Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2020, 15:00   #81
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: Czujniki Ciśnienia USA + koła

Cytat:
Napisał pablo1803a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Z jakiej odległości może odczytywać ciśnienie?
Kilku metrów. Robi tą samą metodą co pilot zamka centralnego.

tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2021, 17:32   #82
demiurg
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 09-04-2018
Model: Mondeo
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 21
Domyślnie Odp: Czujniki Ciśnienia USA + koła

Hej. Schodzi mi samoistnie powietrze z jednego z kol, bo "puszcza wentyl". Koła mają założone czujniki, czy wymiana wentyla wiąże się jednocześnie z wymianą czujnika?
Nie znam się na tym kompletnie, ale może jestem w stanie to ogarnąć sam w garażu. Pzdr
demiurg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2021, 17:46   #83
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: Czujniki Ciśnienia USA + koła

Cytat:
Napisał demiurg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Nie znam się na tym kompletnie, ale może jestem w stanie to ogarnąć sam w garażu. Pzdr
'Nie znając się na tym' ma Kolega w garażu maszynę do zdejmowania opon???
'Na bogato'...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rzecz nie do zrobienia bez zdjęcia opony (no a potem wyważenia koła po ponownym montażu)...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2021, 18:30   #84
demiurg
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 09-04-2018
Model: Mondeo
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 21
Domyślnie Odp: Czujniki Ciśnienia USA + koła

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
'Nie znając się na tym' ma Kolega w garażu maszynę do zdejmowania opon???
'Na bogato'...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rzecz nie do zrobienia bez zdjęcia opony (no a potem wyważenia koła po ponownym montażu)...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Napisałem wyraźnie - nie znam się na tym, w związku z czym nie wiadomo mi również nic na temat potrzeby posiadania maszyny do zdejmowania opon, ok?
Dla laika może to wyglądać jak np. wymiana wentyla w rowerze. Nie pomyślałeś, że ktoś bez właściwej wiedzy może pomyśleć, że wystarczy tylko postawić sam. na lewarku, spuścić powietrze z koła i wykręcić wentyl?

Anyway dzięki za odpowiedź, bo już wiem, że nie zrobię tego sam.
Co z odpowiedzią czy wentyl jest zintegrowany z czujnikiem i trzeba go też wymieniać?
demiurg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2021, 18:42   #85
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: Czujniki Ciśnienia USA + koła

Cytat:
Napisał demiurg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Co z odpowiedzią czy wentyl jest zintegrowany z czujnikiem i trzeba go też wymieniać?
Jest zintegrowany 'odwracalnie'... Tzn. czujnik jest zamocowany na wentylu, ale wentyl jest wymienialny - choć niezbędna jest odpowiednia część zamienna do danego typu czujników. Co uległo uszkodzeniu da się ocenić po wymontowaniu.

BTW - co do 'pomyślenia' - tej czynności nie wykonuję jako 'badacz pomysłów jakie mają Ci co się nie znają'... Przecież wymiana nawet 'zwykłego' kominka wentyla wymaga zdjęcia opony... Każdy, kto był świadkiem wymiany opon letnich na zimowe zapewne to zauważył...

BTW2 - skąd pomysł, że powietrze ucieka na wentylu czujnika? Bo jeśli to się dzieje na zaworku wentyla, to przecież zapewne każdy 'oponiarz' popatrzy za 'dziękuję' czy to wina zaworka lub jego dokręcenia...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2021, 19:00   #86
demiurg
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 09-04-2018
Model: Mondeo
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 21
Domyślnie Odp: Czujniki Ciśnienia USA + koła

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW2 - skąd pomysł, że powietrze ucieka na wentylu czujnika? Bo jeśli to się dzieje na zaworku wentyla, to przecież zapewne każdy 'oponiarz' popatrzy za 'dziękuję' czy to wina zaworka lub jego dokręcenia...
Nie mam pewności - po prostu moje doświadczenie z innymi, starszymi autami są takie, że jak mi schodziło powoli powietrze, to prosiłem o wymianę (przy okazji zmiany opon letnie/zimowe) wentyla za 2.5zł sztuka. I to w moich 3 czy 4 przypadkach, na przestrzeni paru lat, zawsze pomogło. Przeniosłem więc to analogicznie na Fuzję, z tym, że tu są czujniki więc zaświeciła mi się lampka, że koszt może być już innego poziomu - stąd pomysł o własne możliwości w tym zakresie. Jednak jeśli nawet przy wymianie wentyla potrzebna jest dedykowana część, to nie zostaje mi nic innego, jak udać się do najlepszego w mieście wulkanizatora z nadzieję, że będzie ją miał do amerykańskiej wersji.
demiurg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2022, 20:14   #87
bary30
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-02-2021
Model: Fusion ENERGI
Silnik: PHEV
Rocznik: 2016
Postów: 21
Domyślnie Czujniki ciśnienia kół

Witam
Czy te czujnik ciśnienia od polifta będą działać w Fusion Energi Titanium z 2016 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
bary30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2022, 19:25   #88
AgeDee
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-10-2018
Model: Fusion USA
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2020
Postów: 34
Domyślnie Odp: Czujniki Ciśnienia USA + koła

czujniki musisz miec do fusiona na amerykańska czestotliwosc. Potem trzeba je sparowac z autem - to sie robi chyba tak samo jak w mondeo. Wiec tylko czujniki odpowiednie z allegro bez problemu nowe albo uzywki
AgeDee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2022, 19:29   #89
bary30
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-02-2021
Model: Fusion ENERGI
Silnik: PHEV
Rocznik: 2016
Postów: 21
Domyślnie Odp: Czujniki Ciśnienia USA + koła

Te czujnik mam na felgach które kupiłem do opon zimowych. Tylko mam pytanie o to czy uda się ich sparować z moim fusion em bo te podobno były w fusionie piliftowym.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
bary30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2023, 21:31   #90
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,449
Domyślnie Odp: Czujniki Ciśnienia USA + koła

Przeczytałem cały temat, duzo zdjęć które wygasły, dużo linków które już nie działają.
Jaki czujnik tpms będzie działał w Fusionie 2015/2016 ???? chodzi mi po podanie numeru.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.