Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2012, 01:05   #1001
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

sorry mario ale nie obraż się bo to co piszesz było omawiane wielokrotnie
Cytat:
Napisał 12345mario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba jednak delikatnie zebrać kołnierz altka ok.3-4mm (ten wystający), bo kółko nie dochodzi do końca (opiera się na obudowie altka.
właśnie dokładnie to co powyżej


Cytat:
Napisał 12345mario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zauważcie jednak, że nie jest to kółko z tłumikiem drgań, a ze sprzęgłem. Co to znaczy? Ano to, że nie tłumi ono de fakto drgań, a powoduje kręcenie się kółka w przypadku zatarcia łożyska/łożysk na altku. Czyli nie jest tak jak w przypadku koła pasowego wału korbowego (metal/guma/metal). Zaciera się łożysko=następuje zerwanie sprzęgła i koło kręci się dalej, nie uszkadzając paska.
nikt nie pisał nic o tłumiku drgań bo jest on na napinaczu. sprzęgiełko jedno kierunkowe na altku niweluje jedynie nierównomierność prędkości kątowej wału i alternatora a efektem tego jest "uspokojenie" pracy paska i napinacza co w znacznym stopniu oszczędza napinacz i rolki.
w Polsce są dostępne tylko sprzęgiełka jednokierunkowe ale jest również coś takiego jak sprzęgiełko dwukierunkowe (OAD), które wpływa na jeszcze bardziej gładką pracę układu
polecam , zwłaszcza część 4 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Napisał 12345mario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po dwumiesięcznej jeździe z tym kółkiem zaczęło coś rzęzić na napędzie osprzętu, wcześniej był spokój w tej kwestii. Mechanik zdjął pasek i ku naszemu zdziwieniu luz poprzeczny na wałku altka ok. 2mm
i dlatego temat ma już ponad 1000 postów, żeby takich przypadków było jak najmniej


Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 10-07-2012 o 01:24
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2012, 09:22   #1002
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

jendrekmak, czy w takim razie mój przypadek to czysty zbieg okoliczności, że padły łożyska i narobiły takiego spustoszenia w altku? Co radzisz w takim razie, bo po wymianie łożysk z obawy powróciłem do sztywnego koła na altku. I dalej pytanie: dlaczego w takim razie Ford w benzynie zastosował koło ze sprzęgłem, a w dieslu już nie? Zgłupiałem już, a mechanik mówił mi: nie ulepszaj fabryki, lepsze jest wrogiem dobrego. Myślę jednak, że nie miał racji do końca. Gdzie tkwił mój błąd w takim razie, jeśli był takowy?
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2012, 15:55   #1003
venom191
ford::average
 
Avatar venom191
 
Zarejestrowany: 10-12-2010
Skąd: Nysa
Model: MKIII FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 04.2005
Postów: 62
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

mialem tak samo ale przyczyna okazalo sie to,ze kolko nie doszlo do oporu bo zostal na gwincie malenki opilek...nie dostrzeglem tego bo byl to jakis 1mm i tyle wystarczylo,ja jezdzilem okolo roku i jakis czas temu cos zaczelo chlastac pod macha i do kabiny dochodzil zapach jakby plynu chlodniczego,ale gdy samochod mi wkoncu zgasl bo wyladowal sie akumulatorGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,otwarlem mache i okazalo sie ze altek jest prawie czerwonyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.po zdjeciu mial taki luz,ze ho ho...zalozylem od angola ale tym razem upewnilem sie,ze sprzeglo jest tam gdzie byc powinno pozdro
venom191 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2012, 16:34   #1004
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

venom191, czytałem o tym opiłku przed założeniem koła z tłumikiem. Kto wie, może to nawet Twój post był?
Zwróciłem zatem uwagę na ten fakt mechanikowi, sam także sprawdziłem naocznie przed założeniem altka, czy wszystko jest zgodnie z "fabryką"- i oczywiście było O.K.
A pomimo tego tzw. PIPA.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2012, 21:17   #1005
evo
ford::average
 
Avatar evo
 
Zarejestrowany: 06-02-2008
Skąd: Południe
Model: Fiesta, Focus
Silnik: 1.6 TDCI, 2.0 TDCI
Rocznik: 2007, 2013,
Postów: 92
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Panowie umnie w benzynie, jest prblem tego typu ze jak silnik zimny to napinacz cicho.
Rozgrzeje sie to zaczyna sie grzechotanie.
Podjete działania:
Wymieniony napinacz (uzywka) i rolka, bez jakich kolwiek zmian.

Czy może byc tak ze pasek sie rozciąga i napinacz już nie wyrabia?
__________________
Ford - Stworzony by cieszyć. Zaprojektowany by trwać
evo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2012, 22:38   #1006
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Na nowy napinacz naprawdę trudno jest założyć nowy pasek, używając nawet dorobiony klucz. Jeśli pasek wszedł bez jakichkolwiek problemów, to jest on już wyciągnięty za bardzo lub też wymieniony napinacz (używka) także nie jest za dobry.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2012, 18:58   #1007
venom191
ford::average
 
Avatar venom191
 
Zarejestrowany: 10-12-2010
Skąd: Nysa
Model: MKIII FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 04.2005
Postów: 62
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

a sprawdzales moze swoj pasek??czy ma oryginalna dlugosc??bo niemozliwe jest,ze stalo sie to z powodu sprzegielka...inni na forum maja i jezdza,ja zle zalozylem i kleklo...cos musi nie grac,a moze Twoj altek juz byl taki wychustany...ciezko powiedziec
venom191 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2012, 21:11   #1008
MariuszekDz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-07-2012
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Odgrzeję trochę . Dziś jestem po wymianie rolki alternatora . Rewelacja cyka ładnie jak 30-stka po remoncie , cichutko i równiutko . Kupiłem rolke INA F-229603.14 i mój mechanior stwierdził że nie da się jej dostosowac prawidłowo , tzn można ale nie będzie do końca jak trzeba i założył sprzęgło od HDI ( nie znam numeru) . Poza kołem alternatora nie zmieniałem nic ( pasek też został stary i nie była za długi ani za krótki )specjalnie po to aby sprawdzić różnicę po wymianie samego koła . Różnica jest kolosalna . Polecam ta adaptację . Robocizna + rolka - 250,-.
Jeśli ktoś ma ochotę na koło Ina INA F-229603.14 to oddam za stówkę .
MariuszekDz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2012, 07:31   #1009
Bien11
ford::average
 
Avatar Bien11
 
Zarejestrowany: 19-12-2007
Model: Mondeo Ghia HTB
Silnik: 2.0 TDCI 130/6
Rocznik: 2005
Postów: 191
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

no a ja po roku od założenia sprzęgła ponownie mam problemy.


Przy włączeniu większego obciążenia alternatora (podgrzewanie szyb, siedzeń) na jałowych obrotach co parę sekund coś się blokuje i napinacz się przesuwa.
Takie stukanie co kilka sekund


Układ paska na najbardziej uciążliwe ustrojstwo w tym modelu
Bien11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2012, 07:39   #1010
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

No to pewnie sprzęgiełko w rolce pada? i przepuszcza co jakiś właśnie czas ...
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.