Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-10-2016, 14:58   #1
dzemjablkowy
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: focus mk3
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 14
Domyślnie 1,6 tdci - nierówno wchodzi na obroty

Cześć,

mam Focusa z 2012 roku z silnikiem 1,6 tdci ze zmienioną mapą na 115KM. Samochód kupiłem kilka miesięcy temu z pewną przypadłością. Problem polega na nierównym wkręcaniu się na obroty. Szczególnie jest to zauważalne na zimnym silniku. W zakresie obrotów mniej więcej 1700-2000 występuje takie przytykanie (nie jest to szarpanie), tak jakby przez ten moment ktoś trzymał mnie z tyłu za zderzak i nie pozwalał jechać. Jak silnik się zagrzeje ta nierówna praca jest mniej zauważalna, choć cały czas jest. Do tego silnik momentami „grzechocze” przy pewnych - wyższych - obrotach; dosyć głośno pracuje. Do tego nie kopci, komputer nie pokazuje również błędów.

Podjechałem do mechanika „po sąsiedzku”. W pierwszej kolejności wymieniłem filtr paliwa, jednak niewiele to dało. Podejrzenie padło na zawór EGR, finalnie jednak co do jego pracy nie ma zastrzeżeń. Trafiłem do Solid Garage – tam panowie poprawili przewód podciśnienia/ciśnienia (?) przy turbinie oraz dodatkowo wymienili czujnik ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej (podobno częsta usterka w Focusach mk2 powodująca szarpanie silnika). Usterka jednak pozostała. Mijały kolejne miesiące i kilometry, do tej nieprawidłowej pracy się przyzwyczaiłem i tak z nią jeździłem. W międzyczasie zmieniłem też mapę na 115KM.

Ostatnio trafiłem do gościa, który pomógł jednemu znajomemu. Auto zostawiłem na dwa dni. Facet posprawdzał parametry, wypalił DPFa, sprawdził wtryski, potwierdził również sprawność EGRa. Dodatkowo sprawdził czy rozrząd nie jest przestawiony, bo już mu się pomysły skończyły. To co wzbudziło jego podejrzenia, to ciśnienie, które pompuje turbina. Podobno „przy starcie zawór otwarty jest na maxa. Podczas jazdy pompuje do 300”, a dodatkowo słychać „spalanie stukowe” i w jego opinii „silnik jest przeładowany”. Na tym jednak się zatrzymał, bo „grzebanie w samochodzie ze zmienioną mapą nie ma sensu” – usterkę upatruje w mapie, na której przecież niejeden samochód jeździ (wystarczy poczytać wątek o podniesieniu mocy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Kazał wrócić do siebie po wgraniu softu z jakim auto wyjechało z fabryki i dopiero wtedy będzie szukał dalej. Jednak zanim cokolwiek będę robił (zwłaszcza zmieniał mapę na 95KM) to chcę skonsultować mój przypadek z kimś innym – znajomi polecali zakład na Naddnieprzańskiej i chyba tam się wybiorę. W każdym razie może ktoś z Was ma jakiś pomysł? Albo spotkał się z czymś takim? Szukałem podobnych historii na forum, ale nie znalazłem... Z góry dzięki.

Karol

dzemjablkowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2016, 20:11   #2
raptorf22
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-03-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus Mk.III kombi
Silnik: 1.6 TDCI 115 KM (upgrade z 95)
Rocznik: 2011
Postów: 148
Domyślnie Odp: 1,6 tdci - nierówno wchodzi na obroty

Jakie grzechotanie?co to za dzwięk?
raptorf22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2016, 07:07   #3
dzemjablkowy
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: focus mk3
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 14
Domyślnie Odp: 1,6 tdci - nierówno wchodzi na obroty

Cytat:
Napisał raptorf22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakie grzechotanie?co to za dzwięk?
Facet twierdzi, że to spalanie stukowe. A dźwięk... hmm... chyba od wtryskiwacza. Pojawia się mniej więcej przy 2,5-3 tys. obrotów.
dzemjablkowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2016, 08:57   #4
TBomek
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2015
Skąd: Opolskie
Model: Focus III kombi, Frozen White
Silnik: 1.6L Duratorq CR TC (115PS) - DV6,
Rocznik: 2012
Postów: 53
Domyślnie Odp: 1,6 tdci - nierówno wchodzi na obroty

Strzelam że to coś ze zmienną geometrią łopatek w turbo, może się zacina?
TBomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2016, 13:38   #5
raptorf22
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-03-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus Mk.III kombi
Silnik: 1.6 TDCI 115 KM (upgrade z 95)
Rocznik: 2011
Postów: 148
Domyślnie Odp: 1,6 tdci - nierówno wchodzi na obroty

Spalanie stukowe w klekocie? myślałem że to dotyczy tylko benzyny. Czy czasem to grzechotanie to nie wtrysk?
raptorf22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 16:35   #6
dzemjablkowy
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: focus mk3
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 14
Domyślnie Odp: 1,6 tdci - nierówno wchodzi na obroty

Cytat:
Napisał TBomek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Strzelam że to coś ze zmienną geometrią łopatek w turbo, może się zacina?
Zwrócę na to uwagę przy wizycie u jakiegoś speca. Co do samej turbiny, to tak jak pisałem koleś ma zastrzeżenia, że pompuje zbyt wysokie ciśnienie.

Cytat:
Napisał raptorf22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spalanie stukowe w klekocie? myślałem że to dotyczy tylko benzyny. Czy czasem to grzechotanie to nie wtrysk?
Facet twierdzi, że to spalanie stukowe. Że generalnie "silnik pracuje na granicy stuku".
Faktycznie przy ruszaniu zaterkocze czasami jak za mało da się gazu - tak na granicy zgaśnięcia/zduszenia silnika, a potem przy rozpędzaniu - powyżej 2,5 tys. obrotów, ale nie wiem czy to ten sam dźwięk (w sensie czy jego źródło jest to samo). A co do wtryskiwacza - to było moje pierwsze skojarzenie. Jeden z wtrysków ma korekcję na poziomie 1,5 (pozostałe jeśli dobrze pamiętam: 0,7 , 1,2 i 1,3).
dzemjablkowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2016, 17:12   #7
raptorf22
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-03-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus Mk.III kombi
Silnik: 1.6 TDCI 115 KM (upgrade z 95)
Rocznik: 2011
Postów: 148
Domyślnie Odp: 1,6 tdci - nierówno wchodzi na obroty

Ten dzwięk jest tylko jak jedziesz pod obciążonym silnikiem czy także na postoju jak wkręcisz do 2500 obr/min?
Nagraj najlepiej filmiki wrzuć tutaj, będzie słychać to może ktoś coś podpowie więcej.
Mój 1.6 tdci klekotał przy przyspieszaniu właśnie w zakresie 2-2,5 tys obr. jak nie były zaadaptowane wtryskiwacze po wgraniu 115KM, dzwięk niezbyt ciekawy.
raptorf22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 09:14   #8
Robak13
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-11-2015
Skąd: Wawa
Model: Focus Mk4
Silnik: 1,5 Ecoblue 120km
Rocznik: 2018
Postów: 16
Domyślnie Odp: 1,6 tdci - nierówno wchodzi na obroty

Witam,
Odkopie trochę temat, czy udało się rozwiązać problem bo mam podobne objawy, przy ok 2000 obr. na zimnym silniku przy delikatnym przyspieszaniu szarpie/dławi nim jakby nie dostawał paliwa albo łapał lewe powietrze.
Robak13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2018, 10:07   #9
mtl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI DPF (115 KM)
Rocznik: 2012
Postów: 333
Domyślnie Odp: 1,6 tdci - nierówno wchodzi na obroty

Ale numer, mnie też to wczoraj trafiło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Ewidentnie było czuć chwilowe bujnięcie w okolicach 2000 obrotów przy delikatnym przyspieszaniu. Jak się już rozgrzał z tych -8C to mu przeszło a dziś zachowywał się wzorowo. Zostały mi 3 tysiące do przeglądu, więc niedługo ponękam serwis w tej sprawie, choć nie spodziewam się przełomów.
mtl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2018, 23:34   #10
Fawa
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-03-2017
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI 95KM T3DA1L
Rocznik: 05.2011
Postów: 118
Domyślnie Odp: 1,6 tdci - nierówno wchodzi na obroty

mtl może włączyło się wypalanie DPF ?
Fawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.