Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-01-2020, 18:07   #2131
SnejX
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 23-07-2012
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo MK4 polift
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - dzięki za pomoc.

Przy okazji zadam inne pytania - może mnie uświadomicie.

1. Teraz mam tak, że jak wyłączę silnik to radio gra. Nie wiem przez jaki czas (nie chce mi się czekać) ale gra aż do czasu otwarcia drzwi.
Przykład. Wysiadam z auta na chwile ale w aucie zostaje rodzina, która mogła by tego radia sobie słuchać. Jednak jak otworzę drzwi to radio się wyłącza i nie można już go włączyć przyciskiem (chyba że nie umiem). Dopiero po przekręcaniu kluczyka startuje automatycznie.

To tak jest prawidłowo czy coś u mnie nie gra? ew. jak to zmienić

2. Przykład. Dojechałem na miejsce i czekam na kogoś, gaszę silnik -> radio sobie gra. Ja cały czas siedzę, nic nie otwieram itp. Osoba na którą czekam przychodzi, wsiada do auta. Ja odpalam silnik i ..... radio się wyłącza i od razu włącza. Trochę to irytujące biorąc pod uwagę czas jaki trzeba czekać na uruchomienie, a później znowu uruchamiać np. nawigację itd.

Czy to jest prawidłowe zachowanie czy u mnie coś jest źle? ew. jak to zmienić.

SnejX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2020, 19:36   #2132
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Ad1 i Ad2 tak to normalne zachowanie
Z Ad2 pracuję ponieważ problemem nie jest radio tylko samochód przy rozruchu bez grzania świec nie ma restartu, lecz gdy grzane są świece lub słuchasz radia na wyłączonym silniku, spadek napięcia jest do poniżej 9V wtedy radio się restartuje. I problem jest w tym że spadek następuje na B+ ( stan akumulatora nie ma nic wspólnego na nowym jest to samo) zbyt duży pobór prądu podczas rozruchu silnika.Czekam na przesyłkę i będę testował poinformuje o wyniku na forum.
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2020, 20:33   #2133
SnejX
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 23-07-2012
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo MK4 polift
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

A widzisz.... nie kojarzyłem tego ze spadkiem napięcia przy rozruchu tylko z jakimś sygnałem sterującym.

To mam prawie identyczny przypadek w firmie. Na wózkach widłowych, spalinowych, mamy zamontowane terminale PC. I przy odpalaniu silnika był taki spadek zasilania, że te terminale gasły. Rozwiązane zostało to w taki sposób, że przetwornice zasilające, które na wyjściu dają zawsze "czyste" 12V mają tak zmienione parametry po stronie wejścia (tolerowały napięcie od 9V do ...chyba 15V, a spadek przy rozruchu był do ok 8V) że mają tolerancję od 7V do chyba 13V i problemu nie ma.
Może by coś takiego "wstawić" w układ.
SnejX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2020, 21:13   #2134
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

No I widzisz wpadłeś na ten sam pomysł co ja tydzień temu razem z innym użytkownikiem forum @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] bez względu jak ty to nazywasz to jest to kondensator minimum 16V 2200uF i dioda .
Tak jak pisałem jak przyjdzie poczta będę testował na firmowym samochodzie i testowej stacji multimedialnej . Po tygodniu jak samochód nie spłonie dodam instrukcję.
Poprostu trzeba utrzymać minimum 11V podczas rozruchu
Problem jest podwójny ponieważ canbus zasilany jest właśnie B+ a canbus inicjuje ACC w fordzie więc na głównej jeszcze przed canbusem trzeba wstawić regulator .
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2020, 21:32   #2135
SnejX
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 23-07-2012
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo MK4 polift
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 20
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Na rozwiązanie to już wpadłem rok temu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Producent zaprojektował specjalnie dla mnie parametry przetwornicy. Teraz, to Ty mnie oświeciłeś, że to o ten spadek chodzi.

Jutro zrobię zdjęcie i ci podeślę.
SnejX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2020, 21:47   #2136
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Ok podeślij
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2020, 18:25   #2137
kolo1
ford::beginner
 
Imię: Domi
Zarejestrowany: 31-12-2019
Model: Focus MK2 lift wagon
Silnik: 1800
Rocznik: 2009/2010
Postów: 25
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Kolejne pytanie kupiłem wzmacniacz antenowy. Czerwony kabelek podpiąłem do kabelka z opisem ANT w radiu. Kiepsko odbiera, zet wogóle, rmf często zakłócone. Reszta słabo.
Przepiąć go na stałe zasilanie?
kolo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2020, 18:35   #2138
Dersky
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2016
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 36
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał kolo1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolejne pytanie kupiłem wzmacniacz antenowy. Czerwony kabelek podpiąłem do kabelka z opisem ANT w radiu. Kiepsko odbiera, zet wogóle, rmf często zakłócone. Reszta słabo.

Przepiąć go na stałe zasilanie?


Z tego, co zauwazylem, to duzo lepiej nie bedzie. Podpialem pod inny kabel z zasilaniem z radia i to samo. Sprobuje jeszcze podpiac pod plusa z zapalniczki, chociaz ponoc te radia tak maja, ze slabia sciagaja sygnal i za duzo sie z tym nie da zrobic.

Zamowilem jeszcze jeden wzmacniacz i sprobuje z nim. Czytalem, ze bywa, ze wzmacniacze nie dzialaja poprawnie


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dersky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2020, 19:03   #2139
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Możesz podać link do tego wzmacniacza @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ty też podaj link do swojego wzmacniacza.

Ostatnio edytowane przez yaris1 ; 31-01-2020 o 19:05
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2020, 19:11   #2140
Dersky
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2016
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 36
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Obecnie mam taki zamontowany
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A zamowilem jeszcze taki, czekam na dostawe. 150ohm.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ten obecny nie wiem jaki jest. Nie ma zadnego opisu


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dersky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
radioodbiornik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.