Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-09-2019, 10:39   #1
m_t_t
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-04-2015
Skąd: Warszawa
Model: kuga mk2
Silnik: 1,5EB
Rocznik: 2015
Postów: 5
Domyślnie Akcja serwisowa 18S07

Witam wszystkich,

chciałem zapytać o Wasze zdanie w sprawie akcji serwisowej 1,5 EB 150 km - ASO wysłało mi parę dni temu info, że soft trzeba zmienić, bo może spalić sprzęgło :/ Ściema, żeby wyciągnąć kasę?

Szczerze mówiąc to mi z ASO nie po drodze (jak tylko gwarancja się skończyła, to długa od nich, bo ceny kosmos) a po drugie i tak ten silnik muli, więc jak mi obetną moment, to mnie syn chyba na hulajnodze wyprzedzi :-D

Ze znajomym gadałem mechanikiem, to stwierdził, żeby jeździć aż sprzęgło padnie, to się wymieni na cokolwiek z allegro i lepiej tak zrobić, jak w sofcie grzebać zawczasu, bo w sumie to nie wiadomo, czy padnie :-D Ktoś też tak myśli?

Pozdrawiam!

mtt

m_t_t jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2019, 11:16   #2
elfi
ford::advanced
 
Imię: Daro
Zarejestrowany: 03-01-2014
Skąd: ZG
Model: Ford Kuga 1.5 Titanium
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 339
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa - soft/sprzęgło

Akcja serwisowa jest na koszt producenta. Może być wada fabryczna.
elfi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2019, 13:28   #3
razes
ford::advanced
 
Avatar razes
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-10-2012
Skąd: Szczecin
Model: Kuga Mk2
Silnik: 1.5 EB 150 -> 190 KM
Rocznik: 2019
Postów: 214
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa - soft/sprzęgło

Jak nie masz już gwarancji, to nie musisz tego robić. Ja bym nie robił. Choć o ile wiem to zmiana softu powoduje, że dopiero gdy sterownik silnika "wykryje" nadmierny, szkodliwy (zbyt długi) poślizg sprzęgła to dopiero wtedy zmniejszy na moment parametry silnika (moc, moment) żeby nie zniszczyć sprzęgła. Przy normalnej eksploatacji tego nie powinieneś wyczuć.
A jak wg Ciebie silnik 1.5 muli - to tylko chip Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. !!
razes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2019, 14:02   #4
elfi
ford::advanced
 
Imię: Daro
Zarejestrowany: 03-01-2014
Skąd: ZG
Model: Ford Kuga 1.5 Titanium
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 339
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa - soft/sprzęgło

Cytat:
Napisał razes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak nie masz już gwarancji, to nie musisz tego robić. Ja bym nie robił. Choć o ile wiem to zmiana softu powoduje, że dopiero gdy sterownik silnika "wykryje" nadmierny, szkodliwy (zbyt długi) poślizg sprzęgła to dopiero wtedy zmniejszy na moment parametry silnika (moc, moment)
Nie no, super rada. Lepiej niech sprzęgło się spali, najlepiej z właścicielem.
Byłem na tej akcji i nic mi nie wgrali. Najpierw sprawdzają, a później dopiero wgrywają. Powtarzam:jeśli to wada fabryczna(a tak w tym przypadku jest) to naprawa jest za darmo!
Nie ma jak fachowi doradcy...

Ostatnio edytowane przez elfi ; 10-09-2019 o 15:12
elfi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.