Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-10-2014, 16:13   #21
tnaglak
ford::beginner
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 11-11-2013
Skąd: wlkp
Model: mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 35
Domyślnie Odp: Przy zimnym silniku zacina się wspomaganie kierownicy.

Elektronicznie nie mogło być nic zepsute, ponieważ głosił by błąd na desce. Pompa też nie, bo ona tłoczy tylko w jedną strone.

Wymontowałem i rozebrałem przekładnie. W tuleji korpusu po której chodzi pierścień uszczelniający, w jednym miejscu ta tuleja jest mocno wyrobiona- na środku, gdy koła są prosto. W tej pozycji przesów uszczelniacza po tuleji odbywał się najczęściej, tuleja zrobiona z lipnego materiału i poprostu się wyrobiła co za tym idzie, w danym momencie olej się przelewa ze strony lewej na prawą i odczuwa się to chwilowym brakiem wspomagania, nawet powiedziałbym że chcę nam wspomagać w drugą stronę przez to odczuwamy zacinanie się. Gdy części oraz olej się rozgrzeją, wszystko się uszczelni i jest ok- jedyna logiczna przyczyna którą znalazłem w maglownicy.
Kupiłem na giełdzie przekładnie za 280zł, założyłem i teraz jest ok.

tnaglak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2014, 22:43   #22
Joshpl
ford::beginner
 
Imię: Josh
Zarejestrowany: 13-03-2012
Skąd: Poznań
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: Przy zimnym silniku zacina się wspomaganie kierownicy.

U mnie odpukać ustało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jedyne co robiłem przy aucie to wymiana filtrów, oleju oraz wymiana sworzni oraz gum wahaczy przednich, no i zbieżność, hmmm ciekawe...
Joshpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 11:39   #23
kuderw
ford::average
 
Imię: WOJCIECH
Zarejestrowany: 11-07-2013
Skąd: KATOWICE/LONDYN
Model: Focus C-max Ghia
Silnik: 2.0 Tdci 136KM
Rocznik: 2004
Postów: 143
Domyślnie Odp: Przy zimnym silniku zacina się wspomaganie kierownicy.

Witam
Podepne sie pod temat.
U mnie podobnie latem bylo ok czasami trzeba bylo przelamac kierownice w prawo jednak jak silnik sie nagrzal to bylo ok, przyjechalem do Polski jest zima -10C i mam zacinanie sie kierownicy krecac w prawo lub lewo, wspomaganie dziala jednak kierownice trzeba w pewnym momencie przelamac, jest to strasznie upierdliwe.

Czy ktos z Was wymienial maglownice i czy moze opisac co jest potrzebne i jak to zrobic krok po kroku, dodam ze moj maksiu to anglik wiec przekladnie pewnie bede musial kupic w UK zebu pasowala.

Za wszelkie info dziekuje i czy da sie to zrobic w warunkach domowych, czy raczej warsztat. W UK mechanicy to partacze a kasuja jak za zboze.

Pozdrawiam
kuderw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2014, 18:55   #24
pawel_1233
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 30-06-2013
Skąd: Włocławek
Model: c-max
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Przy zimnym silniku zacina się wspomaganie kierownicy.

U mnie po wymianie maglownicy wszystko wróciło do normy.
pawel_1233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2014, 21:22   #25
Joshpl
ford::beginner
 
Imię: Josh
Zarejestrowany: 13-03-2012
Skąd: Poznań
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: Przy zimnym silniku zacina się wspomaganie kierownicy.

A u mnie po wymianie sworzni wahaczy, komuś po wymianie oleju, komuś innemu po czymś tam innym, więc przyczyn chyba może być wiele Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Joshpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2015, 20:20   #26
kuderw
ford::average
 
Imię: WOJCIECH
Zarejestrowany: 11-07-2013
Skąd: KATOWICE/LONDYN
Model: Focus C-max Ghia
Silnik: 2.0 Tdci 136KM
Rocznik: 2004
Postów: 143
Domyślnie Odp: Przy zimnym silniku zacina się wspomaganie kierownicy.

Witam

Tnaglak- moglbys napisac jak samemu wymontowac i wymienic maglownice, czy sa jakies problemy, triki ze zrobieniem tego.
Jak pisalem mieszkam w UK i nie chce dac zarobic tutejszym mechanikom bo bylem juz dwa razy i spaprali robote.
Zabralbym sie za to samemu ale dobrze bylo by miec jakies wskazowki od bardziej doswiadczonych kolegow.

Pozdrawiam
kuderw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2015, 12:58   #27
Sokowski
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 11-12-2011
Skąd: Wrocław
Model: Focus C-max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: Przy zimnym silniku zacina się wspomaganie kierownicy.

Cześć, podłączam się pod wątek. Problem ten sam, usztywnianie się kierownicy. Najpierw ( tj od około wakacji) miałem takie objawy ze na początku jazdy przy delikatnych łukach trzeba było go przełamać kilka razy i po takim czasie jazdy, że silnik się nagrzał, problem ustępował. Teraz mam tak, że czy silnik zimny, czy ciepły, jazda trwa 10 min czy 3h, to na łukach przy dużych prędkościach pojawia się punkt przy skręcaniu, że kierownica się usztywnia i nie chce się dalej "skręcać" Dopiero jak się mocniej przekręci (przełamie ten punkt) skręca normalnie.
Na parkingu nie ma żadnych problemów.
Żadne kontrolki się nie zapalają. Płynu w układzie mam na minimum, więc go zmienię. Jego kolor i konsystencja tej nie jest najlepsza.
Przy wymianie oleju i filtrów powiedziałem o wspomaganiu mojemu mechanikowi i on posprawdzał co mógł i powiedział, że prąd tam dochodzi prawidłowy i wg niego to pada
pompa wspomagania. Jutro z nim jeszcze raz porozmawiam co tam było, bo i wiedzę mam na ten temat większą i łatwiej będzie mi zapamiętać co do mnie mówi:-)
Z tego co tu wyczytałem- bardziej pasuje mi ten problem z maglownicą i wpływ temperatury.
Sokowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2015, 18:07   #28
kuderw
ford::average
 
Imię: WOJCIECH
Zarejestrowany: 11-07-2013
Skąd: KATOWICE/LONDYN
Model: Focus C-max Ghia
Silnik: 2.0 Tdci 136KM
Rocznik: 2004
Postów: 143
Domyślnie Odp: Przy zimnym silniku zacina się wspomaganie kierownicy.

Witam

Na angielskim forum znalazlem rozwiazanie ktore moze rozwiazac przyczyne zacinania sie wspomagania kierownicy, moze byc za to odpowiedzialny czujnik kata skretu zamontowany w maglownicy.

Tutaj watek jak taki sensor wyglada:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tekst oryginalny z forum ang i link do forum:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Hi, i have joined this site just so i can let you know what the problem is likely to be.
I had the same problem and the ford dealers told me it was either the pump, the rack, or the wiring.
Only due to a local garage having the time to look into the problem we found the answer to be....

The steering rack angle sensor.
This is bolted on to the rack where the coluum meets and it takes minutes to take off.

We got hold of a second hand one for £25 deliverd although they are only £90 something from the dealers.

Once fitted it needed resetting with a computer as most things do and its solved the problem.

Dont forgett it will need to be reset on the computer so dont just put a new one on and think it hasnt worked.

Many people have treid changing the rack and the pump and every thing else before finding out it was just the angle sensor.

I am alost 100% certain this will solve every ones problems so please give it a ago.

Only some c-max's have this electronic steering rack and im sure every one with the steering problems has an electronic one !

Some of you will dout if this will work so hes one way of finding out.

Find the sensor on the rack which you will get to from under neath the car, find and disconect the wiring plug to it.
Your steering will now be slightly hard as it would have disconnected your power steering assist.
It will also show up with a fault on the dash but the tighness will be gone.!

I drove like this for a week or two untill i got hold of the sensor and its fine to do. As i said your steering will be a little hard when in car parks etc but it will be safe im sure.
Better than driving along and your steering locking on a right turn !

Pozdrawiam
kuderw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2015, 19:20   #29
zuk_michal
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-03-2013
Skąd: Tychy
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Przy zimnym silniku zacina się wspomaganie kierownicy.

U mnie objawy były takie: blokowanie się kierownicy w lewo z położenia na wprost, po przełamaniu kierownica chodziła lekko do czasu powrotu na wprost. Po przejechaniu kilkunastu km objawy ustępowały. Po mniej więcej roku problem się nasilił i nie znikał nawet po 200km czy 400km. Większość ewentualnych przyczyn miałem sprawdzonych (ładowanie, łożyska z kolumn, akumulator itd), postawiłem na przekładnie po przeczytaniu wielu wątków na tym i angielskim forum.

Podzwoniłem po kilku firmach zajmujących się regeneracją przekładni kierowniczych i jeśli chodzi o Focusa, CMaxa to dość częsta przypadłość. Po podaniu objawów i modelu wszyscy zgodnie odpowiadali wytarta obudowa i tulejowanie. Wyciera się obudowa przekładni i wymaga ona tulejowania (honowania). Bardzo fajną sprawą jest możliwość przetestowania przekładni w tych firmach za ok. 50zł, tak aby nie pakować się niepotrzebnie w koszty. Osobiście nie chciałem ryzykować kupna używki, bo mogłem trafić na taką samą jak moja.

Dzisiaj zakończyłem sprawę blokowania się kierownicy. Oddałem przekładnie kierowniczą do regeneracji, złożyłem, zalałem układ płynem do wspomagania. Kierownica już się nie zacina i chodzi płynnie. Mam nadzieję, że już do końca auta starczy.
zuk_michal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2019, 18:45   #30
tyger
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 264
Domyślnie Odp: Przy zimnym silniku zacina się wspomaganie kierownicy.

Witam z jakiego modelu mogę dopasować magiel. Ja mam 1.6 tdci 2004 rok
tyger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.