Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-05-2021, 09:52   #21
Piotr..
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-02-2016
Skąd: Kielce
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 EB @ 207KM/318Nm + LPG
Rocznik: 2015
Postów: 195
Domyślnie Odp: Zapocona półoś przy skrzyni biegów 2.0 TDCi

Sam robiłeś czy u mechanika? Jeśli sam to podpowiesz co i jak po kolei trzeba zrobić, jakie potrzebne narzędzia? Czy na coś trzeba zwrócić szczególnie uwagę? Jakie założyłeś nowe uszczelniacze, oryginał czy jakiś zamiennik?

Piotr.. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2021, 12:44   #22
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,595
Domyślnie Odp: Zapocona półoś przy skrzyni biegów 2.0 TDCi

Robiłem sam, generalnie robota na jedno popołudnie, części ori zakładałem, bo ceny wcale nie są jakieś kosmiczne. Dodatkowo wymieniłem sobie olej w skrzyni. Na co zwrócić uwagę? Po pierwsze wybijanie półosi z piasty - idzie ciężko, trzeba uważać żeby nie uszkodzić gwintu półosi, ja uszkodziłem i musiałem szukać kogoś z tak dużą narzynką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Druga sprawa to dobrze wyciągnąć stary uszczelniacz tak by nie uszkodzić przylgni. No i potem nabicie równomiernie nowego jakimś dużym starym łożyskiem np. Ważne by nie bić na siłę i pilnować by równo siadło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No i co jeszcze? Hmmm, pewnie problemy mogą być przy wybiciu sworznia wahacza, trzeba uważać by nie uszkodzić gumy. Ja kupiłem sobie wszystkie nowe śruby: główna półosi, sworznia, podpory półosi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2021, 14:18   #23
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Zapocona półoś przy skrzyni biegów 2.0 TDCi

uszczelniacz wywalamy czymś tępym, nigdy śrubokrętem czy punktakiem bo zmasarzymy obwód siodła uszczelniacza
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.