zrobi.
TO CO WYZEJ, TO DOTYCZY SPRĘŻARKI KLIMY!
O TURBINIE NAPISZAŁEM DWA POSTY NIŻEJ,

Cytat:
Napisał zienek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stefano pisałeś zę są lepsze kable i gorsze.
Mam pytanie czy posługując sie gorszym kablem przy VAGu np wersji 7.. może dojść do uszkodzenia kabla, czy poprostu niebędzie program działał tak jak należy?
Te lepsze kabelki np. HEX-Can które boja się aktualizacji, bo wiadomo że to nie jest oryginalny RossTech i przy właczonej wtyczce kabelka do notka, trzeba mieć koniecznie wyłaczony internet, szególnie bezprzewodowy, bo komputer wykryje w sieci jego nową aktualizację i sam bez naszej zgody ja przeprowadzi i pózniej kabelek kaput.
Pozdr.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 01-06-2009 o 09:42
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2009, 08:50   #117
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Dzięki Stefano.Mam już termin sprawdzenia/naprawy turba na środę.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2009, 09:35   #118
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki Stefano.Mam już termin sprawdzenia/naprawy turba na środę.
Turbawkę trzeba sprawdzić VAGiem na kanale 11 / logi / i zabaczyc jak pompuje pod obciążeniem, bieg nr 4 i full but / podłoga/.
Jasne jak jest głośniejszy silnik to będzie nieszczelność na wydechu, lub jak podejżewasz turbawka, albo jeszcze; zły stan wtryskiwaczy, lub przepływomierz sie kończy. ale to wtedy widac po silniku, bo jest wyraźnie slabszy.
Rozumię, ze filtry; powietrza masz czysty i paliwa, a układ zasilania w paliwo - szczelny?
Ach !!! Sorry wczesniejszy mój post dotyczył sprężarki klimy, ale teraz to juz turbiny, wiec tam poprawię.
Pozdr.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 01-06-2009 o 09:49
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2009, 10:12   #119
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Turbawkę trzeba sprawdzić VAGiem na kanale 11 / logi / i zabaczyc jak pompuje pod obciążeniem, bieg nr 4 i full but / podłoga/.

Jasne jak jest głośniejszy silnik to będzie nieszczelność na wydechu, lub jak podejżewasz turbawka, albo jeszcze; zły stan wtryskiwaczy, lub przepływomierz sie kończy. ale to wtedy widac po silniku, bo jest wyraźnie slabszy.
Rozumię, ze filtry; powietrza masz czysty i paliwa, a układ zasilania w paliwo - szczelny?
FIltry zmieniane pół roku temu,układ zasilania raczej sprawny.
Pozdr.
Turbo wiem że pada,bo już mi to powiedziało 4 mechaników.A ciężko byłoby mi to sprawdzić bo mam automat...Przepływka raczej nie bo byłby słabszy ciągle,a mój jest bardziej słabszy jak dłużej pojeżdze no i pracuje głośniej od ok 1500obr (czyli od momentu załączenia się turba)...Filtry zmieniane pół roku temu,układ zasilania raczej sprawny.
Najdziwniejsze jest to że chodzi tak jak pisałem,głośniej i ciut słabiej,ale czasem po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym jest tak jak był i powinien być szybki i cichy...może to zalezeć od położenia łopatek w turbinie,jak sie "dobrze"/inaczej ułożą to jest ok?
A co do padających wtryskiwaczy,jak to poznać najłatwiej?
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.

Ostatnio edytowane przez RafałB ; 01-06-2009 o 11:08
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2009, 00:48   #120
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Turbo wiem że pada,bo już mi to powiedziało 4 mechaników.A ciężko byłoby mi to sprawdzić bo mam automat...Przepływka raczej nie bo byłby słabszy ciągle,a mój jest bardziej słabszy jak dłużej pojeżdze no i pracuje głośniej od ok 1500obr (czyli od momentu załączenia się turba)...Filtry zmieniane pół roku temu,układ zasilania raczej sprawny.
Najdziwniejsze jest to że chodzi tak jak pisałem,głośniej i ciut słabiej,ale czasem po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym jest tak jak był i powinien być szybki i cichy...może to zalezeć od położenia łopatek w turbinie,jak sie "dobrze"/inaczej ułożą to jest ok?
A co do padających wtryskiwaczy,jak to poznać najłatwiej?
A błedy sprawdzałeś i nie ma?
Wtryskiwacze trzeba zobaczyc czy mniej wiecej równo sikają i czy dawka miesci się w normie, to tez VAG kanał 013, jak resetuje sie wyłączeniem kluczyka, to musi być zapisany bład np. przładowania turbiny, jaki to trzeba zobaczyć i wtedy wiadomo czy turbina do czyszczenia czy regeneracji, a sprawdziłeś cięgło do kierownic turbiny, lekko chodzi? Bo po tym poznasz czy zatarte są w niej kierownice.
No jeszcze może byc brudny zaworek N75, lub nieszczelny układ poodcisnieniowy.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka , elektryka , interfejs diagnostyczny , kod



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.