Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-09-2016, 10:40   #71
traper2000
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 01-07-2010
Skąd: WrocLOVE
Model: Kuga MK2
Silnik: 1.5 Ecoboost 176KM
Rocznik: 2018
Postów: 92
Domyślnie Odp: Tunel środkowy - wymiana na wersję z podłokietnikiem

U mnie mieszek z ramką pasował.
A co do innego odcieniu koloru plastiku z poprzedniego posta to go pomalowałem czarnym matowym motipem (wcześniej zmatowałem papierem i położyłem podkład aerozolem). Teraz wygląda fajnie i nawiązuje np do panelu radia i bocznych kratek nawiewu.

traper2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2016, 13:15   #72
saddamck
ford::beginner
 
Avatar saddamck
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-08-2015
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1,6
Rocznik: 2006
Postów: 14
Domyślnie Odp: Tunel środkowy - wymiana na wersję z podłokietnikiem

Hej,
również chciałbym wymienić w swoim focusie mk3 2011 tunel środkowy z wersji bez podłokietnika na wersję z podłokietnikiem. Chciałbym kierować się instrukcją którą zamieścił kolega -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wynika z niej, iż muszę zakupić:
-2 boczki(są krótsze od tych z otwartego tunelu i inaczej mocowane do tunelu)
-Plastik widoczny u góry pośrodku, mocowany przed dźwignią po lewej stronie panelu klimy
-Plastik lakierowany z mieszkiem lewarka (kupując zwróćcie uwagę na kolory, jest kilka)
-Lakierowany plastik prawej strony (widoczny na zdjęciu z zielona nalepką)
-Mały prawie kwadratowy element przez który będzie wychodziła dźwignia ręcznego
-Dźwignia ręcznego Z
-Metalowy element mocujący cały tunel do podłogi

Jestem wstępnie dogadany z allegrowiczem od tego tunelu -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
iż jest mi w stanie sprzedać w cenie 800zł następujący pakiet:
-tunel
-boczki długie
-ręczny
-blszka mocowania (element mocujący)
-lewarek do skrzyni biegów
-kwadracik od ręcznego
-ramki mamy czarne
-mocowanie tunelu

Jeśli dobrze rozumiem do tego zestawu brakowałoby mi:
-Plastik widoczny u góry pośrodku, mocowany przed dźwignią po lewej stronie panelu klimy
-Plastik lakierowany z mieszkiem lewarka

Czy możecie mi pomóc znaleźć brakujące elementy np. na allegro? Nie mam pojęcia jak zabrać się za szukanie.
I powiedźcie mi, czy cena tego pakietu jest dobra? Ew. znacie kogoś kto sprzedaje w tym momencie takie gotowe pakiety do wymiany?
saddamck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2016, 17:45   #73
jadja
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 2011 Trend
Silnik: benzyna 1,6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 303
Domyślnie Odp: Tunel środkowy - wymiana na wersję z podłokietnikiem

Ja też wymieniałem. Plastik z mieszkiem lewarka, jak i cały lewarek nie jest potrzebny, ale plastik wokół mieszka może różnić się kolorystycznie od reszty. Na to zwróć uwagę. Przy montażu dałem radę przełożyć wszystko bez demontażu gałki zmiany biegów, mieszka i tego plastiku wokół niego. Można bez zdejmowania.

Ostatnio edytowane przez jadja ; 11-10-2016 o 17:52
jadja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2016, 20:40   #74
Teisejas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus Mk3 Turnier
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 337
Domyślnie Odp: Tunel środkowy - wymiana na wersję z podłokietnikiem

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - 800 zł to moim zdaniem cena zdecydowanie przesadzona. Ja kupiłem wszystko za 350 zł. Okazje na allegro czasem się zdarzają tylko trzeba trochę poczekać i regularnie sprawdzać oferty. Teraz możesz zobacz sobie tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - za 250 zł masz podłokietnik z plastikami, które najtrudniej dostać. O resztę trzeba byłoby dopytać, ale jest prawdopodobne, że też sprzedający ma te graty. Te oferty z kompletnie rozebranymi podłokietnikami za 200-300 zł są już dobrych kilkanaście miesięcy, bo niektóre jeszcze kojarzę z czasu kiedy szukałem dla siebie. Lepiej w nie zresztą nie wchodzić bo skompletowanie całości u różnych sprzedawców może być trudne, no i cenowo wyjdzie niekorzystnie.

I potwierdzam, to co napisał kol. jadja - ramki mieszka nie trzeba wymieniać i wszystko się da przełożyć w ogóle bez jej wyciągania.
__________________
Ford Focus Mk2 1.8 TDCI '05 -> Ford Focus Mk3 1.6 TDCI '11
Teisejas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2016, 19:39   #75
saddamck
ford::beginner
 
Avatar saddamck
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-08-2015
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1,6
Rocznik: 2006
Postów: 14
Domyślnie Odp: Tunel środkowy - wymiana na wersję z podłokietnikiem

A powiedźcie może, znacie może numery części? Albo znacie jakiś sposób abym znalazł sobie te numery części? B tunel czy ręczny to wiadomo że sobie znajdę na różnych aukcjach, ale te inne plastiki to raczej będzie ciężko wpisując "plastik focus mk3" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
saddamck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2016, 13:51   #76
lukasz.kaz
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-03-2016
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MkIII
Silnik: 1.6 TDCi 95 KM
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Tunel środkowy - wymiana na wersję z podłokietnikiem

Nie mieliście wrażenia, że po wymianie tunelu hamulec ręczny słabiej trzyma? Nakrętki regulacyjne w starej dźwigni miałem mniej więcej na połowie śruby. Teraz mam dokręcone do końca śruby i ręczny łapie od 4 ząbka a przy większych górkach trzeba zaciągać nawet na 7. Jest gdzieś jeszcze jakaś regulacja?
lukasz.kaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 12:19   #77
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Tunel środkowy - wymiana na wersję z podłokietnikiem

Cytat:
Napisał traper2000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mimo sukcesu jedna rzecz mi nie pasuje - kolor listwy ozdobnej srebrno-szarej po prawej stronie tunelu jest inny, ciemniejszy od tych w moim focusie i jest to widoczne, szczególnie na styku tej listwy i ramki z mieszkiem.
Czy ma ktoś nr fabryczny tego elementu ale pomalowanego na tan jaśniejszy odcień szarego?
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2017, 08:53   #78
adam1985
ford::advanced
 
Avatar adam1985
 
Zarejestrowany: 02-10-2008
Skąd: przedbórz
Model: Ford Focus mk 3
Silnik: 1.6 TDCI 115 PS
Rocznik: 2012
Postów: 203
Domyślnie Odp: Tunel środkowy - wymiana na wersję z podłokietnikiem

Cytat:
Napisał Teisejas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Te oferty z kompletnie rozebranymi podłokietnikami za 200-300 zł są już dobrych kilkanaście miesięcy
wlasnie ja nie wiedzialem ile to zachodu i kupiel goly podlokietnik za jedyne 150 zeta i teraz nie wiem jak go skompletowac.


Teraz pytanie, jak, skad skompletowac te wszystkie elementy?
Cytat:
Napisał saddamck Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-tunel
-boczki długie
-ręczny
-blszka mocowania (element mocujący)
-lewarek do skrzyni biegów
-kwadracik od ręcznego
-ramki mamy czarne
-mocowanie tunelu
adam1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2017, 09:05   #79
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Tunel środkowy - wymiana na wersję z podłokietnikiem

Kolego szukaj na Alle jest jeden sprzedawca ma wszystko co potrzeba (jedyny minus to to że jest drogi ale ma ładne części tzn nie zniszczone) i mają pojęcie podczas rozbiórki aut. Elementy dostarczone ze wszystkimi detalami, bdb zabezpieczone.

EDIT:
Po fakcie doczytałem, że masz mk2, w tym przypadku nie wiem czy ten sprzedawca pomoże.
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.

Ostatnio edytowane przez maciej_b ; 06-01-2017 o 09:33
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2017, 09:39   #80
adam1985
ford::advanced
 
Avatar adam1985
 
Zarejestrowany: 02-10-2008
Skąd: przedbórz
Model: Ford Focus mk 3
Silnik: 1.6 TDCI 115 PS
Rocznik: 2012
Postów: 203
Domyślnie Odp: Tunel środkowy - wymiana na wersję z podłokietnikiem

Cytat:
Napisał maciej_b Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po fakcie doczytałem, że masz mk2, w tym przypadku nie wiem czy ten sprzedawca pomoże.
mam mk3( nie zaktualizowalem danych w profilu). Przeszukalem juz allegro i znalazlem dzwignie recznego , zaslepke recznego i zaslepke pod gniazdo 12v. Jeszcze potrzebuje tych dlugich boczkow tak?
adam1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.