Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-08-2020, 13:08   #171
Seba35
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 22-03-2020
Skąd: Ofenhausen
Model: S-MAX
Silnik: 2.0l ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 6
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

[QUOTE=uneasy;3277135]Ja teraz walczę, ale nie wiem gdzie ręce wlozyc. Koła wykluczylem. Dwumasy nie mam.
Stawiałbym na polos albo coś w tym kierunkum łożysko półosi albo łożysko koła...

Dla mnie, jeśli wibruje wraz ze wzrostem prędkości to raczej oczywiste że powodem jest coś co się kręci razem z kołami.
Mogę się mylić ale nie sądzę żeby maglownica miała za zadanie tłumić aż tak bardzo.
Chociaż niektórzy pisali ze mogą być i amortyzatory czy też tuleje na wahaczu.[/QUOTE

Podczas codzennego uzytkowania bylo wyczuc drgania ale najmocniej bylo czuc jak auto postalo pare dni i jak wyjezdzalem po za moja miejscowosc to az rece chcialo "urwac",po przejechaniu okolo 5 km lagodzilo.
Szukalem na innych forach internetowych takich jak BMW, Reno czy Oplach.
O podobnych przypadlosciach i wiekszosc skazywala na uklad kierowniczy np: wymiane plynu spomagania kierownicy czy wymiana maglownicy, tez koncuwki droazki kierownicy ale to odpadlo bo mam dobre

Seba35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2020, 13:11   #172
uneasy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-07-2020
Skąd: Cardiff
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 231
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

Zmora, chyba najgorszy typ usterki jaki może być.
No to czuje ze popłynę finansowo próbując znaleźć przyczynę...
uneasy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2020, 19:03   #173
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Trzęsie kierownica

Cytat:
Napisał Seba35 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to teraz ewentualnie zostaje mi do wymiany półośie ,przegluby,lozysk no i ewentualnie skrzynie biegow bo juz niemam pomyslu co
zmień lepiej całe auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2021, 15:45   #174
MATRIX266
ford::average
 
Imię: KRZYSIEK
Zarejestrowany: 12-08-2017
Model: MONDEO
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 50
Domyślnie Drżenie kierownicy

Mam forda mondeo mk4 w automacie. Mój problem, to drgająca kierownica od 80 km w górę. Koła wyważone nowe i felgi proste. Zawieszenie sprawdzane w trzech miejscach żadnych luzów, czyli to co najważniejsze sprawdzone. Zostaje z tego co czytałem półoś lub piasta ale piastę sprawdza się jakiś specjalnym urządzeniem i w mojej okolicy dwóch mechaników mi powiedziało, że nie mają lub nie umią ale mniejsza o to. Drgania nie są duże ale mnie denerwują tym bardziej,że nie wiem co jest. Może, to coś związana ze skrzynią jeden gość mi powiedział, że może przegub od skrzyni ale wydaje mi się,że by drgało przy przyspieszaniu a tak nie jest. Kurcze strasznie mnie to irytuje i nie wiem co dalej robić aby szukać przyczyny. Jest jeszcze jedna kwestia mam minimalne drganie przy hamowaniu także z winy tarcz ale z tego co mi wiadomo tarcze krzywe przenoszą tylko podczas jazdy drgania a jak czytam w necie dziś, że może jednak. Nie będę na darmo kupował tarcz bo sa jeszcze dość grube. Jest mi tu ktoś w stanie powiedzieć, że na pewno tarcza na drgania podczas jazdy nie wpływa? Kolega mówi abym dał sobie spokój skoro nie są, to duże drgania ale mnie to draźni ale jak na razie nie ma widoków aby usterka została odkryta.

Może ktoś coś doradź?
MATRIX266 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2021, 16:13   #175
grande1970
ford::average
 
Imię: Bobi
Zarejestrowany: 02-09-2014
Skąd: Rzeszów
Model: Escape
Silnik: 1,5 R4 179
Rocznik: 2019
Postów: 78
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy

Podjedź sobie na kanał i wtedy sprawdź czy na przegubach nie ma luzu. Konieczne jest przy takim sprawdzaniu aby auto stało na kołach. Jeśli luzu nie wyczujesz to zostają jeszcze tarcze hamulcowe. Jak to wyeliminować ? Poszukaj warsztatu, który wyważa koła na aucie, jest ich mało bo to zabawa i drożej kosztuje ale warto.
grande1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2021, 19:28   #176
MATRIX266
ford::average
 
Imię: KRZYSIEK
Zarejestrowany: 12-08-2017
Model: MONDEO
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 50
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy

Cytat:
Napisał grande1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podjedź sobie na kanał i wtedy sprawdź czy na przegubach nie ma luzu. Konieczne jest przy takim sprawdzaniu aby auto stało na kołach. Jeśli luzu nie wyczujesz to zostają jeszcze tarcze hamulcowe. Jak to wyeliminować ? Poszukaj warsztatu, który wyważa koła na aucie, jest ich mało bo to zabawa i drożej kosztuje ale warto.
Ale co ma wspólnego tarcze do wyważania kół na aucie? Tarcza jak będzie krzywa, to ma prawo drgać kierownicą przy normalnej jeżdzie czy nie? Raz słyszę, że jak tarcze to tylko przy hamowanie a inni, że nie tylko przy hamowaniu i taka tarcza może cały czas generować drgania.
MATRIX266 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2021, 20:42   #177
grande1970
ford::average
 
Imię: Bobi
Zarejestrowany: 02-09-2014
Skąd: Rzeszów
Model: Escape
Silnik: 1,5 R4 179
Rocznik: 2019
Postów: 78
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy

nie musi mieć krzywej tarczy, tarcza może być niewyważona fabrycznie na tyle mało ze tylko przy większych prędkościach to czuć a na doważaniu zostanie to zrównoważone. Miałem tak w cytrynie, tarcze było praktycznie nowe i proste ale drgania były, po doważeniu na aucie ustąpiło. Takie doważanie to maks 40 zł za koło a nowa tarcza 200, 300 ...
grande1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2021, 23:29   #178
MATRIX266
ford::average
 
Imię: KRZYSIEK
Zarejestrowany: 12-08-2017
Model: MONDEO
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 50
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy

Cytat:
Napisał grande1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie musi mieć krzywej tarczy, tarcza może być niewyważona fabrycznie na tyle mało ze tylko przy większych prędkościach to czuć a na doważaniu zostanie to zrównoważone. Miałem tak w cytrynie, tarcze było praktycznie nowe i proste ale drgania były, po doważeniu na aucie ustąpiło. Takie doważanie to maks 40 zł za koło a nowa tarcza 200, 300 ...
Czyli krzywa piasta lub tarcza może być powodem drgań z równą prędkością a nie tylko przy hamowaniu? Już powoli mam dość bo jedni mówią,że tylko przy hamowaniu inni i już nic z tego nie wiem. Tarcze biły przy hamowaniu bardzo i zostały przetoczone i drgania ustąpiły w dużej mierze. Teraz są przy hamowaniu [rzy dużych prędkościach ale nie duże. Więc może to jednak te tarcze ale mój mechanik twierdzi,że to nie ma nic wspólnego i za drgania przy równej prędkości odpowiada coś innego a tarcze tylko przy hamowaniu. Ni wiem jak mam się za to zabrać jak nawet nikt mi nie jest w stanie odopwiedzieć, czy tarcze i mam wykluczyć czy nie. Jak by były bicia tylko przy hamowaniu, to by było łatwiej a tak, to opinie są różne z tego co widzę. Co z tego, że zmierzę tarcze i wyjdzie,że krzywa jak i tak mi pewnie niektórzy powiedzą,że jak kupie nowe, to zniweluje drganie tylko przy hamowanie a te przy stałej prędkości zostaną i dalej dupa. Jak bym wiedział,że będzie inaczej to kupuje tercze i ok. Jednak 400zł nie uśmiecha mi się wydawać w ciemno. Te drgania nie duże przy hamowanie mi nie przeszkadzają tym bardziej, że dużymi prędkościami nie jeżdze więc ich nie generuje,że tak napiszę. Ważen są dla mnie te, które są cały czas przy pewnej prędkości.

Ostatnio edytowane przez MATRIX266 ; 18-01-2021 o 23:32
MATRIX266 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2021, 14:55   #179
Tomasz121
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 06-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Titanium mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 157
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy

Mam 270tyś przelatane i przez 12 lat z trzy razy może miałem problem z drganiami na kierownicy (auto od nowości u mnie).
Za każdym razem było to wyważenie kół, prawidłowe wyważenie. Raz nawet w serwisie forda w Kołbaskowie kierownik stwierdził że to dwumasa, dopiero jak kazałem przy mnie osobiście zdjąć koła i bez zdejmowania ciężarków kontrolnie ponownie je sprawdzić wyszło że schrzanili wyważenie.

Do tego weźcie pod uwagę że wyważarki mają zazwyczaj kilka opcji dokładności pomiaru i nie zawsze "standard" ( dla Corsy ok) jest wystarczająco dokładny dla Mondeo.

Innego razu trzy podejścia w jednym zakładzie po wymianie opon, po czym przyznali się, że mają starą, niedokładną wyważarkę - oddali kasę...

No i oczywiste jest że podczas pomiaru koła powinny być czyste a opony bez powciskanych kamyków.

Bump: Jeżeli chodzi o bicie od tarczy hamulcowej to teoretycznie jest to możliwe jeśli fabrycznie została źle wyważona lub wcale, bicie - jazda ciągła.

Przy hamowaniu: często też powodem jest wykrzywienie tarczy i rzadko kto o tym wspomina ale przegrzana i lub nagle schłodzona (kałuża) zmienia też miejscowo strukturę metalu na obwodzie. Taka fioletowa przegrzana plama na powierzchni tarczy, ona też spowoduje bicie podczas hamowania pomimo, że po pewnym czasie klocek ją zetrze - zamaskuje.

No i powstanie problemu po wymianie tarcz lub klocków z przypadkowym odbiciem tarczy podczas wymiany ( nie każdy mechanik się przyzna) szczególnie tylne, są tylko na zapinki.
Jeżeli na źle , niedokładnie oczyszczoną piastę założymy nowe tarcze lub odskoczy stara to jasnym jest że takowa będzie miała bicie. Mało tego, tak zamontowana tarcza z jakimś tam ułamkiem milimetra bicia po przez mocowanie i śruby przeniesie drgania (RAZY RAMIĘ) na koło i oponę, to są przecież te same śruby.
I w tej sytuacji macie bicie podczas jazdy jak i podczas hamowania pomimo, że koło zostało dobrze wyważone...

Ostatnio edytowane przez Tomasz121 ; 26-01-2021 o 13:04
Tomasz121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2021, 19:27   #180
MATRIX266
ford::average
 
Imię: KRZYSIEK
Zarejestrowany: 12-08-2017
Model: MONDEO
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 50
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy

Wyważałem w trzech miejscach i w jednym w którym zawsze wyważam i zawsze był git.Nie wiem do ilu mam jeżdzić aby wykluczyć, że to koła. Może to jednak ta tarcza ale skoro przy hamowaniu bije nieznacznie, to przy stałej prędkości nie powinno, to mieć wpływu. Mam pomysł aby umówić się i zmierzyć przyrządem piasty i tarcze i zobaczymy co wyjdzie. Koła mam nowe w przodzie dębickie a na poprzednich było, to samo więc już dwie pary i to samo także oponki chyba też nie.
MATRIX266 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.