Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-04-2013, 16:59   #1181
dariusz060585
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 01-02-2012
Model: Ford Mondeo TDCI
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 8
Post Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam.A ktoś mi powie moze jaka ta podkładka powinna być gruba do forda mondeo 2,0l TDCI 130KM 2002r?? bo u mnie znalazlem to ze sie rózniły;/ i tez znalazłem sklep gdzie mozna kupić ale różna grubość;/

dariusz060585 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 18:40   #1182
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Czesc,
tam są podkładki stalowe (są one w 90% mondeo)
czy też miedziane?

jezeli stalowe to nr ich to: 9001-850B i taki numer musisz kupic.
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2013, 21:26   #1183
puniu01
ford::advanced
 
Avatar puniu01
 
Zarejestrowany: 26-10-2011
Skąd: Brzeg
Model: Mondeo MKIII pakiet RS
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 215
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Witam koledzy, dzisiaj mnie rowniez dopadla migajaca sprezynka. Podczas pzyspieszania z 4 na 5 auto szarpnelo i zaczela mrugac sprezynka. Auto stracilo na mocy ale da sie nim w miare jezdzic. Gasilem auto, odlaczalem aku i nic, sprezynka dalej mruga. Wtryski byly regenerowane 1,5 roku temu. Auto glosniej klekocze przy ruszaniu. Czy znowu wtryski do regeneracji? nie podlaczalem jeszcze auto pod komputer. Czy podpiecie pod komputer i wykasowanie bledu rozwiaze moj problem?

P.s
Wczesniej zdarzylo mi sie kilka razy ze podczas odpalania auta zaczela mrugac sprezynka ale ponowne zgaszenie i uruchomienia auta pomagalo. Dzisiaj juz to nie przynioslo efektu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bede wam wdzieczny za odpowiedz, mozliwe ze moj problem jest opisany we wczesniejszych postach ale nie mam juz sil czytac. Jestem zalamany

Bump: Zapomnialbym dodac, auto odpala bez problemu czy to na zimnym czy cieplym
puniu01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2013, 22:52   #1184
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Podepnij komputer, i od razu zrób próbę przelewową (a najlepiej próba przelewowa fizyczna wraz z prawdzeniem korekt).

Jeżeli wtryski są uszkodzone to wykasowanie błędu nie pomoże, będzie on poprostu wracał przy każdym depnięciu mocniej na gaz.
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2013, 08:24   #1185
dmisieekk
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Skąd: Zawiercie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 tdci 115hp
Rocznik: 2003
Postów: 83
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał puniu01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam koledzy, dzisiaj mnie rowniez dopadla migajaca sprezynka. Podczas pzyspieszania z 4 na 5 auto szarpnelo i zaczela mrugac sprezynka. Auto stracilo na mocy ale da sie nim w miare jezdzic. Gasilem auto, odlaczalem aku i nic, sprezynka dalej mruga. Wtryski byly regenerowane 1,5 roku temu. Auto glosniej klekocze przy ruszaniu. Czy znowu wtryski do regeneracji? nie podlaczalem jeszcze auto pod komputer. Czy podpiecie pod komputer i wykasowanie bledu rozwiaze moj problem?

P.s
Wczesniej zdarzylo mi sie kilka razy ze podczas odpalania auta zaczela mrugac sprezynka ale ponowne zgaszenie i uruchomienia auta pomagalo. Dzisiaj juz to nie przynioslo efektu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bede wam wdzieczny za odpowiedz, mozliwe ze moj problem jest opisany we wczesniejszych postach ale nie mam juz sil czytac. Jestem zalamany

Bump: Zapomnialbym dodac, auto odpala bez problemu czy to na zimnym czy cieplym
Wpisanie nowych kodów do ECU załatwi sprawę.
dmisieekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2013, 10:13   #1186
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Też mi się wydaje że to kwestia "zgubienia" kodów przez ECU dlatego że nie masz problemów z odpaleniem silnika. Jeszcze jedno pytanie się nasuwa: kiedy ostatni raz wymieniałeś filtr paliwa?
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2013, 10:42   #1187
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też mi się wydaje że to kwestia "zgubienia" kodów przez ECU dlatego że nie masz problemów z odpaleniem silnika. Jeszcze jedno pytanie się nasuwa: kiedy ostatni raz wymieniałeś filtr paliwa?

Ha, ha ha żeby to było takie proste.
Niestety nie pomoże.
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2013, 12:48   #1188
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Możesz uzasadnić swoją "radość"? Bo na razie to nic nie wnosisz do wątku prócz zamieszania.
PS. Dla twojej wiadomości - choć wątpię żeby to Cię przekonało jako osobę która uważa siebie za wszechwiedzącego w kwestii migającej "sprężynki" - identyczny przypadek miałem w swoim mondolocie z tego samego rocznika co kolega i było temu winne "zgubienie" kodu przez ECU. Było to z 3 albo 4 lata temu i do tej pory zero problemów pomimo przejechania prawie 100 tyś km.
Problem z zapchanym filtrem paliwa też był już poruszany na tym forum kilka razy i się b. podobnie objawiał. Więc proszę już nie wyskakuj za każdym razem z hasłem "wtryski do wymiany" jak ktoś tylko napisze, że ma migającą "sprężynkę".
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2013, 12:51   #1189
krzysztof 28
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

witam jestem tu pierwszy raz gdyż od dwóch miesięcy jestem posiadaczem forda mondeo mk4 2008 r. 2.0 he duratec ( chyba tak ) i od pewnego czasu nie chce mi odpalić na komputerze w znajomym warsztacie okazało się że jest błąd czujnika spalania stukowego rząd pierwszy (chyba tak to było napisane). prosił bym was o pomoc w ustaleniu przyczyny i co robićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2013, 13:17   #1190
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Krzysztof witamy Cie serdecznie.
Ten wątek dotyczy aut z silnikiem diesel`a a Ty masz jak widzę silnik benzynowy, dlatego znajdź wątek odpowiadającym twojemu silnikowi w wyszukiwarce.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , migająca sprężynka , mk3 , mondeo , nie odpala , pompa wtryskowa , tdci , wtryskiwacze


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.