Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-12-2020, 14:48   #1
G Jaco
ford::average
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 12-10-2020
Skąd: Łódź
Model: Fusion
Silnik: 1.6 Benzyna 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 97
Domyślnie Woda we wnęce na koło zapasowe

Dzień dobry,
skąd może się dostawać woda do wnęki na koło zapasowe? Dziś wszystko wyjąłem i zobaczyłem że na samym dole mam wodę na podłodze.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screenshot_2020-12-18-14-45-46.jpg (78.3 KB, 30 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Screenshot_2020-12-18-14-46-04.jpg (85.0 KB, 25 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Screenshot_2020-12-18-14-46-23.jpg (82.2 KB, 22 wyświetleń)

G Jaco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2020, 11:16   #2
karol19761976
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 26-09-2020
Skąd: Rutka-Tartak
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 47
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Też miałem przypadek taki jak pojechałem kupować auto peugeota 307 ze znajomym , Oczywiście jak to bywa w takich przypadkach sprawdzenie auta i zaglądamy do za pasówki a tam niespodzianka , na spodzie w misce za pasówki woda była , Osoba sprzedająca oczy postawiła ? my też ale co było ważne że tapicerka górna jak i reszta w koło nie była mokra nic , Zakupiłem te auto i po przyjechaniu do domu od razu szmata , wiaderko i zbieranie wody ... Zebrałem do sucha , wyschło i na spód miałem stary koc dopasowałem i jak do tej pory jest suchy ale skąd ta woda tam sie wzięła ? Nie wiem !!! Dodam że żadnych dziur nie ma ???? też jedna wielka zagadka
karol19761976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2020, 19:44   #3
G Jaco
ford::average
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 12-10-2020
Skąd: Łódź
Model: Fusion
Silnik: 1.6 Benzyna 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 97
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Dzięki za komentarz. Właśnie u mnie też nic dookoła mokre nie jest.
Mam pewną hipotezę że na metalu felgi skrapla się woda w wyniku zmian temperatury. Chociaż są przeciwwskazania co do tego bo w Fusionie jest wiele warstw oddzielających koło od czynników zewnętrznych. fabrycznie mam warstwę miękkiej maty chyba wygłuszającej, późnej na to jest materiałowa podłoga i ma to jest jeszcze gumowa podłoga chroniąca materiałową warstwę. I po drugie to koło nie jest narażone na znaczące działanie temperatur typu nagrzewanie w czasie jazdy.
G Jaco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2020, 01:29   #4
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,650
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Cytat:
Napisał G Jakub Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzień dobry,
skąd może się dostawać woda do wnęki na koło zapasowe? Dziś wszystko wyjąłem i zobaczyłem że na samym dole mam wodę na podłodze.
Sprawdź w jakim stanie jest łączenie uszczelki bagażnika. Zwykle łączenie wypada centralnie na dole, woda spływa, trafia na łączenie uszczelki isobie tamtędy wpływa pod koło zapasowe.
slawomirro jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2020, 21:48   #5
Voyager_01
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 25-04-2017
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: 1.4 Duratec 80 KM + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 41
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Woda w tylnej części Fusiona to już chyba standard w każdym modelu. U mnie było tak.

Za każdym razem po wizycie na myjni, czy to automatycznej, czy bezdotykowej lub ulewnym deszczu, to po przyjeździe do domu, po otwarciu bagażnika, zawsze jego prawa strona była mokra, a cała woda spływała najczęściej do wnęki na koło zapasowe.

Co się okazało, no w zasadzie kolejny standard tylnej części Fusiona, czyli nieszczelność powierzchni między tylną lampą, a karoserią. Natomiast zastanawiało mnie to, dlaczego po lewej stronie zawsze i bez wyjątku było sucho. Okazało się, że poprzedni właściciel wykonał drenaż w tej lampie.

Wykonałem wiertarką, chyba wiertłem fi 8 lub 10 na samym dole (na największym spadku) prawej lampy taki odwiert i po tym choćbym nie wiem jak lał szlauchem, to ani jedna kropla się nie przedostawała.

Można też uszczelniać w różny sposób tę powierzchnie, jednak zalecam również drenaż, ponieważ ma się pewność, ze po deszczu woda w środku lampy nie będzie stać przez kilka dni.

Ostatnio edytowane przez Voyager_01 ; 24-12-2020 o 21:59
Voyager_01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2020, 22:11   #6
G Jaco
ford::average
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 12-10-2020
Skąd: Łódź
Model: Fusion
Silnik: 1.6 Benzyna 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 97
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

U mnie nie jest to dużo wody. Jest to pod kołem (mniej więcej rownolegle do stylu opony) i narzędziami do wymiany koła. Wszędzie wokół sucho. Lewa lampę uszczelniłem- uszczelniłem uszczelkę na styku lampy i karoserii oraz uszczelkę między kloszem a listwą z żarówkami. Prawa jest wymieniona na nową w 2019r i nie sprawia problemów zupełnie
G Jaco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.