Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-09-2007, 23:32   #1
arekkk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-07-2007
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie focus 2 - CLARION + ???

siemanko,

jestem posiadaczem focusa 2 z fabrycznie wbudowanym radiem 6000cd.

zastanawiam sie co ciekawego moglbym zrobic z soundsystemem w mojej foczce,
muza jakiej jestem fanatykiem to drum&bass/breakbeat wiec interesuje mnie wycisniecie jak najwiecej w tym kierunkuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

na pewno chcialbym wymienic to radio, bo drazni mnie bardzo zonglowanie CDkami,
po krotkim rozeznianiu wyszlo ze chyba najlepsza opcja bylby Clarion WXZ 468RMP
( [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] )

no i teraz pytanie co jeszcze moge ciekawego zainstalowac ? ... wzmacniacz ? wytlumienie drzwi ? instalacja lepszych glosnikow (czy tez juz sama wymiana radia na Clariona poprawi sprawe?) ???

wiem na pewno jedno .. srednio chce mi sie wrzucac tube do bagaznika, bo nie chce stracic tej polowy przestrzeni bagaznika (chyba ze mozna to jakos fajnie/optymalnie zainstalowac ?)

biora wiec pod uwage sluchana przeze mnie muze i to ze podstawowo chcialbym wrzucic clariona do srodka co szanowni koledzy polecaja/proponuja zrobic, by podciagnac sound sys w furze ?


z gory dziekuje za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

arekkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2007, 12:39   #2
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

Cytat:
Napisał arekkk
no i teraz pytanie co jeszcze moge ciekawego zainstalowac ? ... wzmacniacz ? wytlumienie drzwi ? instalacja lepszych glosnikow
to sa podstawy...oczywiscie jesli masz wymagania aby naprawde przyjemnie gralo...
samo radia cos da ale nie bedzie rewelki...wydajac 2tys zl na radio bez wymiany i rozbudowy calej reszty jest troszke bezsensowne gdyz w takim wypadku podobny efekt uzyskasz wydajac polowe albo i jeszcze mniej....
Cytat:
Napisał arekkk
srednio chce mi sie wrzucac tube do bagaznika
tego juz nikt szanowany nie robi....jak juz to subwoofer a montaz mozna tak wykonac ze praktycznie nie odczujesz tego na przestrzeni bagaznika....

najwazniejsze kryterium to jak bardzo chce rozbudowac i ile mam na to funduszu...
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2007, 12:56   #3
arekkk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-07-2007
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bauma
to sa podstawy...oczywiscie jesli masz wymagania aby naprawde przyjemnie gralo... samo radia cos da ale nie bedzie rewelki...wydajac 2tys zl na radio bez wymiany i rozbudowy calej reszty jest troszke bezsensowne gdyz w takim wypadku podobny efekt uzyskasz wydajac polowe albo i jeszcze mniej....
fakt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Bauma
tego juz nikt szanowany nie robi....jak juz to subwoofer a montaz mozna tak wykonac ze praktycznie nie odczujesz tego na przestrzeni bagaznika....
o to ciekawe to jak to wyglada teraz techniczno-wizualnie ?

Cytat:
Napisał Bauma
najwazniejsze kryterium to jak bardzo chce rozbudowac i ile mam na to funduszu...
jestem w stanie sie poswiecic i zrobic jakas wieksza inwestycje w maxie 4-5k (no to powiedzmy ze radio juz jest wiec te 2k mozna odliczyc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdr,
A
arekkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2007, 15:52   #4
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

Cytat:
Napisał arekkk
o to ciekawe to jak to wyglada teraz techniczno-wizualnie ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wg mnie bardzo ladnie "wpuszczone" radio i CB radio.... subwoofer z wzmacniaczem zamontowany w przestrzeni z ktorej najmniej korzystamy i ktora najmniej ograniczy nam bagaznik....

Cytat:
Napisał arekkk
jestem w stanie sie poswiecic i zrobic jakas wieksza inwestycje w maxie 4-5k
cos juz sie z tego da zrobic...szkoda tylko ze takie drogie radio wybrales... mogles spokojnie kupic cos o ok 500zl tanszego i to dolozyc do lepszych glosnikow i wzmacniacza (najlepiej chociaz 2szt, na system odseparowany i bass)...
kupujac wysokiej klasy radio aby je wykorzystac musisz kupic przynajmniej tej samej klasy reszte sprzetu... osobiscie uwazam iz lepiej troszke zaoszczedzic wlasnie na radiu i dolozyc do wzmaka....
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2007, 17:10   #5
arekkk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-07-2007
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bauma
http://www.extremecaraudio.pl/zd.php?mode=pokaz&idkat=1&idpodkat=112&a=1 wg mnie bardzo ladnie "wpuszczone" radio i CB radio.... subwoofer z wzmacniaczem zamontowany w przestrzeni z ktorej najmniej korzystamy i ktora najmniej ograniczy nam bagaznik....
rewelcacja cos takiego to rozumiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Bauma
cos juz sie z tego da zrobic...szkoda tylko ze takie drogie radio wybrales... mogles spokojnie kupic cos o ok 500zl tanszego i to dolozyc do lepszych glosnikow i wzmacniacza (najlepiej chociaz 2szt, na system odseparowany i bass)...
jeszcze tego radyjka nie wciagnalem, wiec jestem otwarty na inne propozycje (linki poproszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum... btw, poza tym tego clariona z tego co widze na ceneo.pl mozna wychaczyc juz za ~1.7k, wiec do przodu o 0.3k na inne ulepszenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


dzięki!
arekkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2007, 17:29   #6
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tj jest dla mnie chyba na dzien dzisiejszy najlepsze rozwiazanie...
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2007, 22:05   #7
arekkk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-07-2007
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie

no dobra .. czyli jakie wnioski ostatecznie ? .. temat radia zamkniety. subwoofer spoko w takiej postaci jak w linku wyzej jak najbardziej do akceptacji .. co jeszcze ? wymiana glosnikow ? jesli tak to w jakich "ustawieniach" i co polecacie? (te fabryczne/standardowe to chyba 6 ich jest tak?)

[ Dodano: 2007-09-10, 23:57 ]
wracajac do tematu radia wychodzi moja ignorancja .. zapomnialem o czyms takim jak wejscie USB (jedno wpiecie czytnika z 4gb karta SD i MAMY MEGA WYPAS), a wiec USB wymagane podstawowo (niestety ten clarion wyzej tego nie posiada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

zaczalem weszyc i znalazlem fajne radio JVC

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

tylko ta cena .. podejrzanie niska jak na taka funkcjonalnosc ?
JVC daje rade w ogole czy jakas lipa ?
arekkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2007, 00:42   #8
Bauma
ford::expert
 
Avatar Bauma
 
Zarejestrowany: 29-06-2005
Skąd: CB
Model: Mondeo
Silnik: 1/2 DB9
Rocznik: '04
Postów: 2,209
Domyślnie

Cytat:
Napisał arekkk
tylko ta cena .. podejrzanie niska jak na taka funkcjonalnosc ?
skoro w $ to nic dziwnego... w Europie bedzie wiecej :fcp4
Cytat:
Napisał arekkk
JVC daje rade w ogole czy jakas lipa ?
sa osoby zadowolone z Sony to czemu nie z JVC :fcp3 ja preferuje tylko Alpine i Pioneer oczywiscie jesli chodzi o sprzet do 3tys...

glosniki koniecznie na przod system odseparowany (woofer w drzwi tweeter w slupki) tak jak to mondeo z linku a na tyl sam woofer...moze byc np Rainbow, Infinity itd za ok 400-600zl.. koniecznie wytlumic cale auto i dac wzmacniacze + nowe kable + dystanse pod glosniki+ bezpieczniki itp....

widze ze napaliles sie na radio 2din (duze) pamietaj ze je trudniej zabezpieczyc przed kradzieza...
__________________
Naruszenie regulaminu pkt.23 i 24
Bauma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.