Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne > Ford Transit i Tourneo Courier

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-02-2019, 23:28   #1
Cibor12
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 05-03-2013
Skąd: Warszawa/Serock
Model: Focus
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 1999
Postów: 33
Domyślnie 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Cześć. Mam salonowego tourneo w diesel 3k przebiegu. I mam parę uwag.

Jak rano wsiadam i odpalam to przez pierwsze parę sekun obroty faluja, wręcz skaczą.

Sprzęgło jak szybciej puszczę to na samym końcu strzela delikatnie, muszę powoli puszczać.

Jak jadę np na 4 biegu bez gazu obroty około 1300 i dodam gazu, czuc szarpniecie na silniku.

Tsc na ile wam pozwala? Bo mi na dużo mam wrażenie że na za dużo, bo i z pieskiem ruszę bez problemu, a na oblodzonym pod lekka górę (podjazd pod dom) jak wcisnalem gaz mocno TCS w ogóle nie zadziałał.

Jakie macie spalanie, u mnie komp pokazuje 5.8 L więcej trasy niż miasta.

Pozdrawiam Maciej


Ostatnio edytowane przez Cibor12 ; 02-02-2019 o 18:00
Cibor12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2019, 18:01   #2
Cibor12
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 05-03-2013
Skąd: Warszawa/Serock
Model: Focus
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 1999
Postów: 33
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu. Chyba problemy z salonowym samochode

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę poprawić tytuł swojego tematu na zgodny z zasadami Forum:
[/U]
Speedo
Lepiej?
Cibor12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2019, 12:43   #3
Andrzej98
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 06-02-2019
Skąd: Kraków
Model: Tourneo Courier MCA
Silnik: 1.5 TDCI Duratorq 100KM
Rocznik: 2018
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Mam podobne problemy. Nigdy wcześniej nie użytkowałem Forda ale w grudniu 2019 zakupiłem w salonie Couriera w dieslu wersja po liftingu. W tej chwili na liczniku ok 3 tys. Od początku przy zimnym silniku falowanie obrotów przez pierwsze parę minut. Na początku przy zimnym silniku przy zmianie biegu na dwójkę zdarzało się takie przyduszenie jakby mu paliwo odcinało. Ostatnio już tego nie obserwowałem. Miałem już parę nowych samochodów ale z taką sytuacją w nowym samochodzie nie miałem jeszcze do czynienia. Spalanie w tej chwili 5,6 średnie w cyklu nazwijmy to podmiejskim (dojazd do miasta ale bez stania w korkach). Spalanie na trasie do Austrii i z powrotem średnio 6,1 z boksem na dachu (max 120km/h). A teraz najciekawsze. Parę dni temu wyświetliła mi się kontrolka silnika (pomarańczowa). Właśnie wróciłem z serwisu i nie wiedzą co jest przyczyną. W serwisie mówili, że diagnostyka wyświetlała różne błędy ale nie wiedzą co jest przyczyną. Skasowali kontrolkę i mam obserwować. Jeśli błąd się powtórzy to należy się liczyć z pozostawieniem samochodu w serwisie przez kilka dni. Wracając do spalania - wersja 95KM sprzed liftingu spala średnio 5,1 (opinie użytkowników). Zastanówcie się dobrze przed zakupem tego modelu. To jest nowy silnik (oczywiście bazuje na poprzednim 1.5 TDCI) spełniający nową normę EURO 6.2. Nie pisałbym tego posta ale widzę, że ktoś inny ma podobne problemy.
Andrzej98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2019, 21:10   #4
Cibor12
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 05-03-2013
Skąd: Warszawa/Serock
Model: Focus
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 1999
Postów: 33
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Andrzej, też odczuwasz że ten silnik SALONOWY żyje własnym życiem. Mi też co i róż brakuje mocy, tcs w ogóle jak by nie działał, raz aż prawe koło zaczęło skakać góra dół jak szybciej ruszyłem. Zgubił trakcje od razu. Miałem Focusa 1 z tcs i nie było tam możliwości by gubil trakcje.

Nowy samochód a wychodzą cyrki...
Cibor12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2019, 11:14   #5
Andrzej98
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 06-02-2019
Skąd: Kraków
Model: Tourneo Courier MCA
Silnik: 1.5 TDCI Duratorq 100KM
Rocznik: 2018
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Nie mam uwag do tcs ale silnik nie podoba mi się. Przede wszystkim spalanie wg książki obsługi powinno być 4,7 max w mieście a u mnie w cyklu mieszanym ok 5,8. Kontynuując mój poprzedni wątek - kontrolka silnika, tak jak serwis przewidywał, zapaliła się po paru dniach. Samochód w serwisie chyba 5 dni. Twierdzili, że DPF był zapchany. Wgrali jakieś nowsze oprogramowanie do sterowania silnika, przepalili DPF-a na autostradzie. Tydzień po odbiorze samochodu i jakichś 200 km kontrolka silnika znowu się świeci. Próbowałem się umówić do tego samego serwisu ale nie nie odpowiadali na maile i nie oddzwaniali, wiec zmieniłem ASO. W poprzednim serwisie sami przyznali, że nie wiedzą jaka jest przyczyna notorycznego włączania się kontrolki. Na razie samochód 1,5 tygodnia w nowym ASO. Powymieniali jakieś czujniki i ma być dobrze. Niestety mam wątpliwości, czy tak będzie. Proszę o uwagi forumowiczów jakie mieli doświadczenia z filtrami dpf w silnikach 1,5 tdci a szczególnie w tym po liftingu od września 2018 spełniającego nową normę EURO 6.2. Przed zakupem na forach nie widziałem uwag odnośnie filtrów dpf w tych silnikach.
Andrzej98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2019, 10:46   #6
Andrzej98
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 06-02-2019
Skąd: Kraków
Model: Tourneo Courier MCA
Silnik: 1.5 TDCI Duratorq 100KM
Rocznik: 2018
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Ciąg dalszy tego co wyżej. W serwisie wymienili czujnik lambda i jeszcze jakiś inny związany z filtrem dpf. Wymienili też filtr dpf. Auto było w serwisie ponad 4 tygodnie. W tym czasie przybyło na liczniku prawie 500 km na testowanie. Na razie kontrolka nie zaświeciła się. Czasami gdy się zatrzymam to obroty są wyższe i słychać jakiś wiatrak intensywnie pracujący w silniku. Myślę, że to fitr dpf sie czyści. Wcześniej nie zauważyłem takiej sytuacji, więc może rzeczywiście system oczyszczania dpf-a nie działał przez te wadliwe czujniki. Mam wrażenie, że silnik pali jeszcze więcej paliwa. Przy ostatnim tankowaniu komputer pokazywał 6,2/100 natomiast rzeczywiste wyliczone zużycie było 6,5/100. To sporo jak na diesla.
Andrzej98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2019, 20:00   #7
Kamil.1983
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 04-03-2019
Skąd: Kraków
Model: Tourneo Couerier
Silnik: 1.5 tdci 100KM
Rocznik: 2019
Postów: 2
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Witajcie,
Mam ten sam silnik i objawów przez Ciebie opisywanych nie mam. Ja większość km robię w trasie. Twój post czytałem zanim odebrałem auto z salonu i bacznie się przyglądałem pracy silnika. Mam parę obserwacji. Ten wiatrak załącza się po dłuższej pracy w wyższych temperaturach i nie musi się to wiązać z wypalaniem DPF. Sprawdzałem to po długich trasach na których z pewnością DPF się oczyścił a pomimo to wiatrak się załącza gdy auto stanie w korku..jest to zwykle chłodzenie silnika. Co do spadku mocy to zaobserwowałem że zawsze towarzyszy to sytuacji gdy auto jest narażone na podmuchy silnego wiatru itp. po prostu elektronika powoduje zmniejszenie mocy silnika bo tak kontroluje stabilność auta na drodze. To jest bardzo wysokie auto. Jeśli nie czytałeś instrukcji zachęcam bo wbrew pozorom nie ma tam samych banałów i jest tam parę odpowiedzi .
Kamil.1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2019, 14:52   #8
Cibor12
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 05-03-2013
Skąd: Warszawa/Serock
Model: Focus
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 1999
Postów: 33
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Byłem ostatnio na 1 wymianie oleju. Zgłosiłem swoje uwagi, prócz wymiany oleju coś długo go trzymali pod kompem. Skutkiem tego jest ze samochód pali więcej 6.3L zmniejszyły się problemy ze sprzęgłem, ale ciągle coś jest.
Cibor12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2019, 11:01   #9
Andrzej98
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 06-02-2019
Skąd: Kraków
Model: Tourneo Courier MCA
Silnik: 1.5 TDCI Duratorq 100KM
Rocznik: 2018
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Witam,

Po wymianie DPF-a i czujników z nim związanych problemy z kontrolką i DPF-em ustąpiły. Chyba miałem pecha, że taki egzemplarz mi się trafił. Wygląda na to, że system wypalania DPF-a nie działał od zakupu nowego samochodu. Natomiast przy przebiegu 5,7 tys wyświetliła się kontrolka wymiany oleju. Najpierw chcieli mi wmówić w serwisie Forda, że to normalne i że mam płacić za tę wymianę oleju ale jednak uznali, że było to związane z wcześniejszą usterką systemu DPF i wymienili olej w ramach gwarancji. Dwa dni temu znowu wyświetliła się kontrolka wymiany oleju oraz chwilę później kontrolka serwisu silnika (przy przebiegu 12 tys). Tym razem to po prostu przegląd z wymianą oleju ale zasadniczo przegląd powinien być po 15 tys lub roku. U mnie jest po 12 tys i 9 miesiącach. Wg Forda to normalne i tak mają już te silniki.... Koszt przeglądu i wymiany oleju ok 550 zł. Jakoś mam wrażenie, że będą następne posty związane z tym silnikiem.
Andrzej98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2019, 08:03   #10
Donek123456
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 17-09-2019
Skąd: Mogilno
Model: Courier Transit
Silnik: 1.5
Rocznik: 2018
Postów: 5
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Mam identyczne probemy z moim transitem Courierem 1.5 75KM Rok 2018 z euro 6.2. Ten silnik to jakas porazka !!! Moj egzemplaz jest juz po raz 7 w serwisie. Serwis nie moze usunac usterki, co wiecej maja tak naprawde wy****ne w to !!! Szok jak moze taki serwis funkconowac. Z poczatku wmawiali mi ze zle jezdze, przy kolejnych razach stwierdzili ze to problem z filtrem DPF wymieniaja co chwile jakies czujniki a tak naprawde efektow brak. W tej chwili po przejechaniu 2500 km zapala sie kontrolka wymiany oleju.
Uwazam ze zostalismy mega oszukani podczas zakupu tego bubla!!! Teraz zostajemy z tym problemem sami.
W Twoim przypadku kiedy skasowali Cie 550 zl za wymiane oleju przy przebiegu 12000 km jest szczytem beszczelnosci !! Ta kontolka Ci sie zapalila poniewaz olej byl zlej jakosci. A byl zlej jakosci bo wypaanie filtra dpf doprowadzilo do rozrzedzenia oleju przez paliwo ktore dostalo sie do misy olejowej

Bump:
Donek123456 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.