Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-04-2009, 11:22   #1
iAntonio
ford::average
 
Avatar iAntonio
 
Imię: Antoni
Zarejestrowany: 30-12-2008
Skąd: Czechy, niedaleko Cieszyna
Model: Ford Focus Kombi (Mk2)
Silnik: 1,6 Ti VCT
Rocznik: 2005
Postów: 80
Domyślnie demontaż lampy tylnej kombi

Potrzebowałem zdemontować tylną lampę z mojego kombika, ale nie wiedziałem jak ją zdjąć, bałem się że coś złamię, skoczyłem na komp po radę ale nie znalazłem. Pomoc uzyskałem telefonicznie od kolegi.
Sorry za tak szczegółowy opis, ale ja osobiście takiego potrzebowałem. Niby banalne, ale jak dla takiego laika jak ja nie takie proste.

Żeby zdjąć lampę tylną – prawą w Focusie kombi trzeba odkręcić TYLKO dwie śrubki bardzo łatwo dostrzegalne (pod warunkiem że otworzy się bagażnik), ale lampa nadal nie chce puścić.
Okazuje się że trzyma ją [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] z lewej strony lampy (oczywiście nie widać go).

A siedzi on dość dobrze w [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W przypadku prawej lampy trzeba ją odchylać w prawą stronę (na zewnątrz) i teoretycznie nie powinno się nic złamać ale w razie czego raczej ostrożnie i zaczep puści.
Gdy puści to lampa trzyma się jeszcze prawą stroną na takich [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
delikatnie odchylając od góry zdejmujemy lampę.
Przy zakładaniu lampy z powrotem trzeba zwrócić uwagę by kostka z kabelkami weszła w otwór (jest tam dość ciasno), w przeciwnym wypadku mogą nastąpić problemy z montażem.
Przyjemnej pracy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Image003.jpg (15.3 KB, 521 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Image004.jpg (17.3 KB, 452 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Image001.jpg (26.4 KB, 426 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez iAntonio ; 18-04-2009 o 11:28
iAntonio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2014, 13:14   #2
borys187
ford::amateur
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 11-04-2014
Skąd: poznan
Model: focus mk 1
Silnik: 1,8 tddi / 75ps
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: demontaż lampy tylnej kombi

Na wstępie witam wszystkich forumowiczów.
To mój pierwszy post, mam nadzieje ze nastepne będą bardziej konkretne i rzeczowe.
Póki co dzięki za rade, bo brak tylnego lewego migacza doprowadzał do furii zarówno mnie jak i rzesze innych użytkowników dróg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
borys187 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2019, 20:04   #3
nocny_stroz
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-09-2018
Skąd: Łódź
Model: Focus Mk2
Silnik: 1,8TDci
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: demontaż lampy tylnej kombi

Dziki ogromne z przydatny i jasny opis. Moge jeszcze tylko dodac zeby nie meczyc sie z wypinaniem kostki, tylko od razu wykrecic sruby.
nocny_stroz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2019, 15:30   #4
Peter841
FCP member
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-03-2019
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus MK2 Kombi
Silnik: 1,6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008r.
Postów: 57
Domyślnie Odp: demontaż lampy tylnej kombi

w skrocie odkręcić 2 sróbki i lekko szarpnąć aż puszczą zaczepy które są po zewnętrznej stonie lampy.
Też się bawiłem ale poszło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Peter841 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2022, 14:32   #5
Trucker Hiob
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 17-12-2022
Skąd: Matthews, NC, USA
Model: Focus MK1
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2000
Postów: 3
Domyślnie Odp: demontaż lampy tylnej kombi

Ja też dziękuję za tę instrukcję. Kupiłem parę dni temu Focusa MK1 kombi i jedna pozycyjna nie świeci. Nawiasem mówiąc jakie tam są żarówki? "Normalne", to znaczy tradycyjne, z metalową "stopką"?
Trucker Hiob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.