Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|małopolska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-07-2010, 19:32   #1
anhelli
 
Postów: n/a
Domyślnie Ford & Motorcraft (S&S) - Piastowska 20 - przestroga

Witam,
jestem nowym forumowiczem. Od roku jestem właścicielem Focusa MK1 1.6 Zetec. Na wstępie chciałbym poinformować Szanownych forumowiczów o moich perypetiach z firmą "S & S Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Sp. z o.o. ul. Piastowska 20 w Krakowie".

Będzie długooo...

Serwis ten został mi polecony przez znajomego jak rzetelny i fachowy. Na wiosnę, gdy planowałem już wakacje (samochodem) w Chorwacji oddałem do nich samochód z prośbą o przygotowanie do dłuższej podróży, wymianę lub uzupełnienie wszystkich płynów, wymianę filtrów, świec, klocków hamul. itp. itd. oraz przygotowanie klimatyzacji do podróży odgrzybienie i uzupełnienie czynnika.
Prace trwały 2 dni i wymieniono (podobno) co potrzeba, tak że łączny rachunek opiewał na kwotę ok. 3200 zł.

Pierwsze problemy rozpoczęły się miesiąc po odebraniu samochodu, gdy zaczęły się obfite deszcze. Najpierw doszło do pierwszego zalania samochodu, potem do kolejnego - tak, że woda stała w miejscu pasażera na głębokość 1,5 cm. Na forum dowiedziałem się, że przyczyną może być nieszczelne podszybie po wymianie filtra przeciwpyłkowego i okazało się, że TAK!

Napisałem do nich pisemko:
W dniach 18.05 oraz 2.06.2010, podczas intensywnych opadów deszczu, doszło do kilkakrotnego zalania samochodu, która dostała się do wewnątrz przez nieszczelność przedniej szyby, powodując powstanie kałuży po stronie pasażera. Przeciek ów powstał na wskutek niewłaściwego montażu elementu zabezpieczającego filtr przeciwpyłowy - podszybia. W dn. 2.06. zgłosiłem w serwisie usterkę, będąc przekonany, iż wynikła ona z samoistnego uszkodzenia tej części. Jednakże po zdemontowaniu jej okazało się, że element podszybia podczas wykonywania usługi wymiany filtra, został niewłaściwie i niedbale zamontowany, tj.:

- wyłamane klipsy podtrzymujące i dociskające podszybie zostały zastąpione [!] jakąś masą łączącą (punktowo, w 2. miejscach),
- nie wyczyszczono i nie zabezpieczono [!] miejsca łączenia elementu plastikowego podszybia z krawędzią szyby,
- ponadto nie usunięto zalegających liści i śmieci wokół filtra, powodujące brak odpływu wody.

Efektem tego była spora szpara, która powstała w miejscu połączenia szyby z plastikowym podszybiem. Woda dostała się natychmiast do wnętrza samochodu, powodując jego zalanie i parowanie podczas jazdy (zagrożenie).

W związku z powyższym, zgłosiłem reklamację powołując się zgodnie z art. 8 ust. 2 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r. (Dz. U. 141 poz. 1176).

Oczekiwałem usunięcia usterki powodującej dostawanie się wody do wnętrza pojazdu, polegającej na wymianie całego elementu podszybia (podszybie, klipsy, prowadnice itp.) wraz z jego właściwym oczyszczeniem i uszczelnieniem również zabezpieczeniem elementu podszybia po stronie kierowcy.

Niestety nie doszło miedzy nami do porozumienia i musiałem zakupić nowe podszybie za ok. 150 zł. (wcześniej zapłaciłem za tenże filtr i jego wymianę). Wymiana polegała więc na oderwaniu starego podszybia, włożeniu nowego filtra i przyciśnięciu z powrotem podszybia (!?). Pan Szef poinformował mnie łaskawie, że przecież nie wziął pieniędzy za usługę przyklejenia podszybia. To nic, że zalało mi auto...

Poniżej załączam fotki, które zrobiłem po usłudze rozebrania elementu podszybia i wymianie filtra:


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając
tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając
tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając
tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając
tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając
tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Być może jest to głupstwo, ale pokazuje lekceważące podejście do klienta. Kolejna rzecz, która mnie oburzyła to klimatyzacja. Wyczyścili i nabili mi klimę, ale klima wyłącza się, gdy temp. osiągnie powyżej 27 stopni. Zgłaszałem problem i byłem u nich, ale mechanik olał mnie, bo akurat było ok. 24 stopni i klima (chwilowo) działała, więc " nie ma problemu". Dzięki temu spędziłem 39 godzinną podróż przez Chorwację, Czarnogórę, Bośnię, ... z mokrym podkoszulkiem i wściekłą rodziną. Chciałem nawet do nich pojechać po powrocie, ale odpuszczę sobie. Do sądu też nie pójdę, a przy kolejnym serwisowaniu auta zapewne dowiem się, co jeszcze fACHOWCY z Piastowskiej spaprali..

Mam nadzieję, że nie "natniecie" się na tego typu serwisy, które robią z klientów frajerów - jak ze mnie. Firmę S & S przy Piastowskiej omijam szerokim łukiem.

Pozdrawiam

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2010, 11:30   #2
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: Ford & Motorcraft (S&S) - Piastowska 20 - przestroga

ja kilka razy mówiłem już że ten serwis to się nadaje do wymiany klocków hamulcowych czy oleju - żadne inne rzeczy nie wchodzą w grę bo odwalają straszną fuszerę.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2010, 21:50   #3
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie Odp: Ford & Motorcraft (S&S) - Piastowska 20 - przestroga

Struna jeszcze dodaj, że części to ode mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2010, 08:39   #4
barmazu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-08-2010
Skąd: Kraków
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ford & Motorcraft (S&S) - Piastowska 20 - przestroga

Co w takim razie polecacie?
barmazu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2010, 15:23   #5
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: Ford & Motorcraft (S&S) - Piastowska 20 - przestroga

zależy do jakiego zakresu prac, do klimy to ja polecę zakład w modlniczce ( vis a vis Leroy Merlin )
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2010, 21:45   #6
barmazu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-08-2010
Skąd: Kraków
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ford & Motorcraft (S&S) - Piastowska 20 - przestroga

Dobre pytanie, śmierdzi mi w kabinie spalinami jak włączę nawiew ciepłego powietrza a samochód stoi. Więc generalnie diagnostyka układu wydechowego chyba... Potrzebuje tego szybko i pewnie.
barmazu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2010, 11:37   #7
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: Ford & Motorcraft (S&S) - Piastowska 20 - przestroga

old-car na siemaszki albo zakład na kuźnicy kołłątajowskiej w kwestii wydechów bym mógł polecić.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2010, 13:26   #8
barmazu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-08-2010
Skąd: Kraków
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ford & Motorcraft (S&S) - Piastowska 20 - przestroga

Dzięki Struna, obadam.
barmazu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2010, 10:29   #9
misiek
ford::professional
 
Avatar misiek
 
Zarejestrowany: 25-06-2004
Skąd: Kraków
Model: fazer 1000, mondeo mk3 ghia
Silnik: 1.0, 2.0 TDCi
Rocznik: 2004, 2005
Postów: 1,976
Domyślnie Odp: Ford & Motorcraft (S&S) - Piastowska 20 - przestroga

Ja to juz przy pierwszym fordzie po probie umowienia sie z ss stwierdzilem ze nie mam pewnosci czy do nich pojade. Zdecydowalem sie, ale na szczescie do samej uslugi nie doszlo, bo jak mnie pamiec nie myli zostalem "olany".

Koszystalem z ABC fokusa, przy 29 listopada (na przeciw pradniczanki). NIe najtaniej, ale bylem zadowolony. Ostatni raz przynajmniej rok temu.

Tlumiki na kuznicy to zaklad stary jak świat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
misiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2010, 07:21   #10
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie Odp: Ford & Motorcraft (S&S) - Piastowska 20 - przestroga

old car to dramat jest, brak gwarancji problem z rachunkami olewanie klienta.
zresztą wieczorkiem jak niezapomę zapodam jaką mi plecionkę ząłożyli co to prześwitu po wycięciu miała ok 1,5 cm2 .

a tłumiki mają w wersji zrób to sam czyli arkusz blachy władowane wełny do środka i ładna końcówka . zdecydowanie nei polecam.
Może w Kochanowie działają lepiej
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.