Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-09-2015, 13:24   #31
Rootmaster
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 25-07-2015
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania

Ja dołożyłem sobie czujniki parkowania z tyłu pomimo braku fabrycznej wiązki więc jak czytam komentarze typu "od ASO otrzymałem odpowiedź "Nie ma możliwości zamontowania fabrycznych czujników"" to śmiać mi się chce z tego podejścia ASO do klienta. Musiałem robić wszystko od podstaw ale jest to do wykonania i nie wymaga aż tyle pracy ile mogłoby się wydawać. Kupiłem całą wiązkę z innego samochodu który tą opcję posiadał za 200 zł i poprowadziłem to co potrzebne. Dołożyłem oczywiście moduł również zakupiony na aukcji za 200 zł, później aktywowałem opcję w komputerze programem FoCCCus i wszystko działa wyśmienicie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam graficzne i dźwiękowe powiadomienie o przeszkodzie.
Pozdrawiam i służę pomocą w razie pytań.

Rootmaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2015, 15:51   #32
rubik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-09-2008
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1,6 benzyna 125 KM
Rocznik: 2011
Postów: 18
Domyślnie Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania

Czy moduł parkowania na sam tył ma tylko dwie złączki z pinami (środkowa jest pusta)?

Tak właśnie wygląda moduł z oznaczeniami BM5T-15K866-AH, który jest dostępny na miejscu (ostatnia litera oznaczenia ma znaczenie?) - moduł będzie pasował do Focusa MK3?

pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez rubik ; 07-09-2015 o 16:17
rubik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2015, 20:19   #33
Rootmaster
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 25-07-2015
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania

Moduł ma trzy złączki ale do działania tylnych czujników wystarczą tylko dwie. Środkowa jest niepotrzebna. Ja zamontowałem moduł o oznaczeniu BM5T-15K866-AN, więc radzę Ci taki kupić bo na pewno będzie działał. Więcej informacji znajdziesz na rosyjskim forum wg 1 postu. Wrzuć do go [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
i wszystkiego się dowiesz. Jest tam dużo wiedzy która mi się przydała przy montowaniu czujników od podstaw łącznie z pociągnięciem instalacji z przodu od komputera.
Pozdrawiam i powodzenia

Ostatnio edytowane przez Rootmaster ; 07-09-2015 o 20:28
Rootmaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2015, 14:45   #34
rubik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-09-2008
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1,6 benzyna 125 KM
Rocznik: 2011
Postów: 18
Domyślnie Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania

Dla drugiego ASO dołożenie czujników jest możliwe ale kosztowne:
"Doposażenie czujników fabrycznych to koszt powyżej 2000,00 brutto"
i polecają alternatywny za 800-900 zł

Ja już nabyłem czujniki/wiązkę/moduł i jutro dzięki uprzejmości jednego z Kolegów z Forum mam nadzieję uruchomić system.
rubik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2015, 19:15   #35
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania

Cytat:
Napisał rubik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja już nabyłem czujniki/wiązkę/moduł i jutro dzięki uprzejmości jednego z Kolegów z Forum mam nadzieję uruchomić system.
Ile Cię to kosztować będzie w porównaniu do cen ASO?
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2015, 19:23   #36
rubik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-09-2008
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1,6 benzyna 125 KM
Rocznik: 2011
Postów: 18
Domyślnie Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania

Wiązka 100, czujniki wraz z koszyczkami w kolorze auta 4*100 (już szukałem osobno czujników, były za 80 ale bez koszyczków, a koszyczki 30), moduł 150

Czyli do tej pory 650, do tego dojdzie uruchomienie modułu oraz montaż w zderzaku (można to zrobić to samemu jak się potrafi ściągnąć zderzak - ja nie potrafię)

Jak się wszystko uda to będę miał oryginalny system parkowania w cenie "dokładanego"
rubik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2015, 20:10   #37
rubik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-09-2008
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1,6 benzyna 125 KM
Rocznik: 2011
Postów: 18
Domyślnie Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania

Moduł założony i uruchomiony dzięki pomocy Kolegi krystianen z forum. Co ciekawe, system dopiero po kilku minutach (początkowo byłem trochę załamany - było tylko pikanie) uruchomił wyświetlacz cofania na środkowej konsoli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po uruchomieniu systemu musiałem odpiąć czujniki gdyż dopiero będę je montował w zderzaku (obecnie wyświetla błąd który powinien zniknąć po ponownym podłączeniu wiązki).

Dam znać jak zamontuję czujniki w zderzaku.

Wymieniliśmy też moduł BT - moje autko teraz mówi do mnie po polsku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega krystianen uruchomił też automatyczną blokadę drzwi > 7km/h oraz światła skandynawskie.

Te modyfikacje opiszę:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
rubik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2015, 21:57   #38
jadja
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 2011 Trend
Silnik: benzyna 1,6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 303
Domyślnie Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania

Fajnie ,że Cię to cieszy - ale mnie dopiero zadowolił montaż radia chińskiego na Androidzie z bluetoothem i oczywiście telefonem, 8" dotykowym panelem, telewizją, nawigacją (dowolną pracującą pod Androidem np sygic), odtwarzaczam wszelkich plików video i audio oraz wszelkich dodatków pracujących pod androidem, także poczty i internetu (przy wifi np z telefonu jest internet), gry i ponadto oczywiście radio z piękną aranżacją na ekranie i zapamiętywaniem 30 stacji. Ponadto dołożyłem kamerę cofania (dowolną a niekoniecznie tą drogą od forda) i działa bez modułu forda. Teraz cofam patrząc tylko w kolorowy ekran. Czujniki dodane z tą kamerą, przy numerze rejestracyjnym generują piski. Na ekranie oprócz obrazu mam także "drabinkę" z wyświetlaniem odległości. Samo radio łatwo jest wymienić. Trochę trudu z kamerą cofania. Radio i telefon oczywiście sterują się z kierownicy. Całość to ok 1800 zł - zależnie od ceny dolara.
jadja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2015, 23:16   #39
krystianen
FCP member
 
Avatar krystianen
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2013
Skąd: Poznań - Swarzędz
Model: Ford FOCUS MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM - POWERSHIFT
Rocznik: 2013
Postów: 663
Domyślnie Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania

Cytat:
Napisał jadja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fajnie ,że Cię to cieszy - ale mnie dopiero zadowolił montaż radia chińskiego na Androidzie z bluetoothem i oczywiście telefonem, 8" dotykowym panelem, telewizją, nawigacją (dowolną pracującą pod Androidem np sygic), odtwarzaczam wszelkich plików video i audio oraz wszelkich dodatków pracujących pod androidem, także poczty i internetu (przy wifi np z telefonu jest internet), gry i ponadto oczywiście radio z piękną aranżacją na ekranie i zapamiętywaniem 30 stacji. Ponadto dołożyłem kamerę cofania (dowolną a niekoniecznie tą drogą od forda) i działa bez modułu forda. Teraz cofam patrząc tylko w kolorowy ekran. Czujniki dodane z tą kamerą, przy numerze rejestracyjnym generują piski. Na ekranie oprócz obrazu mam także "drabinkę" z wyświetlaniem odległości. Samo radio łatwo jest wymienić. Trochę trudu z kamerą cofania. Radio i telefon oczywiście sterują się z kierownicy. Całość to ok 1800 zł - zależnie od ceny dolara.
Moze kolega podać model lub link do tego Chinskiego radia??
krystianen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2015, 18:15   #40
jadja
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 2011 Trend
Silnik: benzyna 1,6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 303
Domyślnie Odp: montaz fabrycznych czujników parkowania

nie chcę podawać konkretnego radia. Każdy ma swój gust i upodobania np Android czy windows, wygląd itp. Dlatego wystarczy wejść na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wpisać w szukajkę ford focus radio i wyskoczy ich mnóstwo w różnych cenach. Można kupić i na Allegro ale tu ceny są wyższe. Drobna uwaga - zamówić można dodatkowo, by była telewizja DTV z MPEG4 (standard polski), ale nie odtwarzają telewizji HD, w związku z tym nie ma np TVP1 i 2. Ja radzę sobie dodatkowym, maleńkim tunerkiem telewizyjnym po WiFi i aplikacją siano.apk w radiu i wtedy mam wszystkie programy. Można także radio dodatkowo zamówić z opcją karty SIM, i mamy wtedy bezpośrednio internet w samochodzie.
jadja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
awarie , pdc


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.